Pokoltornác
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (22 fő) Hétf. Aug. 08, 2022 12:39 pm-kor volt itt.
Legutóbbi témák
» Társoldalak, bannercserék
Kilátópont Martigny-re Icon_minitimeVas. Aug. 23, 2015 11:01 am by A Paradoxon Ura

» Kérdések, problémák
Kilátópont Martigny-re Icon_minitimeSzomb. Ápr. 23, 2011 12:25 pm by A Paradoxon Ura

» 6.66-os kísérlet
Kilátópont Martigny-re Icon_minitimeHétf. Nov. 15, 2010 7:25 pm by Azathoth

» Városi Park
Kilátópont Martigny-re Icon_minitimeHétf. Nov. 15, 2010 1:52 pm by Loki Redback

» Nicole Drake búvóhelye
Kilátópont Martigny-re Icon_minitimeSzomb. Szept. 04, 2010 12:32 pm by Nicole Drake

» Nicole Drake
Kilátópont Martigny-re Icon_minitimeCsüt. Szept. 02, 2010 11:24 pm by Nicole Drake

» Régi könyvesbolt
Kilátópont Martigny-re Icon_minitimeVas. Aug. 15, 2010 9:18 pm by Isabella Turnblack

» Várfal
Kilátópont Martigny-re Icon_minitimePént. Aug. 13, 2010 11:21 pm by Isabella Turnblack

» Lucie Eliza Black
Kilátópont Martigny-re Icon_minitimeKedd Aug. 10, 2010 9:48 pm by Lucie Eliza Black

Facebook

Kilátópont Martigny-re

3 posters

1 / 4 oldal 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Anton Smith Csüt. Május 28, 2009 9:12 pm

Az autópályáról lekanyarodva kis szerpentin vezet a közeli településekre. Az egyik fordulópontnál parkolókat alakítottak ki, mert gyönyörű kilátás nyílik innen a városra. Nem messze még a busz is megáll, van itt pár hétvégi ház a hegyoldalban.
A parkolóban hat kocsinak van felfestve hely, kényelmesen meg lehet fordulni, s a meredély szélén korlát, a parkoló és a korlát között pár farönk pad, és asztal. Elmaradhatatlan a svájci precizitást képviselő virágláda és kuka, melyeket rendszeren ürítenek és gondoznak.

Kilátópopnt:
Kilátópont Martigny-re Terkep__www.kepfeltoltes.hu_

és a kilátás:
Kilátópont Martigny-re Kilatas_www.kepfeltoltes.hu_

Térképvázlat
Kilátópont Martigny-re Terkepvazlat_www.kepfeltoltes.hu_


A hozzászólást Anton Smith összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Május 29, 2009 4:46 pm-kor.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Re: Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Anton Smith Csüt. Május 28, 2009 9:15 pm

Ma mindketten (Jean és én) már alig vártuk, hogy beesteledjen, s megjárathassuk az új autót.

Kilátópont Martigny-re Auto_www.kepfeltoltes.hu_

Felmentünk az Martigny-t Montreaux-val összekötő autópályára, s kieresztettük a lovakat. Vagy negyven perc száguldás után az egyik lehajtónál visszakanyarodtunk, s jött újabb majd negyven perc suhanás, de nem mentünk rögtön vissza a városba. Kis hegyi utakon kanyarogtunk a város fölé. Nem csak az autó kiismerése, és az élvezet volt a cél, hanem az is, hogy Jean némi leckét kapjon a feladataiból. Másképp kell a vezetésre is koncentrálni, ha az ember tudja, mik is rejtőzhetnek a sötétben. A szerpentin egyik kanyarjában parkolók vannak kialakítva, innen nappal csodás kilátás nyílik a városra, s most, éjszaka is lenyűgöző a kivilágítás.
Az autó a parkolóban, csendesen pattog mögöttünk, ahogy hűl a motor, mi pedig a korlátnak támaszkodva nézünk le Martigny-re. Jean élvezi az új életet, pedig azt hittem, lesznek vele problémák az elején. De a fiú vérbeli üzletember, s lenyűgözi a lehetőség, hogy olyan üzleti manipulációk részese lehet, amik valóban hosszú távra szólnak, s hogy olyan vállalkozások gyümölcseit élvezheti most, amiket én akár száz vagy százötven évvel ezelőtt indítottam.
- Látod a várost? Milyen apró innen fentről. Beleférne a tenyeredbe. Egy-egy vámpírúr pedig valóban a markában is tartja. – magyarázom neki az élet valóságát.
- Igen, gondolom, bár még nem igazán tudom ezt felfogni, uram. Tisztában vagyok a távlatokkal, de még nem … - Jean keresi a szavakat – nem épültek be a gondolkodásomba.
- Kell még hozzá némi idő és tapasztalat. Ne légy türelmetlen!
- Majdcsak valahogy kivárom …
Egy autó suhan el mögöttünk, ami bennem kellemetlen érzéseket kelt. Nem igazán biztonságos itt. De jelenleg a házon, vagy az elizíumokon kívül sehol sem az. Én pedig nem fogok begubózni. Az égen ma alig vannak felhők, s a csillagok s a Hold fénye megvilágítja a hegyeket köröttünk. Tetszik a hely, a levegő csípősen friss, ha lenne még szükségem légzésre, biztos nagyokat szippantanék belőle.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Re: Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Elisabeth Leclair Pént. Május 29, 2009 5:45 pm

~ Anton

*Csodálatos hely ez a Martigny. Na nem a börtönszerű betonrengeteg, hanem a természet megnyugtató közelsége. A három hónap alatt, amit itt töltött, még nem volt alkalma szélesebb körben bebarangolni a várost és környékét, ennek most épp itt az ideje. De ez is csak trükközéssel jöhet össze. Éric végre elaludt, fel a nyúlcipővel és indulás, de csak csendben...
A sikeres szökés okozta öröm csak megédesíti várakozással teli izgalmát, felvillanyozza. Úgy rohan végig Martigny utcáin, talán furán is néznek rá emiatt, az esti kocogáshoz elég későre jár. Nem bír lassítani, hallja Természet Anya hívó szavát, igyekszik a legrövidebb úton kijutni a városból. Hamarosan eléri a főutat és a hegyre vezető szerpentinek felé veszi az irányt. Szíve egyre hangosabban ver, mintha szét akarná feszíteni mellkasát, hogy pucéran vethesse magát a természet ölelő karjába. A távolság gyorsan csökken, hamarosan megpillantja az erdőt, ami gyorsításra ösztökéli. Más már kipilledve borult volna az árokpartra, de ő megszakítás nélkül folytatja útját. Csak az erdő szélén áll meg egy pillanatra, nagyot sóhajt az illatos levegőből, majd újra elindul. Lassú, higgadt léptekkel veszi be magát a fák közé, nem akarja megzavarni az ott lévő csodálatos összhangot. Ahogy közelít az erdő belseje felé, a benne lakozó farkas egyre erőszakosabban vágyik kitörni belőle. Remegés fut végig gerincén, de uralkodik magán, még nem biztonságos. Ökölbe szorítja kezét, fogait szorosan zárja össze, s még börtönében tartja a vadat, mely egyre jobban kitörni vágy. Beljebb érve az erdőben már csak nehezen bírja, gondosan körülnéz, hogy ki láthatja, s közben egy odvas fát is felfedez. A környéken mozgásnak nyoma sincs, az erdő teremtményei is rejtekükben bujkálnak az éjszakai ragadozók elől. Az öreg fához siet és gyorsan vetkőzni kezd, szinte úgy tépi le magáról ruhadarabjait, melyeket hanyagul behajít az odúba az utolsó pillanatban.
Összegörnyedve ereszkedik négykézlábra, tagjai eldeformálódnak, mellkasából izgatott morgás tör fel. Az átalakulás pár másodperc alatt lezajlik, s ahol eddig a lány térdepelt most egy hosszú szőrű, fekete bundájú farkas áll. Büszkén, fejét magasra emelve szimatol bele az éjszakai erdő illatába, némán ízlelgeti, majd pofáját Luna kerek arca felé fordítja, s örömteli vonyítás szakad fel torkából. Hirtelen megiramodik és rohanni kezd az erdő szíve felé, játszva ugrál egyik fától a másikig kiélvezve végtelen szabadságát. Csak rohan, nem is tudja merre. Ében bundája selymesen hullámzik az őt simogató szélben, és csak fut, rohan. Az erdő egy lankásabb részére ér, nem lassít, gondolkodás nélkül veti le magát a lejtőn. Nem tudja hová ér, de ép ezért van itt, hogy felfedezze a helyet. A fák sűrűsége nem csökken, így nem látja, hogy az erdő széle felé igyekszik.
Egy óvatlan lépés, mancsa megcsúszik az avaron, s egyensúlyát vesztve bucskázik le a hegyoldalon. Épp mielőtt még kiérne a parkolóba. Pár métert csúszva, hemperegve tesz meg, de még sikerül lefékeznie magát az erdőn belül. Ekkor pillantja meg a lebetonozott förmedvényt. Szorosan az Anyaföldhöz simul, lelapul amennyire csak tud, s úgy méri fel a terepet. A szélirány neki kedvez, tökéletes a rejtek.
Egy autó, két férfi, látszólag hétköznapi, de valami mégis fura a kettősben. Mintha az egyiknek egyáltalán nem lenne szaga, hiába próbálja elkülöníteni a két férfi szagát. Mi lehet ez? Jean illata szemtelenül csiklandozza orrüregét, de a másikat nem bírja elkülöníteni tőle. A kíváncsiság felborzolja nyugalmát. Új célja van, megismerni és újabb tapasztalatot szerezni. Óvatosan, nesztelenül áll fel, s ugyanígy indul el felfelé a lejtőn. Mikor úgy gondolja hallótávolságon kívül esett megszaporázza lépteit, futásnak ered, s néhány perc alatt eléri ruhája rejtekét. Újra emberi alakot ölt, amilyen gyorsan tud felöltözik, majd az erdőből kirohan a szerpentinre. A parkoló felé veszi az irányt, lefelé, s csak most idéződik fel benne, hogy tényleg elhaladt mellette, de a természet hívó szava annyira elbódította, hogy tudomást sem vett róla. Pár perc múlva futva éri el a bejáratot. Lassít a tempóján, most már csak kocog. Edzőcipője tompa puffanással ütközik a földnek egy-egy lépénél, már nem törődik a "láthatatlansággal", sőt talán fel is akarja hívni a figyelmet. A korláthoz megy ő is, de távolabb a két férfitől, kíváncsi ugyan, de nem akarja elijeszteni őket tolakodásával sem. Zihálva támaszkodik a korlátnak, kicsit rájátszva az eredeti kimerültségére és látszólagos nagy érdeklődéssel figyeli az éjszakai város fényeit.*
Elisabeth Leclair
Elisabeth Leclair
Falkatag
Falkatag

nő Hozzászólások száma : 74
Age : 33
Karakterlap : Effy Leclair
További karakterek : Heather D. Brown
Registration date : 2009. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Re: Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Anton Smith Pént. Május 29, 2009 6:18 pm

Farkasüvöltés veri fel az éjszaka csendjét. Ösztönösen is összerezzenek, amitől Jean persze ideges lesz.
- Ez egy OLYAN farkas?
- Hát azt én honnan tudnám az üvöltésből? De messze van, s amúgy sem merészkednek nagyon az autóút közelébe.
- Találkozott már vérfarkassal, uram?
- Igen, bár amikor találkoztam vele, nem tudtam róla, hogy az. Átalakult formájában még nem láttam egyet sem.
Na, igen, nem olyan gyakran van az úgy, hogy vámpírok és vérfarkasok együtt kvaterkázzanak. Általában bölcs előrelátással kerüljük egymás társaságát.
- Különben ez egy teljesen sima farkas is lehet. Ez Svájc, Martigny, síparadicsom, körbevéve hegyekkel és erdőkkel.
- Azért az óvatosság sosem árt …
- Nem, valóban nem. Egy sima farkassal sem szívesen találkoznék. De tényleg messze volt. Nézzük inkább a várost! Ott van az egyetem … - mutatok, s ott a színház … arra a kertváros rész, ahol mi, s pár másik Vértestvér lakik. Ismerned kell a várost, mint a tenyeredet! A fontos helyeket, elíziumokat, és mások lakhelyeit fel kell venni a GPS térképre. De természetesen a középület megnevezésével. Aztán mindegyik útvonalat be kell járnod a napokban, többször is, éjjel és nappal, kicsit elbóklászni a környéken … Nem szeretném, ha valami váratlan helyzetben eltévedj!
- Értem, uram, már holnap nekikezdek.
Közben a hátunk mögött „leszakad a hegyoldal”. Persze ez is messze van, s Jean nem is hallja, csak én. Aztán csend. Nagy-nagy csend. Én nem szólok, mert fülelek. Jean valószínűleg a következő pár napját tervezgeti. Ha ez az a valami volt, ami üvöltött …
- Jean, kérlek, nézd meg a GPS-ben, hány méterrel vagyunk most a város felett!
A legkisebb mértékben sem érdekel ez az adat, de így Jean beül az autóba egy időre, és ha baj van, én hamar odaérek. Körbefordulok, és figyelek, még szaglászom is, de semmi.
- 457 méter. – tér vissza Jean az adattal.
- Köszönöm.
- Esetleg beszerezzek valamit, ha már úgyis a várost járom?
- Nézz utána mindenféle társasági rendezvényeknek! Ismerkedj a város elitjének tevékenységével, hobbijával! Keress magadnak egy barátnőt …
Jean kicsit megütközik az utóbbi feladaton.
- Előbb-utóbb szükség lesz még valakire, melléd. Te elsősorban az üzleti ügyeket viszed, nem törődhetsz mindennel … Kell valaki, aki például rendben tartja a házat, főz rád, mos … Akkor már olyat szerezzünk, aki tetszik is neked! Egy gonddal kevesebb.
- De ha én nem tetszem neki?
- Azt majd megoldjuk. – legyintek könnyedén. – De azért csak próbálkozz elébb! Ha már valamennyire szimpatikus vagy, kicsit megkedvelteted magad, onnantól sima az ügy.
Jean igyekszik hozzászokni a csajozás új dimenzióihoz, amikor lépteket hallok az út felől. Nem, nem autó motorját, hanem lépteket. Valaki késő éjjel, a vadon közepén gyalogol egy autóúton. Persze, vannak itt házak is a közelben. Érdeklődve fordulok az érkező felé. Csinos, fiatal lány, sportos öltözékben. Jean is észreveszi, s ő is jól megnézi magának. Mindkettőnkben ott a gondolat, hogy ha már egyszer nőről beszéltünk, s itt a semmi közepén felbukkan egy csinos, fiatal hölgy … annak feltehetően semmi egymáshoz, de azért próbálkozni lehet …
- Jó estét! – lépek közelebb. – Minden rendben? Elnézést, hogy leszólítom, de ha eltévedt, vagy elromlott az autója … - nem fejezem be a mondatot, csak megcsillantom a lehetőséget, hogy mi bizony olyan lovagias fiatalemberek vagyunk, akik ilyen helyzetben készek segíteni.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Re: Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Elisabeth Leclair Pént. Május 29, 2009 8:09 pm

*Nem kerülik el figyelmét a méregető pillantások, kicsit bosszantja is a dolog és egy gondolat erejéig kitér arra is, hogy a férfiak disznók. Talán kár volt idejönnie... Nem, még közelebbről sincs változás. Ki ez a rejtélyes idegen?
Igazán kellemesen érzi magát. Az ereiben zubogó adrenalin hajtotta vér őrült gyorsasággal száguld végig testén, úgy érzi mintha az egész teste pulzálna. Igazán érzi, hogy él. Belégzés. Kilégzés. Mellkasa ütemesen lüktet, ahogy a beáramló levegő kitölti tüdejét, majd rekeszizmai elernyednek és az elhasznált levegő lassan kiáramlik.
Kicsit megint elmerül a természet tökéletes egyensúlyában, így meglepettsége őszinte, amikor Anton hozzá fordul.*
- Hogy?... Ó, jó estét! Elnézést, kissé elkalandoztam...
*Megvillant egy széles vigyort, vakítóan fehér fogainak gyöngysora mintha még meg is csillanna ebben a sötétségben, majd vált egy visszafogottabb, szelíd mosolyra. Hát egyik sem igazán jellemző rá, de mégis tökéletesen megy neki.*
- Igen, igazából, csak kocogni voltam... Vagyis vagyok is, csak megálltam megnézni a várost. Igazán gyönyörű ebből a rálátásból... ~Vagy inkább távolságból~
*Anton válla felett áttekintve - már amennyire át tud tekinteni felette ilyen alacsony magasságból - megnézi, hogy vajon Jean mit csinál. Ki tudja, lehet feni a nagykést, amivel fel akarják darabolni... Na ez nem paranoia, csak újabban így gyakorolja a poénkodást, önmagának viccel. Kedves szokás.*
Elisabeth Leclair
Elisabeth Leclair
Falkatag
Falkatag

nő Hozzászólások száma : 74
Age : 33
Karakterlap : Effy Leclair
További karakterek : Heather D. Brown
Registration date : 2009. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Re: Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Anton Smith Pént. Május 29, 2009 8:18 pm

Ahogy közeledem a lányhoz, érzem én is, hogy mennyire felfokozott most az életműködése. Az illata más, s igen ütemesen veszi a levegőt. Milyen szép így, s milyen kívánatos. Jaj, már meignt előbújik belőlem az ínyenc. Igaz, akár éppen táplálkozhatnék is, s Jeannek is jó lecke lenne, ha megfigyelhetné … Na, de ne szaladjunk ennyire előre!
Jean, ahogy sejtettem, a háttérben toporog.
- Igen, mi is azért álltunk meg, hogy megcsodáljuk. – bólintok. – Bár mennyire másképpen lehet ezt a látványt is szemlélni! Az egyik ember az épületekért lenne oda, a másik azért, hogy mennyi bolt lehet egy ekkora városban, más nyüzsgő hangyabolyhoz hasonlítaná, és egy környezetvédő meg azt morogná, hogy fényszennyezés … - folytatom a város felé fordulva. – A kocogás egészséges, de nem tudom, mennyire az ilyen késő este, egy elhagyatott országúton. – pillantok a lányra. – Az előbb még farkasüvöltést is halottunk.
Azon gondolkodom, honnan kocoghatott ide? A közeli házaktól? Az nem távolság, akkor minden bizonnyal már tett egy kört, s visszafelé tart. Erre utal az is, hogy fel van pörögve, gyorsan ver a szíve, sokat futhatott már.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Re: Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Elisabeth Leclair Pént. Május 29, 2009 8:48 pm

*Hát, ha Jean nem forral semmit, akkor lehet újra foglalkozni a különös hapsival. Mélybarna szemeit ismét Anton arcára emeli és mosolyogva fürkészi, miközben amaz kisbeszámolót tart. Furcsa, hogy az emberek mikről nem képesek elcseverészni.
Fél kezével még mindig a korlátnak támaszkodik, kényelmesen oldalára dőlve álldogál. Testének működése kezd visszaállni a normális kerékvágásba, már nem zihál és szíve sem akar kiugrani a helyéből. A korábbi pezsgést, ernyedt zsibbadás váltja fel végtagjaiban, most érzi csak igazán, hogy mekkora távot futott le.*
- Nyüzsgő hangyaboly... Szerintem ez a legmegfelelőbb kifejezés rá. ~Nem szeretem a hangyákat.~ Bár most nyugodt. Alszik... Most még a dolgozók is henyélnek kicsit...
*Szelíd mosolya továbbra is ott tündököl arcán és tovább fürkészi Anton arcát, keres valami árulkodó jelet. Valamit, ami magyarázatot adhatna a dologra. Majd ő is a város felé fordítja tekintetét és újra tudatába férkőzik a bosszankodás. Érdekes, hogy mindenki úgy félti...*
- Igazából, nem hiszem, hogy aggódnom kellene... Mint a példa is mutatja mindig mindenki a biztonságom miatt aggódik. Farkas? ~Hupsz...~ Ugyan, nem hinném, hogy kimerészkednének az országútra...
Elisabeth Leclair
Elisabeth Leclair
Falkatag
Falkatag

nő Hozzászólások száma : 74
Age : 33
Karakterlap : Effy Leclair
További karakterek : Heather D. Brown
Registration date : 2009. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Re: Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Anton Smith Pént. Május 29, 2009 9:03 pm

- Bocsánat, hogy saját magunkból indultam ki! – fordulok feléje, s biccentek egyet tréfásan. – Mert mi bizony elgondolkodtunk azt az üvöltést hallva, hogy visszaszálljunk-e a kocsiba, vagy sem. De végül maradtunk, aminek különösen most örülök, hogy ilyen jó társaság akadt.
Lassan Jean is közelebb bátorkodik, s még egy szégyenlős mosoly is ül az arcán. Nem csodálom, hogy eddig nem talált magának fix barátnőt. Legszívesebben mögéje lépnék, és fenékbe rúgnám biztatásképpen, hogy valamit csináljon már. Annak idején, amikor Louis (az egyik előző segédem, titkárom) fiatal volt, az egyik előző segédem ő hajtotta fel nekem a nőket sokszor, na meg magának is. Egy könnyed légyott, némi szerelmi mámor, a mikor a hölgyike elandalodott, akkor jöttem én, egy rövid időre. Alig valamit kellett beletúrni a buksijukba, hogy csak egy nyakra adott könnyed csóknak véljék később a dolgot. Mindketten nagyon élveztük, hogy ennyire csőbe lehetett húzni a nőket. De Jeannak ehhez még sokat kell változnia, ha egyáltalán képes lesz rá valaha. Nem baj, nekem az is elég, ha dolgozik.
- Szóval hangyák, s hangyaboly. Igen, első ránézésre valóban olyannak tűnik, de azt hiszem a hangyák sokkal értelmesebben, és több céllal rohangálnak ide-oda, mint az emberek.
Jean mellettem támasztaná meg újra a korlátot, hogy én legyek középen. Megállom, hogy lekeverjek neki egy taslit, s nem is lökdösöm át a hölgy másik oldalára, csak egyszerűen felegyenesedem, s hátrébb lépek. Így most ők könyökölnek a korlátnál. Jean azonnal zavarba is jön.
- Khmm … valóban szépek a fények. – nyögi ki vegül.
~ Na, ez aztán erős kezdés volt!
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Re: Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Elisabeth Leclair Pént. Május 29, 2009 9:33 pm

*Hát most erre mit mondjon? Van erre valami sablonszöveg? Sosem volt az a nagy társasági lény, inkább nem is mondd semmit, csak mosolyog kedvesen, csoda, hogy legalább ez megy neki. Aztán eszébe jut egy filmjelenet, ahol a nő a csodásan ragyogó mosoly mellé még hozzáértően bólogatott is, hát bizonyára tőle is ezt várják, úgyhogy bólogat helyeslően. Igazából nagyon kíváncsi lenne rá, hogy mi járhat most a szőke férfi fejében, akit... Tényleg, hogy is hívnak?*
- öööö... Én is örülök a találkozásnak, kedves.... öhhmm Urak!
*Zavarodottan mosolyog, főleg amikor Jean is úgy dönt, hogy csatlakozik a beszélgetéshez. Remélhetőleg értik majd a célzást mindketten, vagy legalább az egyikük kapcsol, vagy egyáltalán fontos ez? A neve nem mondja el kicsoda, micsoda és hogy miért nem érez szinte semmit. Megint jönnek a hangyák, és valami furcsa magánszám a párostól.*
~Úristen, ez most komoly?~
*Anton hirtelen hátrál el a korláttól, Effy először nem is érti, de aztán megpillantja Jeant, aki annyira kis szerény, esetlen és szánalmas, hogy már egyszerűen aranyos. Nagy önuralomra van szüksége, hogy ne röhögje képen, de van egy olyan érzése, hogyha ezt megtenné szegény fiú soha nem próbálkozna többet senkinél... Ezért csak kedvesen helyesel, némi esetlenséget csempészve saját reakciójába is.*
- Igen, azok...
Elisabeth Leclair
Elisabeth Leclair
Falkatag
Falkatag

nő Hozzászólások száma : 74
Age : 33
Karakterlap : Effy Leclair
További karakterek : Heather D. Brown
Registration date : 2009. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Re: Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Anton Smith Pént. Május 29, 2009 9:51 pm

Ha most Jean nem mutatkozik be, akkor tényleg fenékbe rúgom, de attól átszáll a korláton, és kereshetek magamnak egy újabb segédet.
- Jean … - hallatszik a félszeg felelet. – Az én nevem Jean Bison, az út pedig itt a főnököm ...
Jean úgy néz rám, mint a fuldokló, aki azt várja, hogy dobjak neki mentőövet.
- Anton Smith. – fordulok a lány felé mosolyogva.
- Én akkor most elintézem azokat a telefonokat. – hadarja Jean, s elszáguld, majd beül az autóba.
Meglepetten nézek utána, ami eleve megkérdőjelezi, hogy tudnék bármiféle esedékes telefonokról, majd visszafordulok.
- Elnézést, nem Ön az oka. Én ugrattam épp az imént, mielőtt megérkezett, hogy mért nem szerez magának barátnőt. – magyarázom meg a viselkedését, s még nem is hazudtam nagyot. – Tartok tőle, hogy munkamániás lesz, ha agy folytatja. S ennek én nem örülnék, még akkor sem, ha nekem dolgozik. Kell szórakozni is, sportolni … - mutatok a lány felé, mintegy illusztrációképpen.
Visszalépek a korláthoz, s csak egy egészen kicsit, alig pár centit lopok közben a köztünk lévő távolságból, vélhető véletlennek is, nem emlékszem rá, hol álltam az előbb. Jean begubódzott az autóba.
A kis sportwoman közben már nem zihál, a szíve sem kalapál annyira. De ha így álldogál itt kocogás után egy minden bizonnyal átizzadt ruhában, akkor meg fog fázni. Oldalra pillantok, de a ruha nincs átizzadva. Érzem pedig alóla az izzadságszagot. Ha most csak úgy a vállamra lenne vetve a dzseki, akkor egy lovagias mozdulattal ráteríthetném, de bele vagyok bújva, mert én pedáns mindig felöltözöm rendesen, nem mintha a megfázás veszélye fenyegetne. Most vagy a megvilágítás nem elég jó, vagy nincs egyetlen izzadságfolt sem a szokásos helyeken.
- Nem fázik?
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Re: Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Elisabeth Leclair Pént. Május 29, 2009 10:35 pm

- Effy Leclair!
*Mutatkozik be és kezet nyújt, először Jeannek. Aki zavarban van. Nem is kicsit. Jean, de kis édespofa... És már rohan is. Akkor hát marad Anton. Effy baráti jobbot kínál, amit egy udvarias úr nem utasíthat vissza. Persze a lánynak titkolt szándéka, hogy ezzel a rövidke kontaktussal megpróbáljon közelebb jutni a megoldáshoz.*
- Hát, ritka az ilyen szégyenlős ember...
*Félszegen mosolyog, játszva a kissé esetlen, törékeny lányt, hátha kibújik a szög a zsákból és Anton leleplezi magát.*
- Így igaz, nem szabad beletemetkezni a munkába, az ember még a végén beleőrül...
*Ő továbbra is csak helyesel, bólogat és mosolyog, ahogy jó kislányhoz illik. De igazából már lassan őrületbe kergeti a kíváncsiság, de úgy érzi nem halad előre csak topog egy helyben. Hiába keresi a választ, nem találja. Semmi árulkodó jel, semmi. Mindjárt megkérdezi, egyszerűen kicsúszik a száján és kész, nem igaz, hogy nem bír rájönni mivel áll szemben!
Csend van. Csak némán figyelik egymást, Effy árulkodó jeleket keres és Anton... talán ő is? Lehet, hogy elfelejtett izzadni. Dehát azt nem is lehet szabályozni. Ó persze, hisz nem volt rajta ruha. De nem teljesen mindegy? Ezek olyan csekélységek, amik senkit sem érdekelnek, ha száraz a ruhája hát száraz és jó meleg is.*
- Köszönöm kérdését, nem fázom, remekül vagyok...
*Persze azért ide is elkél némi rájátszás, ezért aztán összehúzza maga előtt melegítőfelsőjét, majd úgy dől neki a korlátnak. Igazából az Anton és közte csökkenő távolság őt egyáltalán nem érdekli. Annyira nem, hogy még csak fel sem tűnik neki, így aztán elhúzódni nem fog. Gondolkozik azon, hogy milyen témát hozhatna elő, ami talán tartalmasabb is az eddigieknél, de egyszerűen semmi nem jut eszébe. Az ember társas lény, de Effy nem, innentől fogva nem is tudja hogy kell jópofizni, csevegni, mit ad Isten flörtölni. Lehet hogy Anton hamar megunja, de kitudja, talán a beszédes fajtából van és elszórakoztatja majd saját magát...*
Elisabeth Leclair
Elisabeth Leclair
Falkatag
Falkatag

nő Hozzászólások száma : 74
Age : 33
Karakterlap : Effy Leclair
További karakterek : Heather D. Brown
Registration date : 2009. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Re: Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Anton Smith Pént. Május 29, 2009 10:50 pm

Nos, igen, a kézfogás. Hideg lesz a kezem.
- Nagyon örvendek, Effy. – s gyengéden megszorítom a felém nyújtott kezet. Botránkozzon meg, aki akar, de tréningruhában lévő nőnek nem fogok kezet csókolni.
Viszont a paranoia él bennem. Ha Effy egy normál ember, akkor a csípős hidegre fogja, hogy nekem ennyire hideg a kezem. Ha nem az … ha esetleg tud a vámpírokról, akkor viszont az érintésre tehet árulkodó mozdulatot, vagy megváltozhat a viselkedése.
Olyan szűkszavú! Elmegy kocogni éjnek évadján, nem fél, nem fázik, s aztán idejön két férfihoz, „várost nézni”. Azt hinné az ember, hogy szeretne beszélgetni, de alig szól valamit. De akkor mit akar? Igaz, én szólítottam meg.
Mint mondtam a paranoia él, s virul. Mi van, ha ennek a lánynak köze van ahhoz az üvöltéshez? A feltételezés nonszensz, teljesen valószínűtlen, hogy egy farkas üvölt a hegytetőn, majd visszaalakul, s elmegy kocogni. Nem kell mindenbe mindent belemagyarázni!
Na, de most akkor sem szólok többet, csend lesz. Most vagy beszélgetni akar, s talál egy témát, vagy nem, s valóban csak a várost nézi, vagy … vagy nem tudom mi lesz.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Re: Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Elisabeth Leclair Pént. Május 29, 2009 11:21 pm

~ Mosoly marad, mosolyogj!~
*Borzongatóan hideg Anton keze, a fagyos érintés kissé megijeszti. A nagy hideg tenyér magába zárja Effy kicsi, forró kezét, a hosszú ujjú pulóver alatt libabőrös lesz karja. Egy kézfogás nem tart sokáig, de ez az élettelen hidegség, bizsergető zsibbadást ébresztett Effy vékony ujjaiban. Mintha ezer hangya kelne útra egyszerre, hogy közös munkával hevítsék fel újra a vámpír érintése nyomán kihűlt bőrt. Meglepett, de igyekszik továbbra is elrejteni érzelmeit Anton elől, így a mosoly továbbra is ott pihen ajkain, de szemei kíváncsian suhannak át újra az előtte állón. Mindez csak pár pillanat alatt zajlik le, majd jobbnak látja tekintetét újra a város felé fordítani. Legalábbis amíg kétségeivel és a fejébe tóduló gondolatokkal viaskodik. Így nem kell a férfi szemébe néznie és nem kell megállás nélkül mosolyognia sem, most kicsit elmélázhat, gondolkozhat. Úgy tűnik Anton is ezt teszi, ami őt cseppet sem zavarja, mert van ideje arra, hogy kitisztítsa a fejét. Bámulja a város fényeit, pedig az eddig eltöltött idő alatt már volt ideje tanulmányozni szinte az összeset, de most ott mégis felfedezett egy újat. Valami kicsi zöld villogó tábla...
Nagyot sóhajt, ízlelgeti az illatokat, aromákat, pár másodpercig bent tartja, majd kifújja a levegőt. Továbbra sincs változás, Anton továbbra sem szagosodott meg.*
- Úgy szeretem ezt a csendet...
*Suttogja végül, mikor végre sikerül rendezni gondolatait és újra vissza tudja csalni arcára a mosolyt. Nem olyan félelmetes lány ő, kinek árthat, minek árthat? Hogy lehetne köze bármiféle vadállathoz? Fiatal, törékeny teremtés... látszólag.
Elisabeth Leclair
Elisabeth Leclair
Falkatag
Falkatag

nő Hozzászólások száma : 74
Age : 33
Karakterlap : Effy Leclair
További karakterek : Heather D. Brown
Registration date : 2009. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Re: Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Anton Smith Pént. Május 29, 2009 11:33 pm

A reakció nagyon kevés, talán egy kis megtorpanás, amikor a kezünk először összeér, talán egy kicsit elkerekedett szem, egy kutató pillantás, s egy rezzenetlen mosoly. Az arcára fagyasztottam? Nem sok. Egy forró kéz, apró kacsó, semmi különös.
S akkor nézzük a várost. Jean nem jön vissza, pedig ez a lányka nem harap. Én viszont akár haraphatnék is …
„ Úgy szeretem ezt a csendet...”
- Akkor mért töröd meg? – fordulok hirtelen feléje, s teszek egy lépést, hogy közvetlen előtte álljak, pontosabban mellette, hisz a város felé néz. Halkan beszélek, s nyugodtan, inkább kicsit évődő hangnemben, mint komolyan provokálva – Nézd, Effy, én becsülöm a sportszeretetedet, s a bátorságodat, de azért van abban valami furcsa, amikor egy nő éjnek évadján a vadon közepén megjelenik, s odasétál két vadidegen férfihez. Ja, nem, hiszen már bemutatkoztunk! – elnevetem magam – De ez nem jelent semmit. Nem tudod, valóban ez-e a nevünk. Persze, mivel te kezdeményezted a találkozást, így joggal hiheted, hogy biztonságban vagy, hisz nem mi szemeltünk ki célpontnak. De mi van, ha mellényúltál? – lebegtetem meg a lehetőséget. – De engem még ennél is jobban érdekel a kérdés, hogy mi volt az bennünk, ami felkeltette a figyelmedet?
A beszélgetés kicsit élénkebb, kicsit sikamlósabb, de csak teóriák, semmi konkrét fenyegetés. A szavaimnak igazán csak akkor van súlya, ha Effyne van valami köze az éjszaka világához, s ez jól van így.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Re: Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Elisabeth Leclair Szomb. Május 30, 2009 12:34 pm

*Kétkedő kifejezés ül ki arcára, a mosoly is lehervad, egyetlen érzelmet kifejező részlet az összevont szemöldök, ami borús hangulatúvá teszi a lány sugárzó arcát. Hirtelen kapja Anton felé fejét és nem tudja mire vélni ezt a hirtelen számonkérést, de mint általában mindenre, erre is akad magyarázata.*
- Már megbocsáss, de Te voltál az aki leszólított. Én a kilátás miatt jöttem... Ami pedig Téged illet, azt hiszem kicsit paranoiás vagy, orvos látott már?
*Lehull a kedves kislány álarca, így már az igazi, kicsit epés hangulatú Effy vág vissza. De most sem változik sokminden, ugyanúgy csalogató a védtelen ártatlanság, ami lényéből árad, s a kissé szemtelen szóváltás sem csorbíthatja ennek erejét. A jókedv vigyort mázol puha ecsetével a lány arcára, s továbbra is rezzenés nélkül állja Anton pillantását.*
- Amelyik kutya ugat, az nem harap... Ha eddig gondoltam is rá, hogy valami rosszra készülsz, most már biztosan tudom, hogy nem így van...
*Ennek hitelt adva marad nyugton, ügyelve arra, hogy csak pár milliméterre se húzódjon el a mellette állótól.*
Elisabeth Leclair
Elisabeth Leclair
Falkatag
Falkatag

nő Hozzászólások száma : 74
Age : 33
Karakterlap : Effy Leclair
További karakterek : Heather D. Brown
Registration date : 2009. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Re: Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Anton Smith Szomb. Május 30, 2009 12:45 pm

De felvágták a nyelvét a kis csitrinek!
- Ó, hát köszönöm a tanácsot, holnap első dolgom lesz orvoshoz fordulni. – bólintok. – S elnézést a zavarásért!
Sarkon fordulok, öt lépés előre, s ott támasztom meg újra a korlátot. Nézze nyugodtan a kilátást, ameddig akarja.
Nekem is van min elmélkedni.
Első kérdés: mit kezdjek Jeannal? Persze, valószínűleg a helyzet javulni fog, ahogy beleszokik az új életben, s a vámpírvér is talán kicsit majd változtat a természetén. Ilyen irányú kutatásokat vajon végzett már valaki? Na, mindegy, most nem a tudományos szöszmötölésnél tartunk. Szóval Jean … kellene valami ami kicsit felrázza.
Második kérdés: valóban kellene még személyzet, aki mellesleg fogyasztható is alkalomadtán. Azt hiszem a legegyszerűbb, ha feladok egy hirdetést, hogy házvezetőnőt keresek. A jelentkezők között csak akad valami alkalmas alany, kevés családi kapcsolattal, nagy munkabírással, és egyéb előnyökkel.
Harmadik kérdés: Mihez kezdjek Balnche-al? A stigma lényegtelen, már érzem, hogy múlik, pár nap, s nyoma sem lesz. Viszont tudja, ki vagyok, s milyen néven élek. Bár amilyen szerencsétlen, és élhetetlen, könnyen lehet, hogy az én beavatkozásom nélkül is hamar elteszi valaki láb alól.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Re: Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Elisabeth Leclair Szomb. Május 30, 2009 1:40 pm

*Anton sértődötten odébb áll, és még Effyre mondják, hogy gyerek... Ő nem mozdul, továbbra is a korlátnak dőlve bámul előre, nagyot szusszan és rosszallóan megrázza a fejét. Miért képtelen befogni a száját mielőtt ilyet szól? Most mehet bocsánatot kérni, ha továbbra is meg akarja figyelni a férfit. Egyáltalán van értelme? Megtudhat még róla valamit? Miért nem ismeri fel, apja a részletekig menően elemezte számára, hogy mire kelljen figyelnie. Talán valamit kifelejtett? Vagy a hirtelen fejébe szuszakolt információtömeg teljesen összekeveredett és ezért nem bír rájönni az összefüggésre? Ez több, mint valószínű. Öklével megdörzsöli homlokát és próbál nem gondolkodni, nem agyalni azon, hogy mivel állhat szemben, nem kutat emlékei közt. Így máris könnyebb, mély levegőt vesz, s csak egy mondat jár az eszében.*
"Ha valami választ keresel magadban, ne gondolj rá és spontán jön a megoldás..."
~ Apa...~
*Hirtelen honvágya támad, pedig csak három hónapja vannak itt. Bár azt mondják idővel könnyebb lesz, mégis egyre fájdalmasabbnak tűnik a hiánya. És egyedül is van....*
- Anton! Elnézést a modortalanságomért...
*A döntés hirtelen fogalmazódik meg benne, azonnal cselekszik és gyors léptekkel közelíti meg a férfit, hangja sajnálkozó és mimikája is megbánásról tanúskodik.*
Elisabeth Leclair
Elisabeth Leclair
Falkatag
Falkatag

nő Hozzászólások száma : 74
Age : 33
Karakterlap : Effy Leclair
További karakterek : Heather D. Brown
Registration date : 2009. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Re: Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Anton Smith Szomb. Május 30, 2009 2:05 pm

Egészen belemerülök a gondolataimba, s meglep Effy újabb közeledése. Persze arra számítottam, hogy utánam jön, csak arra nem hogy bocsánatot fog kérni. Valami újabb piszkálódás, ürügy, kitaláció az igen, de hogy egy őszinte bocsánatkérést kapok, az valóban váratlan. Kétszázötven éve vagyok vámpír. Azt mondják, erre az időre már kiveszhet minden emberi érzés. Lehet, valóban így is van. De a tudás akkor is megmarad. Tudom, hogy az ilyesmi becsülendő, főleg manapság, amikor mindenki hibátlannak akar látszani, s minden hiányosságát eltussolja, mindenáron. A mai korban a bocsánatkérés már nem divat, mi több, sokan a gyengeség jelének vélik, pedig szerintem éppen a mai viszonyok között kell hozzá bátorság. Effy bátor, de ez nekem kedvez. Támadási felületet nyújt, s én akármennyire becsülöm a tettét, ki fogom ezt használni.
- Semmi gond, én kérek elnézést. Először gondoskodni akartam Önről, pedig egy mai modern nők már tudnak magukra vigyázni. Feltételeztem, hogy bajba került. S mikor kiderült, hogy nem, akkor megpróbáltam mégis némi félszet elültetni, csak mert úgy jobban illett volna a saját világképembe. S végül, végül azt feltételeztem, hogy ki akart kezdeni velem, pedig csak a város fényei érdeklik. Botor gondolat volt. Én kérek elnézést!
Úgy sorolom a tetteimet, miközben a várost fixálom a tekintetemmel, lemondóan, egykedvűen, mint aki éppen magába szállt, meghasonlott önmagával, s rövidesen hamut is szór talán saját szöszke fejére. A hangsúlyban csak egy nagyon kevés, alig észrevehető él van, ami viszont abba az irányba is terelheti a figyelmes hallgatót, hogy csupán sértettem gúnyolódom.
Jean közben már a létező összes ismerősét felhívhatta volna ennyi idő alatt, ha meg a kört a nőismerősei szűkítjük, akkor talán ötször is ugyanazokat. De nem jön ki. Persze biztos vagyok benne, hogy ettől még figyel.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Re: Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Elisabeth Leclair Szomb. Május 30, 2009 5:48 pm

*Lemondóan sóhajt. Ezt elpuskázta. De ezt csak azzal fokozhatná, ha most újra valami dühös kamaszmegjegyzéssel reagálna, de nem fog. Lakatot tesz a szájára és csak némán lép oda a korlát mellé, ő is rám támaszkodik és a várost kémleli. Most már tényleg felfedezte minden apró részletét, de továbbra is nagy érdeklődéssel figyeli a fényeket. Eszébe jut, hogy valahol a sok színes fény árnyékában ott vannak a lakásuk sötét, kicsi ablakai. A bátyja az igazak álmát alussza, már vagy.... ki tudja mióta. Mennyi ideje lehet távol? Csuklójára siklik keze, hogy felhúzza a pulóvert, de nem hozott magával órát, így továbbra sem tudja mennyi az idő. Most, hogy eszébe jutott az alvás, kissé rátelepül a fáradtság. Próbál minél kevésbé észrevehetően ásítani, ez több-kevesebb sikerrel össze is jön, majd továbbra is a korlátra támaszkodva behomorít és lapockáit összezárva vállait hátrahúzza, hogy megnyújtsa kissé gerincét. Nagyot szusszan, majd újra némaságba burkolózik, kivárja míg Anton némileg lehiggad. Pár rövid pillanatra felé fordítja fejét és arcán megjelenik a kezdetekkor megismert kedves mosoly, nem lehet rá haragudni...*
Elisabeth Leclair
Elisabeth Leclair
Falkatag
Falkatag

nő Hozzászólások száma : 74
Age : 33
Karakterlap : Effy Leclair
További karakterek : Heather D. Brown
Registration date : 2009. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Re: Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Anton Smith Szomb. Május 30, 2009 5:57 pm

Hát én eddig sem haragudtam Effyre, csak éppen játszom vele, kicsit rángatom érzelmileg ide-oda, hátha elárul magáról valamit, támadási felületet nyújt, ahol megfoghatom. Persze egyszerű lenne ráparancsolni: add a nyakad. De ki tudja … valami van ebben a lányban, ami óvatossá tesz, nem is beszélve a múltkori enyhén balul sikerült vadászatról.
- Későre jár, ugye? – pillantok oldalra. – De nem foglak azzal megsérteni, hogy célozgatok a korodra, s hogy ágyban lenne a helyed. – sóhajtok egyet, s nézem tovább a várost, kivárok, hallgatok. Aztán, mintha csak úgy felmerülne bennem, felteszem a kérdést. – Kellemes itt fenn lakni a hegyen? Mennyire nehéz innen télen lejutni a városba? Gondolom a csend és a tiszte levegő kellő kárpótlás a nehézségekért.
Olyan benyomást keletek, mint aki éppen azon morfondírozik, hogy ideköltözzön-e.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Re: Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Elisabeth Leclair Szomb. Május 30, 2009 6:23 pm

*Őszintén örül Anton figyelmességének, hogy nem piszkálja a korával. Ez szinte minden alkalommal előfordul. Mindenki azzal jön, hogy még gyerek és ez idegesíti! Nagyon idegesíti! De nem, Anton mintha csak tudná, hogy érdemes kerülni ezt a témát. Kicsit hálás is neki ezért, de továbbra is fennáll a kérdés, hogy ki ő vagy mi ő?*
- Nos, igazából sejtelmem sincs mennyi az idő, de bizonyára későre jár...
*Folytatja a nézelődést, csak néha lopva pillant oldalra, hogy Anton mit csinál. Ő is ugyanígy tesz és csak morfondírozik magában. Eddig sem beszélgettek túl sokat, most meg még nagyobb a némaság. Már kezd kínossá válni, talán ideje lenne elbúcsúzni? De ekkor Anton megtöri a csendet.*
~Ohh basszus... Mennyire lehet messze a város?~
*Fogalma sincs, hogy mekkora utat tehetett meg, egyszerűen nem foglalkozott ezzel a ténnyel, felesleges volt, csak a cél volt a lényeges. Bár legközelebb lehetne figyelmesebb is. Most mit mondjon...*
- Igazából, nem rég költöztem ide, így még nincs teljes képem a dolgokról. Egyelőre persze tetszik, a csend, a gyönyörű kilátás, a természet közelsége...
~Még a nevét sem tudom a falunak... Falu egyáltalán? Fenébe...~
*Továbbra is mosolyog, nincs az az isten, aki kételkedne szavaiban. Olyan őszinte és ártatlan a kisugárzása, mégis magabiztos.*
- Viszont a technika nem kedveli a hegyvidéket... Valami mindig tönkremegy, a térerő akadozik...
*Végre valami általános érvényű információ, ami kihúzhatja a csávából, így talán Antonnak nincs kedve a hegyekbe költözni és nem is akarja majd ott megkeresni Effyt, hogy körbevezesse. Egyszerűen nem akarja majd, Effy olyan meggyőző!*
Elisabeth Leclair
Elisabeth Leclair
Falkatag
Falkatag

nő Hozzászólások száma : 74
Age : 33
Karakterlap : Effy Leclair
További karakterek : Heather D. Brown
Registration date : 2009. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Re: Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Anton Smith Szomb. Május 30, 2009 6:34 pm

Hanta. Annyit hantázom én is, hogy szinte szagról érzem. De persze nem biztos. Lehet, hogy minden szava igaz. S még ez sem jelent semmit. Én is tudok úgy félrevezetni, hogy közben minden szavam igaz. De mi ebben a hanta? Nem jó itt lakni? Mégis van térerő? Régóta lakik itt?
- Néha eljátszom a gondolattal, hogy otthagyom a hangyabolyokat, s keresek egy ilyen csendes kis helyet, mint Le Crosi. Aprócska falu, de közel a nagyváros. Nem lenne merszem persze mondjuk ötven kilométernél messzebbre hagyni a civilizációt. Ahhoz túlontúl be vagyok hangyásodva. – megvonom a vállam, mint aki ezt sajnálja, de már beletörődött.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Re: Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Elisabeth Leclair Szomb. Május 30, 2009 6:53 pm

- Ühümm...
*Csak ennyi telik tőle, nagyon reméli, hogy tényleg így hívják a falut és nem csak egy csapda az egész. Mást nem is mondd inkább, nem mondja, hogy megérti, mert nem érti meg. Ő nincs behangyásodva, inkább utálja a hangyákat. De azért kedvesen mosolyog és bólogat. Lehet, hogy most megint szótlanságba burkolóznak mindketten? Végülis teljesen mindegy, az eddigi párbeszéd nem sok mindenben segítette hozzá Effyt a megoldáshoz.*
- És mégis mi köti ennyire a városhoz? Én legtöbbször örülök, ha kiszabadulhatok belőle... Olyan sok az ember, mégis mindenki idegen, magányos... Elég nyomasztó tud lenni.
*Most az őszinte érzéseiről beszél, de ezzel nem mondott semmit, amit titkolnia kéne. Kíváncsian fürkészi Anton arcát, ajkain ugyanaz a kellemes mosoly pihen. Effy már attól fél, hogy örökre úgy marad, ha még sokáig kell így lennie.*
Elisabeth Leclair
Elisabeth Leclair
Falkatag
Falkatag

nő Hozzászólások száma : 74
Age : 33
Karakterlap : Effy Leclair
További karakterek : Heather D. Brown
Registration date : 2009. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Re: Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Anton Smith Szomb. Május 30, 2009 7:02 pm

Nos, Effy nem javított ki, hogy ez itt nem is Le Crosi. Persze lehet, csak álmos, vagy nem figyelt.
- Nos, a munkám köt a városhoz, meg a megszokás. De nem tartom fel tovább, látom fáradt. Ha itt lakik – hátramutatok – Cheminben, akkor én megyek is. De ha mégis La Crosiban lakna, akkor szívesen hazaviszem, mert az a város túloldalán van, innen légvonalban is vagy hat kilométerre. – ajánlom fel udvariasan, s nem pirítok rá, hogy mit köntörfalazik, csak szembefordulok vele, s várom a választ.
Majdnem biztos, hogy nem itt lakik. Persze kijöhetett ide busszal, lehet valóban Le Crosi ba akart menni, és rossz buszra szállt, de akkor sem itt lakik. Kijött kocogni és eltévedt, vagy mit tudom én. Valami van ezzel a csitrivel, csak azt nem tudom még, hogy mi.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Re: Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Elisabeth Leclair Szomb. Május 30, 2009 7:24 pm

~Ezaz! Földrajzból ötös! Remekül csináltad kislány!~
*Nem, még nem omlik össze, csak mosolyog, mintha mi sem történt volna. Hallgatja Anton magyarázatát és bólogat. Már úgy érzi magát, mint az a bólogatós kutya-baba, ami a régi autók kalaptartóján ücsörög. Igazán remek érzés. Most már menni akar. Futni hazáig, meg sem állni... Viszlát Svájc, hello Franciaország!
Ó a szerencse, a megoldás kínálja önmagát.*
- Hmm, elnézést, de hogy jön ide La Crosi? Az imént említettem, hogy itt lakom a hegyekben!
~Milyen falut is mondott? Mindegy... nem érdekes.~
- És köszönöm kedvességét, de azt hiszem magam is hazatalálok és nem árt az edzés!
*Hogy ez eddig nem jutott eszébe? Mondhatta volna, hogy Martigny-ben él és hogy a következő tájfutóversenyre készül, vagy maratonra, vagy akármire... Jó mindegy már.*
~Csak szállj be a kocsiba és menj már innen!...~
*Némán fohászkodik, de arca rezzenéstelen. Mosolya őszintének tűnik, szemei fátyolosan csillognak a fáradtságtól, de ő a kedvesség mintapéldánya!*
Elisabeth Leclair
Elisabeth Leclair
Falkatag
Falkatag

nő Hozzászólások száma : 74
Age : 33
Karakterlap : Effy Leclair
További karakterek : Heather D. Brown
Registration date : 2009. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Kilátópont Martigny-re Empty Re: Kilátópont Martigny-re

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 4 oldal 1, 2, 3, 4  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.