Pokoltornác
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Ki van itt?
Jelenleg 5 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 5 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (22 fő) Hétf. Aug. 08, 2022 12:39 pm-kor volt itt.
Legutóbbi témák
» Társoldalak, bannercserék
La Forge rezidencia Icon_minitimeVas. Aug. 23, 2015 11:01 am by A Paradoxon Ura

» Kérdések, problémák
La Forge rezidencia Icon_minitimeSzomb. Ápr. 23, 2011 12:25 pm by A Paradoxon Ura

» 6.66-os kísérlet
La Forge rezidencia Icon_minitimeHétf. Nov. 15, 2010 7:25 pm by Azathoth

» Városi Park
La Forge rezidencia Icon_minitimeHétf. Nov. 15, 2010 1:52 pm by Loki Redback

» Nicole Drake búvóhelye
La Forge rezidencia Icon_minitimeSzomb. Szept. 04, 2010 12:32 pm by Nicole Drake

» Nicole Drake
La Forge rezidencia Icon_minitimeCsüt. Szept. 02, 2010 11:24 pm by Nicole Drake

» Régi könyvesbolt
La Forge rezidencia Icon_minitimeVas. Aug. 15, 2010 9:18 pm by Isabella Turnblack

» Várfal
La Forge rezidencia Icon_minitimePént. Aug. 13, 2010 11:21 pm by Isabella Turnblack

» Lucie Eliza Black
La Forge rezidencia Icon_minitimeKedd Aug. 10, 2010 9:48 pm by Lucie Eliza Black

Facebook

La Forge rezidencia

2 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

La Forge rezidencia Empty La Forge rezidencia

Témanyitás by Anton Smith Pént. Május 01, 2009 10:26 pm

La Forge rezidencia:
La Forge rezidencia Haz_www.kepfeltoltes.hu_

A külvárosban elhelyezkedő, múlt század eleji házat már többször átépítették, több különböző tulajdonos. Valószínűleg pontos tervrajza belső felépítéséről már nem igazán elérhető sehol. Én magam is alakítattam rajta, s kialakíttattam egy-egy helységet az alagsorban (fotóelőhíváshoz való sötétkamra), és a manzárdon (garderobe) indokkal, természetesen mindkettő menedékül szolgál, ablak és így természetes fény nélküli helység. A bejárat a veranda szintjén, s elébb mivel maga a veranda végig üvegezett, s ezen belül található az épület téglafal, eza szint fallal duplán védett, s a lakrész jól árnyékolható.
Teljes nyílászáró-csere, és komoly biztonsági rendszer felszerelése után költöztem be, egyenlőre elég puritán berendezéssel, mert most óhajtom majd saját magam összeválogatni, illetve megcsináltatni a bútorzatot.



// Még csak keresés //

Jelenlétem immáron elfogadott a városban, ideje hát megfelelő lakásról gondolkodni magamnak. Van pár potenciális befutó a lehetőségek között. Jean nappal megnézte az általam megjelölt hirdetett bérleményeket. Ő felvételeket készített, mindent megfigyelt, letisztázta a feltételeket, s aztán beszámolt nekem. De a kölyök nem vehet figyelembe minden szempontot, hiszen nem tudja, mi vagyok. A felvételek alapján pár lakást eleve kizártam, túl sok volt az ablak, kevés árnyékolási lehetőséggel, s nem óhajtok nagyobb átalakításokat, csak azon, amit majd megveszek, amikor letelepszem. Ha, letelepszem. A rostán egyenlőre három ingatlan maradt fenn, amiket érdemes jobban körbejárni. Ha egyik sem jó, akkor kénytelen leszek tovább keresgélni. Ráadásul, igazából kettő kellene nem várt vészhelyzetek esetére.
Elébb kocsival körbejárom a környéket, lassan, komótosan, figyelve a környező házakat, a közeli nyilvános helyeket, s a forgalmat úgy általában. Svájc jól el van eresztve anyagilag, így a gazdagabb környékeken, ahová én is költözni akarok, elég sok térfigyelő kamerára lehet számítani, egyrészt a lakosság, másrészt a város részéről. Ezek helyzetét sem árt tudni, mielőtt egyáltalán az utcára teszem a lábam.
Végül leparkolok egy kis tér szélén. A ház erre a térre néz, de van egy másik oldalsó kijárata az egyik szűk utcába, s egy kellemes kis balkon az emeletén, ahonnan szintén lehet távozni végszükség esetén a környező háztetőkre, bár utálok macskát játszani. A ház régies építésű, ami előnyös, mivel nem borítja ablak a fél falat, vagy ne adj isten az egészet. Engem most a környék érdekel elsősorban, belülről már láttam, még ha nem is jártam benne fizikai valómban. A térről merrefelé lehet eljutni, a kis utcába, ha kilépek, merre nyílnak elsurranási lehetőségek.
Kiszállok, az autó riasztója halkan, diszkréten csippan. Úgy nézek ki, mint egy jobb módú hivatalnok,v agy üzletember: fekete nadrág, fekete, félhosszú kabát, fekete cipő. Az idő még elég csípős itt a hegyek között. Lassan, komótosan indulok egy kis felfedező sétára.


A hozzászólást Anton Smith összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Május 24, 2009 1:16 pm-kor.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

La Forge rezidencia Empty Re: La Forge rezidencia

Témanyitás by Vendég Pént. Május 01, 2009 11:28 pm

Kaptam egy szabad hetet, ez egyszerűen csodálatos. Bár én alapvetően nem szerettem volna eljönni, hisz lételmem és imádatom tárgya a munkám; de lehet, igaza volt a főnöknek, és rám is rámfér a lazítás. Én pedig jó "alkalmazottként" engedek neki. Lopva körbepillantok, és megengedek magamnak egy nyújtózkodást. Nem tehetem meg nagyközönség előtt, nem elegáns, még ha édesanyám egy visszafogottabb változatát is nevelte belém. Többször elgondolkodok azon, mennyire csodabogárnak tarthatnak néhányan. Ezt nem visszajelzésekből állapítom meg, hanem csak abból, hogy nézem az embereket. Némelyik úgy ásít a buszon, hogy belátni egész a torkáig! Hát nem szégyelli az ilyen magát? Én legszívesebben elásnám magam, ha ilyet tennék, ők azonban ezt csak egy hátvakarással toldják meg. Elképesztő.
Újra a kis térre érek, állandóan ide lyukadok ki, ha nem figyelek, hogy merre sétálok, pedig nincs is központi helyen. Csak szeretem a nyugalmát. Itt nincs akkora zajongás, legfeljebb, a gyerekeké - ők azonban ilyenkor már esti mesét néznek, és alszanak. Jobb híján. Azonban valaki itt nem illik bele a képbe. Közelebb sétálok hát. Ó, azt a házat nézi, amelyet eddigi borsos ára miatt nem tudtak elárverezni. Csak nem egy új lakója a metropolisznak? Nem mintha sokat nyomna latba. Itt annyira sokan vagyunk, hogy fel se tűnik, ha egy-egy ember felbukkan - vagy elkeveredik. Közeledik felém, hisz szemből érkezem. Nem céltudatosan lépdelek hozzá, gesztusaim egy egyszerű sétáról árulkodnak. A frizurám érzem, rendben van; most is ugyanolyan, kicsit nehézkes, de csak mert tökéletes a formája. Sötét szövetkabátom zsebeiből ezúttal kivettem kezeimet; hisz mégiscsak emberek között járok, nem kéne. Másrészről, úgyse fáznak az ujjaim; melegítik őket a sötét bőrkesztyűk. Lábaimra fekete harisnyát húztam, s térdemig érő szoknyát, mely a végletekig kidolgozott. Különleges, de nem giccses. Megtorpanok előtte, mintegy jelezve, hogy mégiscsak beszélnék vele. De nem szólítom meg azonnal; előbb hagyom, hogy a vaníliaillat, mely természetesen tőlem származik, megadja rólam az első véleményt. Kellemes, kicsit nehéz, és édes.
Aztán meggondolom magam, mégsem köszönök rá, csak szótlanul az ő általa kinézett házra pillantok; még akkor is, ha már nem előtte állunk, hiszen ő sétára indult. Szemsarokból azonban burkoltan őt is megnézem. Jóképű. Karizmatikus. Nem rossz.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

La Forge rezidencia Empty Re: La Forge rezidencia

Témanyitás by Anton Smith Pént. Május 01, 2009 11:49 pm

Csendes környék. Egyenlőre nem tudom, ez nekem jó-e vagy sem. A város többi részéhez viszonyítva érdekes ez, s persze az is számít, mennyire kukkolósok a lakók. Nem szeretném, ha a fél tér tudná, mikor jövök, s megyek. S ahogy ezen gondolkodom, máris kiszúr engem valaki, s azt is, mért vagyok itt. Mondta már Jean is, hogy a ház régóta lakatlan, de hogy megáll itt egy idegen, s ránéz a házra, a z rögtön feltűnik valakinek, azt nem gondoltam volna. Lehet mégsem ezt bérelem ki.
A szöszke amúgy formás, kellemes jelenség, de különösebben nem kelti fel az érdeklődésemet. Jelenleg nem élelemszerzés céljából vagyok itt, ismerkedni sem akarok, engem most csak a környék érdekel. Csak egy kötelességszerű, udvarias mosolyt eresztek meg felé, s aztán inkább a környező házakra függesztem a tekintetem.
Csipkés tetejű függönyök, virágládák az erkélyeken, jó minőségű vakolat, szépen festett spaletták az ablakokon. Ó, igen a spaletták. Egyik előny a házon. Körbepillantok, van-e még valaki a téren, akinek feltűnt nem túl szerény személyem. Persze az is lehet, hogy a szöszke a tulajdonos, és Jean esetleg megemlítette neki, hogy amennyiben tetszik a ház, akkor este én is megnézem, ő meg szeretné minél előbb kiadni, s most rám várt. Ha Jean valóban kotyogott, akkor kénytelen leszek belenyúlni valahogy a viselkedésébe. Okos, tehetséges, szorgalmas, de túl közvetlen az a kölyök. Eh, mindig gondok vannak az új emberekkel!
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

La Forge rezidencia Empty Re: La Forge rezidencia

Témanyitás by Vendég Szomb. Május 02, 2009 1:05 pm

Kimért egy alak, annyi szent. Elfoglalt üzletember lehet, legalábbis, ezt sugallja a külleme. Esetleg egy elkényeztetett ficsúr. Mondjuk, ezt kevésbé tudnám elképzelni róla; ha így lenne, inkább velem törődne semmint a házakkal. Annyi biztos, hogy újonnan jöhetett, hisz úgy méregeti az otthonokat, ahogy épeszű ittlakó nem tenné. Zseniális felfedezés, Blanche, esszét kéne írnod belőle, és leadnod az egyetem bölcsészkarának. Követem egy ideig a körbepillantó tekintetet, de sokat nem várhat; kettőnkön kívül senki sincs itt. Már az is csoda, hogy itt van egyáltalán valaki - ilyenkor. Figyelmem újra az ominózus házra irányul, és úgy döntöttem, mégis megpróbálom megszólítani. Magam sem tudom, miért állok szóba egy idegennel. Alapvetően nem szokásom ilyet csinálni... de néha, kivételt kell tenni.
- Jó estét. - akárhogy is spontánra szeretném a beszélgetést, a köszönést akkor sem hagyhatom el. Egyszerűen, nem tudom. Nem, és kész. - Ön fogja megvenni azt a házat..? - kicsit ellentétes a viselkedésem a beszédemmel; amíg vele beszélek, az épületet nézem, de amint arra átterelődik a szó, már őt figyelem. Könnyed gesztusjáték ez, szeretem az ilyet űzni, jóllehet sokszor mát öntudatlanul is ilyeneket produkálok. Az illem úgy diktálná, hogy most bemutatkozzak, de nem teszem. Minden bizonnyal tolakodásnak venné. Így hát, csöndesen, és már-már természetellenesen mozdulatlanul álldogállok tovább; az egyik szerepem alatt öt percen át kellett ezt csinálnom, már belémrögzült, hogy is kell.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

La Forge rezidencia Empty Re: La Forge rezidencia

Témanyitás by Anton Smith Szomb. Május 02, 2009 1:41 pm

A kitartás, mint olyan, egy dicséretes tulajdonság, és a szöszke kitartó, Hiába nézek másfelé, nem adja fel. Ugyanakkor voltak már, akik rosszul jártak azzal, hogy megpróbálták rámtukmálni magukat. Persze ők ezt nem úgy gondolták, ahogy végül végződött. Hiába jóllakott a vámpír, ha egy csinos nyakacska túl sokáig illegeti magát a közelben … Szóval már a kis szöszke érdekében is (lám mily jó vagyok, és rendes) igyekszem szűkre szabni a választ.
- Jó estét Önnek is! Nem fogom megvenni. – felelem a tényeknek megfelelően, hisz csak kibérelni akarom.
Odaérek a kis kávézóhoz, s elolvasom a kínálatát, és az árait, aztán megnézem az ablakon keresztül a vendégeket is. Tetszik nekem Svájc, semmi extravagancia, mint Franciaországban, semmi szögletesség, és barbárság, mint a németeknél, semmi büszke idiotizmus, mint ami az angolokra jellemző. Persze biztos nekik is vannak hibáik …
Míg az étlappal vagyok elfoglalva, a kis szöszke is azért valamennyire leköti a figyelmemet, legalábbis nem felejtkeztem el róla, s … ajaj … viszket a hátam közepe. Ez az érzés mindig akkor jön rám, ha valami megmagyarázhatatlan okból az a rögeszmém támad, hogy nem jó valakinek hátat fordítani, aki éppen pont a hátam mögött van. Igaz, hogy az esetek több, mint felében (ha őszinte akarok lenni magamhoz, akkor inkább háromnegyedében) a megérzés nem bizonyult másnak, csak kezdődő paranoiának, de máskor viszont megmentette azt a „rongyos” létemet.
Ezért hát viszketés kiiktatása véget nem vakaródzom, hanem megperdülök, gyorsan (talán lehetett volna kicsit lassabban is?), s a szöszkét keresem a tekintetemmel. Mit művel? Mért műveli? Rám néz-e még? Elment már?
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

La Forge rezidencia Empty Re: La Forge rezidencia

Témanyitás by Vendég Szomb. Május 02, 2009 2:06 pm

A válasz, őszintén szólva, meglep, de ahogy sok minden, ez sem köszön vissza az arcomon. No hát, akkor mi a csudának nézegette ennyire? Ismét a házra tekintek. Nem tűnik úgy, mintha eladták volna már, pedig még azt is feltételeztem egy pillanatra, hogy egy barátja vette meg újfent, és őt keresi. Nem szabadna ennyit fantáziálnom, mert megárt. Nem messze tőlem aztán megáll a férfi, és a csöndes kávéházat kémleli épp; mindezt eleinte csupán szemsarokból látom, lassan azonban fejjel is odafordulok. Ahogy ő is, hirtelen felém; vajon mi lelte? Csináltam valamit? Valami van mögöttem? Majdhogynem a homlokomra is kiül a sok kérdőjel, ellenben ő csak azt láthatja, hogy állok, mint a cövek, és természetesen - őt nézem.
- Történt valami..? - kérdezem csendesen, hogy máshogy kérdezhetném. A hangom halk, de elér odáig, legfőképp, mert a csendet könnyű megtörni. Amióta megtörtént az Őrület, azóta vannak emberek, akik egyszerűen furcsán reagálnak rám, nem értem, miért. Lehet, hogy azokban a napokban sokszor elragadtattam magam egyes tények hallatára, de ezt honnan tudhatná egy-egy idegen? Néha úgy érzem, megemészt a kíváncsiság. Még szerencse, hogy anyáék megtanítottak óvatosabban viselkedni... még akkor is, ha alapjáraton is szelíd vagyok.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

La Forge rezidencia Empty Re: La Forge rezidencia

Témanyitás by Anton Smith Szomb. Május 02, 2009 2:25 pm

„Történt valami..?”
~ Igen, történt, már megint hülyét csináltam magamból.
Hát, igen. A szöszke nem kapott elő sem kést, sem karót, s nem is telefonál éppen erősítésért, nem akar megátkozni, sem megégetni. Ez alapvetően jó, csak hát én pörgök itt, mint a motolla.
- Bocsánat, ha megijesztettem, csak úgy halottam, mintha még kérdezett volna valamit. – felelem egy szabadkozó mosolyt az arcomra varázsolva.
Igen, a lány áll, mint a cövek, s nem is kérdezett semmit, hisz azt ÉN biztos, hogy meghallottam volna, és tökéletesen értem is, még ha csak leheli, akkor is. De nem kérdezett, viszont engem nézett, ez kétségtelen. Most akkor legyek továbbra is paranoid, s úgymond szaglásszam körbe, vagy próbáljak most az egyszer normálisan viselkedni? S mi az a normális? Emberileg normális az lenne, ha elcsevegnék vele. Ez azonban azt jelentené, hogy esetleg megkívánom. A helyzetből adódóan az lenne a legjobb, ha beülnék a kocsiba, és megnézném a másik házat. Hogy vámpírként mi a helyes? Hehe! Hát ebből a szempontból már maga a kérdés is abszurd.
- Elárulja, mért érdekli a ház? – lépek vissza, közelebb hozzá.
Úgy tűnik, mégis körbe fogom szaglászni. Hogy is mondják az emberek? Jobb félni, mint megijedni?
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

La Forge rezidencia Empty Re: La Forge rezidencia

Témanyitás by Dominique Chabrol Szomb. Május 02, 2009 4:02 pm

Mókás volt ahogy megperdült a férfi. Talán megérezte hogy figyelem a társaságában lévő kis szőkét... vagy tettem valami olyasmit, amitől felismerte volna a lényem mibenlétét? Érdekes helyzet.
A házat figyelték. Várnak valakire s nekem megint nem sikerül a vadászat ? A szőke lányka a parkból. Kíváncsi lennék kicsoda is valójában. Szokatlan hogy éjszakánta bukkan fel.
Innen az utca túlfeléről biztonságosnak ítéltem meg a helyzetet. Maurice nem jött el a találkozóra, csak egy üzenet várt hogy talán legközelebb. Nos ilyenek az öregek, ők megtehetik hogy nem jönnek el. Hát vadászni indultam, s lám lám a szerencse mely nem is olyan vak. De a kishölgy ismét nincs egyedül. Most vagy kivárok, vagy kezdeményezek.
De ők ketten beszélgetnek s túl gyanús lenne az újbóli felbukkanásom, így csak figyelek.
A hollófekete Audi TT Roaster ülésében kényelmesen hátradőlve leplezetlen méregetem a párocskát.
Csak válnának már szét....
Dominique Chabrol
Dominique Chabrol
Ifjú
Ifjú

Hozzászólások száma : 96
Karakterlap : Dominique Chabrol
Registration date : 2009. Mar. 16.

Vissza az elejére Go down

La Forge rezidencia Empty Re: La Forge rezidencia

Témanyitás by Vendég Szomb. Május 02, 2009 5:03 pm

Hát akkor bizonyára rosszul hallott, Herr, mert meg sem szólaltam. Elnéző mosollyal válaszolok erre a botlására, a legjobbakkal is előfordul. Persze, az is lehet, hogy fél egyedül, esetleg sok a rosszakarója. Ismerek ilyen embert, és mondhatom, nem lennék a helyében. Némi töprengést, hezitálást látok rajta, egyszerűen könnyű az emberek gesztusaiból olvasni. Mindegyik egy-egy nyitott könyvecske, izgalmas regény... Nahát, felkeltettem az érdeklődését. Talán a türelmem, hogy ennyit várok rá? Pedig, nem is vártam rá, csak itt ácsorogtam. Élvezem a szabad levegőt, ilyesmi... és milyen különös: este mindig, mindenki sokkal közvetlenebb. Talán az, hogy ennyire kevesen vagyunk ilyenkor, legalábbis itt... az éjszakai élet a belvárosban korántsem ilyen nyugodt. Ezért is szorítkozom ilyen esetekben a külvárosra. Néma gondolkodásomból egy kérdés zökkent ki, melyet ezúttal ő tesz fel. Velem kapcsolatban. Akár jó jelnek is vehetném.
- Tulajdonképpen, semmi miatt. Csak rendszeresen erre járok, és meglepődtem, hogy éjnek évadján egy ilyen kaliberű alak, mint ön, effelől érdeklődik... talán. - némi bókot is beszúrok a mondandómba, elvégre, tényleg olyan maga az egész férfi, hogy egy átlagember felnézhetne rá. Csak ne lett volna ez az apró illúziórombolás, és még most is tökéletesnek hinném... enyhén sápatag arcára nézek, halovány kíváncsisággal várom a reakciót. Kicsit sokat beszélek megint, de azt hiszem, ez nem probléma. Kaptam már bókot a hangomat illetően, és az alapján, kifejezetten jó hallgatni.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

La Forge rezidencia Empty Re: La Forge rezidencia

Témanyitás by Anton Smith Szomb. Május 02, 2009 5:22 pm

Lehet mégsem olyan nagy baj, ha szóba elegyedek ezzel a kis éjtündérrel itt. Lehetnek információi, a mondandója ugyanis sok-sok elejtett félinformációt tartalmaz. Közelebb lépek hát, igyekszem a lényét felfogni, befogadni, mit is tudhatok meg róla, ha csak nézem, s érzékelem.
Egész mutatós, kellemes hangja van, csinosan öltözik, büszke a tartása. Helybéli, tehát akár tudhat is olyasmit a házról, amit a tulaj nem mondana el. Lássuk, mire is megyünk vele! Remélem, mint minden más halandó ő is szimpatikusnak, vonzónak talál, s ha ehhez még egy kicsit rásegítünk ..
- Nos, az az igazság, hogy megvenni ugyan nem akarom azt a házat, de kibérelném. Sajnos nem tudtam időben ideérni, ilyen későn meg nem akarom a tulajdonost zargatni. – kezdek bele a hadműveletbe. – A titkárom már tájékozódott az ingatlan felől, első ránézésre megfelel. De Ön, dága hölgyem most elbizonytalanított. – egy udvarias mosoly jár a megszólítás mellé, némi bocsánatkérő pillantással vegyítve, amiért belekeverem az ügyeimbe. – Úgy néz rám, s úgy kérdez, mintha valami szörnyű baklövést akarnék elkövetni, azzal, hogy ebben a házba költözöm, sőt azzal is, hogy éjjel az utcán vagyok. Én eddig úgy tudtam, hogy Svájc, s főleg annak üdülőkörzetei biztonságosak. – megvonom a vállam, mutatva, mennyire is tehetetlen vagyok, kiszolgáltatva a helyismeret hiányának, s most aztán komolyan aggódom, hogy jó helyen járok-e.
Ha ennyi kedves elveszettség nem lágyítja meg szőke csillag szívét irányomban, akkor minden bizonnyal nincs is neki.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

La Forge rezidencia Empty Re: La Forge rezidencia

Témanyitás by Dominique Chabrol Szomb. Május 02, 2009 8:03 pm

Beszélgetnek. A férfi lassan behálózza a kicsikét. Látom a szemén a vágyat...
Remélem nem arra vágyik amire én. A tükörbe pillantva megigazítom a hajam, húzok egy újabb réteg mélybordó réteget az ajkamra. Kiszállok s lezárom az autót.
Kis kerülővel a ház felől közelítek. S megtorpanok mellettük.
- Jó estét ! - mondom kis mosollyal de a hangom komoly. Végig mérem a férfit közelről is. Kétségtelen, van miért megszédülnie egy halandónak főként ha nő.
Meg kell tudnom kicsoda az illető és mit akar itt. Felcsípni akarja a lányt vagy már komolyabb kapcsolat szövődött köztük. Embernek túl vonzó, az arca sápadt a mozdulat árulkodóan gyors volt az imént, s a tartása is túl arisztokratikus... de volt hogy már tévedtem ugye, s nem akarok kockáztatni.
Kezet nyújtok a lánynak. A kesztyűm nm veszem le a mozdulathoz.
- Üdvözlöm... Dominique Chabrol vagyok - mosolyodom el - a minap a parkban nem igazán volt alkalmam az udvariasságnak eleget tenni - mondom bocsánatkérően.
Ha végignéznek rajtam akkor egy hosszú majd bokáig érő éjkék elegánsan karcsusított szövetkabátot vehetnek szemügyre. Fejemen egy ugyancsak sötétkék selyemkendő apró fehér virágocskákkal mintázva. A kabát alól csak egy fekete tűsarkú topán látszik ki. Lépés közben figyelhető meg hogy nem nadrágot hanem rövid miniszoknyát hordok, tán egy kosztüm részeként...
Majd a férfi felé fordulva ismét kezet nyújtok.
- Még nem láttam Önt errefelé.. Dominique Chabrol....netán új a városban ? -kérdezem kíváncsian.
- A ház érdekli...CSAK a ház érdekli ? - kérdezem másodszorra a finom hallásnak kicsit élesebben tán.
Dominique Chabrol
Dominique Chabrol
Ifjú
Ifjú

Hozzászólások száma : 96
Karakterlap : Dominique Chabrol
Registration date : 2009. Mar. 16.

Vissza az elejére Go down

La Forge rezidencia Empty Re: La Forge rezidencia

Témanyitás by Vendég Szomb. Május 02, 2009 8:53 pm

Újra közelít, azt hiszem, megnyertem egy rövid beszélgetésre. S ha mást nem is, legalább a társaságát had élvezzem néhány percig, vagy akár egy órácskára. Vonzz a szépség, legyen az egy virág, egy tánclépés, vagy egy férfi. Soha nem fogok ebből kinőni, de valamiért ezt nem is bánom. A mondandóra aztán szemlátomást figyelek, hisz miért ne tenném. Szimpatikus, egyértelmű, hogy figyelmezek rá. Nahát, titkára van... nem egy meglepő tény ez. S bármennyire is fontos személynek tűnik, mintha el lenne keveredne... de szeretnivaló. Szelíden elmosolyodom a kis történetre, most az sem zavar, hogy idegenek vonnak be a magánéletükbe, sőt. Némileg hízelgőnek is hat, hogy így megnyitják előttem a lelküket. Ideje hát a válasznak, először, ahogy mindig, átpörgetem magamban, mit szeretnék mondani, s csak utána formálom őket élőszóvá.
- Megnyugtathatom, "szörnyű baklövésről" szó sincs. - idézem vissza szavait, mintegy ezzel is jelezve, hogy nem máson járt időközben az eszem. Jóllehet sokszor tényleg úgy tűnhet. - Csupán érdeklődésről. Mindenesetre, ha éjszaka magányt szeretne, ez a ház tökéletesen megteszi. - pillantok fel az épületre egy másodpercre, enyhén eldöntve oldalra a fejemet, akarva-akaratlan elővillan egy pillanatra a hófehér, porcelánbabát idéző nyakam. Mindez azonban csak a pillanat töredéke, már is újra felveszem a szemkontaktust; már ha ő is szeretné. A párbeszédet felszakítja azonban egy odalépő nő, akit már láttam valahol... ó, igen, a park, jó hogy mondja, nem is emlékeztem volna rá. A kéznyújtást nem fogadom el, csupán jobb lábamat a bal mögött keresztezem, és fejbólintással kísért térdhajlítással köszöntöm. Távolságtartóbb és régiesebb ez a forma, de a kézfogást nem tartom hozzám méltónak. Hiszen az olyan férfias.
- Blanche Moreau. - mutatkozok be úgyszintén, nevem hangzásáról egy tájékozottabb ember rögvest hallhatja, hogy franciául cseng. Ebben sem bízok túlságosan, de akadt már rá pozitív példa. Amíg Dominique a számomra névtelen alakkal beszél, lopva végigmérem a ruházatát. Szép, határozottan tetszik, de nem cserélnék vele. Halovány mosolyom aztán nem hervadva, de valahogy eltűnik az arcomról, csupán valami természetfeletti nyugodtság ül ki rá, mintha semmi gondom se lenne, csak béke. A különös célozgatás már felkelti a figyelmemet, még akkor is, ha ez nem látszik meg rajtam. Mostanában az ilyen elszórt jelentésű megjegyzésekből annyival találkozok, leginkább este. Csak tudnám, miért...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

La Forge rezidencia Empty Re: La Forge rezidencia

Témanyitás by Anton Smith Szomb. Május 02, 2009 9:29 pm

Ó, igen, ez bejött. Látom, ahogy a szöszke elérzékenyül. Már csak egy kicsit kérdezgetni kell, egy kicsit sétálgatni … Éppen a válaszon töröm a fejem, amikor még valaki odalép hozzánk. Harag lobban a szemembe egy pillanatra, ahogy feléje tekintek. Nem szeretem, ha megzavarnak, miközben valakit éppen behálóznék.
Ez a nő jön, idefurakszik, bemutatkozik. Hát nem is tudom, ha nem ő a polgármester, akkor biztos valami öntevékeny városfarigcsáló-kör vezetője. Nehéz dolgom lesz, ha itt mindenki azonnal kiszúrja az idegeneket! Hetekig céltábla leszek, akiről mindenki mindent tudni akar. Mintha csak egy poros kisvárosban érkeztem volna! Kicsit el is megy a kedvem az egész ideköltözéstől. Ennyi macerát!
Bemutatkozások oda-vissza, igazi emancipált nők, akik mellet én, mivel nem előztem meg őket már csak tahónak tűnhetek. Ráadásnak még ott a dilemma, hogy Dominique kitől akar valamit: tőlem, vagy Blanhe-tól? Vagy mindkettőnktől? Olyan nőnek tűnik, aki mindig tudja mit akar: mindent, ami csak elérhető. Akkor mindketten kellünk neki. S az a hangsúly a kérdésében! Minek néz ez engem? Jólöltözött szatírnak? Mondjuk nem áll túl távol az igazságtól, de akkor is! Na, megállj, majd meglátjuk, hogyan boldogulsz velem!
- Üdvözletem a hölgyeknek! Anton Smith. – biccentek. Dominique kezet nyújt, de kivel kesztyű van rajta, nem fogok neki kezet csókolni, csak udvariasan, s gyengéden megszorítom. – Nem hittem volna, hogy alig pár lépésnyi sétával két ilyen gyönyörű hölgy érdeklődését is felkeltem. – bókolok tovább. – Nos, kedves Dominique, nem, nem csak a ház érdekel. Ritkán utazik valaki csupán azért messzire, hogy megnézzen egy házat. – fordulok aztán a betolakodó felé. – Természetesen a város is érdekel, sőt, elsősorban a város, de ha azzal meg akarok ismerkedni, akkor laknom kell valahol ugyebár. – egy kedves mosolyt villantok felé, de hát azért ez a válasz egy kis rendreutasítás is volt, hadd rágódjon rajta, ha már rögtön szópárbajjal kezdi.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

La Forge rezidencia Empty Re: La Forge rezidencia

Témanyitás by Dominique Chabrol Vas. Május 03, 2009 12:07 pm

- Mr Smith.. - s a nevet úgy ejtem mintha kigúnyolnám az egyszerű névválasztást, sejtetve hogy tudom több van e mögött - a várost nem lakva, hanem Miss Blanche mintájára bejárva ismerheti meg igazán... vagy épp a megfelelő személytől származó informácoió szerzés útján. S igaza van előbb egy meleg barátságos "fészek" kell. De vajh miért is nem kér segítséget egy arra érdemesebbtől...- s Blanchra pillantva fűzöm tovább a szót - tudnék ajánlani egy ingatlanközvetítőt aki az ügyfélre pillantva szinte azonnal felismeri annak igényeit...- mosolyodom el játékosan - s kérem ne tekintse szívességnek a dolgot, pusztán a város egyik új polgára felé nyújtott köszöntő "ajándéknak". - teszem hozzá rókamód pillantva rá.
- S csak egy apróság...a ház valóban egyedülálló ám csak rövid időre vegye igénybe, ha tanácsolhatom. A túloldalon napközben elég nagy a jövés menés - mutatok egy másik házra - s ez zavarhatja Önt ha itthon tevékenykedik... - jegyzem meg jelentőségteljesen.
- S ha bármiben segíthetek Önnek... nos akkor megtalál - nyújtok át egy névjegyet a telefonszámommal.
- Miss Blanche, Mr ...Smith ! További kellemes estét ! - hátralépve magukra hagyom őket. Bosszankodva térek vissza a kocsimhoz. A kis szöszke vagy Anton zsákmánya lesz ma, vagyy megússza, de most sem kóstolhattam bele, nem haraphattam át, porcelánfehér nyakán lüktető ér falát.. A gondolat egy pillanatra kéjes érzéssel tölt el, de máris az új zsákmány után indulok, mert nincs már oly messze a hajnal.....
Dominique Chabrol
Dominique Chabrol
Ifjú
Ifjú

Hozzászólások száma : 96
Karakterlap : Dominique Chabrol
Registration date : 2009. Mar. 16.

Vissza az elejére Go down

La Forge rezidencia Empty Re: La Forge rezidencia

Témanyitás by Vendég Vas. Május 03, 2009 3:57 pm

Nagyon kimért, túlságosan is... sehogy sem tudom leolvasni róla, hogy mit érez. Elhagyatottságot, magányt vagy egyszerű eltévedést? Zavar, nagyon zavar, mert így nem tudom, hogy kezeljem. Nem szeretnék félreértéseket, mert azok nagyon kellemetlenek tudnak lenni. Ó, és végre megtudom a nevét! Bár a Smith kicsit köznapi, Anton keresztnévről még sosem hallottam. Hogy lehet azt becézni? Lehet azt egyáltalán becézni? Mert ha nem, elég rossz lehetett a gyerekkora. Megfigyeltem, hogy akit kiskorában mindig teljes névvel szólítottak, mindig zárkózottabbak és komolyabbak lesznek a társaiknál. Milyen különös! Főleg, hogy én is ebbe a csoportba tartozom... de magamat korántsem tartom ilyennek. Csak... távolságtartóbbnak. Egek. Akkor is a zárkózottsághoz lyukadok ki. Akkor most anyáék rontották el a személyiségemet? Elrontották egyáltalán? És ha igen, akkor én most rossz vagyok?.. Mielőtt azonban belemennék abba, hogy mi a jó s a rossz, kizökkenek a két ilyen gyönyörű hölgy mondatnál. Jellemző rám, de mit van mit tenni. Elrontott gyermekkor, elrontott gyermekkor. Most már foghatom minden rossz tulajdonságomat erre. A párbeszédbe nem szólok bele, jólnevelt lány módjára hallgatok, s mozdulatlanul állok. Teljesen úgy érzem magam, mint amikor édesanyám tárgyal egy üzletfelével. Ott sem szólalhatok meg, "csak legyek szép." Csak legyél szép. Ez a fontos.
- Ó, ha ennyit tud segíteni az úrnak, miért távozik? - szólok Dominiquenak, mielőtt még elhagyná a társaságunkat, habár már elköszönt, marasztalom. Miért is ne? Kellemes beszélgetőpartner, és csinos... óh. Porcelánarcomra hirtelen halványrózsaszín pír költözik, és félrenézve, bűntudatosan lesütöm a szemeimet. Már megint ezek a gondolatok. Úgy rettegek, hogy ez a hajszolása a szépségnek egyszer oda fog vezetni, hogy mindkét nemhez vonzódni fogok. Valószínűleg a többiek nem fogják érteni a hangulatváltozásomat, de ezzel most nem tudok mit kezdeni. Előbb lépjek túl a saját problémáimon.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

La Forge rezidencia Empty Re: La Forge rezidencia

Témanyitás by Anton Smith Vas. Május 03, 2009 4:13 pm

Elmerülten, s kicsit meghökkenve hallgatom Dominique-ot. Az nyilvánvaló a mondandójából, hogy ő tudja, ki, s mi is vagyok én. Már csak nekem kéne tudnom, hogy ő ki. De mivel ezt most nem lehet tovább boncolgatni, nem erőltetem, ő is távozik. Szóval így értette a kérdést, hogy most akkor házat bérleni állok itt, vagy zsákmánynak szemeltem ki a szöszit. Nos, nem is tudom … is is … egyszóval nem zárom ki a lehetőségét.
Dominique távozik, de Blanche visszahívja. Minek? Hármasban nem megyünk semmire, vagyis én nem. Nekem ez a két nő külön kell.
- Semmi gond. Már későre jár, ilyenkor nem jó dolgozni. – próbálom őt elterelni. – Majd alkalmas időben felhívom. Minden bizonnyal ő is egy ingatlanközvetítő. S érdekes módon ő sem ajánlja ezt a házat. – felpillantok szegény építményre. – Nem tudom, tudnak Önök róla, valamit,a mit én nem? Mondjuk kísértethistória? Esetleg tragikus haláleset? Vagy valami titkos vegyi labor, ami után nem vegyszermentesítették még a falakat? – találgatok párat, de inkább a beszéden van a hangsúly, hogy eltereljem Blanche figyelmét a távozóról.
Lépek egyet kettőt az ellenkező irányba, s remélem, hogy magammal „húzom” ama láthatatlan pórázon, aminek már illene alakulnia közöttünk.
Igyekszem még mindig amolyan elvont, ábrándos, visszahúzódó, sebezhetőségét titkoló formát fenntartani mind mozgásban, mind arckifejezésben, s beszédben. Olyat, aki nem meri kérni, de hálás lenne pár kedves, emberi szóért, egy kis törődésért. Blanche amolyan irgalmas szamaritásnus formának néz ki, aki könnyen kaphat az ilyen alkalmakon nemcsak mert valóban segíteni akar, hanem mert így a segítség leple alatt maga is társaságot kaphat, amire valószínűleg szintén vágyik, de maga öröméből nem merné keresni.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

La Forge rezidencia Empty Re: La Forge rezidencia

Témanyitás by Vendég Vas. Május 03, 2009 5:30 pm

De kedves, nem akarja ilyen későn marasztalni. Talán túlzottan is, hiszen, ő ajánlotta fel a segítségét, miért nem használja akkor ki? A kérdésekre halványan elmosolyodok, újra felnézek. Nem vették észre ezt a pillanatnyi botlást, hála az égnek.
- Nem, én semmi ilyesmiről nem tudok. - ingatom meg lassan a fejemet. Tényleg semmi probléma nincs a házzal, csupán néha túl drága egy családnak, az egyiknek túl zajos, a másiknak túl csöndes, szegény építménynek sosincs szerencséje. Ahogy elindul, öntudatlanul másolom, és követem egyből. Valahogy nincs szívem itt hagyni, hiszen el van keveredve. Elhagyatott, mégis... nem lehet ennyire esetlen... valami különös benne. Egyszerűen a külleme nem engedi, hogy ilyen magatartása legyen. Persze, madárt tolláról, embert barátjáról, tartja a mondás, és nekem sem szabadna ezt a kacsát a tollakról megítélnem. Igen-igen, ha már madaraknál tartunk, engem mindenki cinegének néz, azért, mert hasonlítok rá, én pedig őt kacsának. Nem hasonlít rá, de eszembejuttatja őket. A kacsák aranyosak. Édesen lépegetnek. Totty-totty. Hajajj, megint elkeveredtem, és már megint hosszú ideje hallgatok, nem lesz ez így jó, itt fog hagyni, mert unalmasnak talál. De mivel szórakoztathatnám? Azt sem tudom, mi felől érdeklődik. Ha valóban üzletember, akkor két külön síkon mozgunk; ajánlanám kedves nővéremet, aki szintén ilyen területen dolgozik. Én, aki a színházak bűvöletében nőttem fel, mit mondhatnék a pénzről..? Számomra csak eszköz, és nem az életem. Halkan felsóhajtok, és felpillantok a férfira. Édesanyám mindig azt tanította, hogy az ellenkező nem szeret magáról beszélni, s mintegy hízelgőnek hat, ha érdeklődünk felőle. Főleg, ha ez az érdeklődés nem hamis.
- Mely vidékről jött, Anton? - kérdezem csendesen, keresztnevét a mondatba illesztem, hogy közvetlenebb legyen a forma, de a magázás mégis megtartsa az egészséges távolságot. De azért, biztos ami biztos... - Már ha megengedi, hogy a keresztnevén szólítsam. - újabb, ezúttal kisebb térdhajlítás, bókolás. Megkaptam már, hogy olyan vagyok, mint egy elvarázsolt királykisasszony, a gesztusaimmal együtt, de nem tehetek róla. Ezt nevelték belém.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

La Forge rezidencia Empty Re: La Forge rezidencia

Témanyitás by Anton Smith Vas. Május 03, 2009 5:44 pm

Igen, igen, jön velem szöszike. Eddig jó. De nagyokat hallgat! Én sem szólok egyenlőre, hagyom, hogy a csend elmélyüljön közöttünk. Most akkor kibukik belőle valami fontos a házzal vagy a várossal kapcsolatban, vagy nem? Hát, nem. Ehelyett kérdez. Ó, a drága! Most hazudhatom le neki a napot az égről. Mondjuk, ha valamiért megpróbálná most oda feltornázni magát őforrósága, le is kéne onnan tornáznom valahogy …
- Londonban éltem egy ideje. Nem rossz hely, de nagyon koszos. – felelem. – A levegője borzasztóan szennyezett, ellentétben ezzel a várossal itt.
Nem folytatom tovább, hagyom, hadd rágja a kíváncsiság, mért is annyira fontos nekem a tiszta levegő.
- Ön idevalósi? – kérdek vissza, had kerüljön hozzá a labda. Hátha mégis megtudok róla valamit.
Azon gondolkodom, elhagyjuk-e a teret, betérjünk-e egy kis utcácskába. Ha maradunk, az neki lenne jó, itt biztonságban van. Ha bemegyünk, az egy újabb lépés a vacsora felé. Nem tudom, nem kéne-e. Új hely, szokatlan környezet, nem biztos, hogy az első időkben olyan könnyen fogok tudni táplálékhoz jutni. A kínálkozó alkalmakat és emberkéket ki kell használni!
Megállok a tér szélén egy padnak támaszkodva. Ezzel elhalasztom a döntést, innen indulhatok visszafelé is, meg kifelé is. Blanche-ra nézve várom a választ, vagy az újabb kérdéseket. A pillantásom még mindig ábrándos, egészen sikerült valami fura, melankólikus hangulatba ringatnom magam, vagy ez a lány hatása? Ez elgondolkodtat. Már percek óta itt bóklászom úgy, hogy alig figyelek a környezetre, csak felszínesen. Nem lesem, hogy nem-e les valaki, hogy honnan lehetne engem megtámadni … A lány olyan nyugodt, olyan álmodozó, s vele én is. Mintha kiléptünk volna az időből, s mióta Dominique elment, még inkább így van. Semmi gyors mozdulat, kellemes, nyugtató hang. Jó nővér lenne belőle. Na, meg jó vadász is. Ej, az a hülye paranoia!
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

La Forge rezidencia Empty Re: La Forge rezidencia

Témanyitás by Vendég Vas. Május 03, 2009 5:59 pm

Válaszol, ez remek, akkor mégiscsak alkalmas beszélgetőpartner válhat belőle. Csak ne legyen az, hogy nekem kell sokat beszélnem, mert... néha elragadtatom magam, és olyankor olyan rossz érzés fog el. London, az Egyesült Királyság, régi álmom! Az örök esők országa, mondta édesapám mindig is. Ellenben, amit mond a fővárosról, nem kecsegtet túl sok jóval. Minden nagyváros koszos, ezzel együtt kell élni. Na... na! Hát nem mond többet? De nem szeretem, ha valaki szűkbeszédű. Mellém olyan valaki kell, aki sokat beszél. Legalábbis, többet, mint én.
- Igen, mindig is itt éltem... színházakban dolgozom, legfőképp a Globe színházban, de felkérnek máshol is. Színész vagyok. - s mintegy helyettesítve a mondatvégi írásjelet, a karjaim lendítésével pördülök egyet tengelyem körül, hogy amikor ismét szembe kerülök vele, már keresztezett lábakkal, begörnyesztett térdekkel, meghajolva álljak előtte, jobb kezemmel mellkasom előtt keresztezve, balomat az ég felé tartva. Mesteri, gyors, elegáns és precíz. Hogy mennyit gyakoroltam még a januári előadásra ezt!.. - ...és táncos. - Rövidesen aztán kiegyenesedek, és halkan elnevetem magam, jelezve, hogy én sem gondoltam komolyan ezt a flancos bemutatkozást. De most mondja meg, hát nem nézett ki jól? Ugyehogy.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

La Forge rezidencia Empty Re: La Forge rezidencia

Témanyitás by Anton Smith Vas. Május 03, 2009 6:15 pm

Egy táncos színész, aki az utcán bóklászva nem játszik, vagy igen minimalista eszközkészletet használ. Ez jut eszembe először, amikor a hivatásáról vall. Éppen közbevetném, hogy a Globe eredetije az Londonban van, s Shakespeare tette híressé. Sajna őt nem volt szerencsém látni, annyira én sem vagyok öreg.
Ekkor azonban Blanche megperdül, megteszi első, és elhamarkodott mozdulatát. Mire visszafordul, két lépéssel távolabb vagyok tőle, a sikátor felé. Mire pukedlizik egyet, már tudom, hogy megint csak az én túl óvatos mindenre rezdülő természetem játszik velem. De hát ugye éppen az elébb merengtem a helyzet túl nyugodt és csendes voltáról, ami már eleve gyanús. Na, most aztán azonnal megalapozottnak láttam a gyanúmat. Mire felpillant rám, már mosolygok, mintha mi se történt volna.
- Oh, nagyon elegáns mozdulat volt! – lelkendezek, s megtapsolom. Úgy teszek, mintha nem történt volna semmi különös az elmúlt pár másodpercben. – S mely szerepben lehet Önt megcsodálni, Blanche, a következő napokban? – érdeklődöm tovább. – Teltházzal megy, vagy még lehet esetleg jegyet kapni?
Az elterelő manőver alapvetően egyszerű. Egy halandó, aki nem tudja, hogy az éjszaka lényei léteznek, ennyivel megelégszik, s még talán magát nézi balgának, s úgy véli, nem történt semmi különös, csak ő gondolja úgy. Ha azonban a lány bármit is sejt, akkor most gyanakodni fog. Érdeklődve várom a reakciót.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

La Forge rezidencia Empty Re: La Forge rezidencia

Témanyitás by Vendég Vas. Május 03, 2009 6:29 pm

Tetszett neki! Mégse olyan begyöpösödött emberek ezek a pénzhajhászok. Már ha az, tegyük fel, hisz ez is csak egy megérzés. De miért is távolodott el? Lehet, megijesztettem. Ó bocsánat, nem állt szándékomban. Olyan félénk ez az ember, mintha paranoid lenne, egyre inkább ez körvonalazódik bennem. Mindegy, nem az én dolgom. A tapsra halványan elmosolyodok, majd megingatom a fejem, amelyet tán már ismerhet, hogy ez nálam a fejrázást jelenti.
- Az elkövetkező napokban sehol, ugyanis kaptam egy szabad hetet. - válaszolom csendesen, mintegy szelíden elutasítva a "rajongást." Jut eszembe, körülrajongás, vajon miért ilyen fontos neki, hogy ne legyen túlzsúfolt a leendő lakásának környéke? Kicsit gyanús, hogy erre ennyire nagy hangsúlyt fektet, de egye fene, legyen ilyen mizantróp, ha kedve tartja. Csak... ez nem egészséges, és kész. Mindenesetre, koncentráljunk a jelenre; ismét rápillantok, vagyis, mégsem, hisz végig őt nézem. Szóval, ő rá koncentrálok megint, és kilépek a gondolataimból. - Mivel fogja tölteni az est hátralévő részét? Én nemsokára indulok haza, hisz nem lehetek kint egész éjjel. - szólalok meg ismét, óvatosan elővezetve, hogy lassan nekem távozóra kellene fogni. Pontosabban, nem kéne, de nem maradhatok sokáig, különben rámun; az pedig igen kínos tud lenni.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

La Forge rezidencia Empty Re: La Forge rezidencia

Témanyitás by Anton Smith Vas. Május 03, 2009 6:50 pm

Nem, nem tűnt fel neki, vagy is nem fogott gyanút, csak kissé megütközött. Információt azt nem tudtam meg tőle semmit. Mintha nem is élne a városban, csak a színházban, meg a fellegekben. Reménytelen. S most búcsúzóra fogja. Most kell döntenem, hogy akkor „enni, vagy nem enni”, hogy már a színészetnél, és Shakespeare-nél maradjunk.
- Hogy mit fogok csinálni? Nem is tudom … - körbepillantok újra.
Mondjuk persze, hogy tudom, megnézem a másik két lehetséges bérleményt. Vagy hagyjam azt, és hívjam fel Dominiqe-t? Kétségtelen, hogy ha ő ismerős a városban, s ismeri az én speciális igényeimet is, akkor jobbat tud ajánlani, mint bármely ügynök, ha akar. De ugyanakkor nem szeretem, ha egy másik vámpír jobban ismeri a saját menedékemet, mint én magam. Ez sose jó kezdés. Na, de ezen ráérek még gondolkodni, elébb itt van a szöszi problémája.
- Esetleg hazakísérhetem? – kérdem, bár ez még mindig nem a döntés, elvégre hazakísérhetem minden különösebb atrocitás nélkül is. – Egy kis esti városnézés …
Egyáltalán mit akarok én tőle? Akarok valamit? Biztosan így van, mivel nem engedem el. De mit? Kicsit fura ez a lány. Mitől? Persze más vidék, más emberek. Lehet, mindenki, akivel a következő napokban találkozom, kicsit furcsa lesz.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

La Forge rezidencia Empty Re: La Forge rezidencia

Témanyitás by Vendég Vas. Május 03, 2009 6:58 pm

Nem lep meg a tanácstalansága, elvégre, új a városban, nem tudja, hogy mi hol és merre. Biztos jó ötlet lenne itt hagyni? Bár, ha házat jött nézni, minden bizonnyal van még jelöltje, lehet, azokra is jut majd ideje, ha most elválunk egymástól. Milyen furcsa. Egy újabb ismeretség, egy újabb olyan alak, akivel valószínűleg soha nem fogok már találkozni. A kérdés azonban kicsit túl közelinek hat. Már miért mutatnám meg egy idegennek, hogy hol lakom? Ez számomra olyan... intim. De díjazom a kitartását, hát nem utasítom el teljesen.
- Egy szakaszon át, nem teljesen. - biccentek fejjel, nem akarom teljesen ellenszenvesnek és ridegnek beállítani magam. Nem vagyok zárkózott! Nem, ezt le kell mosnom magamról. Válaszom után lassan elindulok előre, arra, amerre eddig is haladtunk. Jóllehet innen elég messze lakok, nincs kedvem megvárni a helyi buszjáratot. Ritkán is jár, meg hát, mi kellemesebb egy esti sétánál? Nagyot szusszantok, kicsit megmozgatom a nyakamat, egészen elgémberedett.
Valami azért különös benne. Nem tudom, mi, talán csak mondom, a paranoidság zavar. Vagy ... nem, rosszakba nem gondolunk bele. Rossz Blanche! Nem szabad rosszat feltételezni másokról. Ne legyél megkülönböztető, mert annál csúnyább kevesebb van a világon. Madarat tolláról... madarat tolláról.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

La Forge rezidencia Empty Re: La Forge rezidencia

Témanyitás by Anton Smith Vas. Május 03, 2009 7:37 pm

Ó, a kis távolságtartó! Egyem a szivit! Na, de akkor gyakoroljunk, az soha nem árt. Minden egyes ember egy külön világ. Nem tudom ki mondta, de nagyon igaza volt. Kétszázötven év alatt nem bírtam megunni, ahogy be lehet őket fonni, elcsábítani, összezavarni, megtéveszteni. Most kell nekem a kitűnő angol gentleman, aki igen előkelően visszafogott.
- Ó, bocsásson meg, nem akartam tolakodni! – felelem kb. olyan hangsúllyal, mint akinek az orrára koppintottak. – Egyszerűen csak a neveltetésem … - megakadok, mint akinek még az is kínos, hogy ezt magyarázgatni kell. – Nekem teljesen természetes volt, hogy ha egy ifjú hölgy sötétedés után velem van az utcán, akkor nem hagyom csak úgy magára, amíg biztonságba nem juttattam.
Na, ez aztán a díjnyertes szöveg! Már csak páncél, és lovagi kard kell hozzá.
Szégyenlősen elnevetem magam.
- Tudom, ez olyan régimódian hangzott, s Önök, emancipált nők már kikérik maguknak, hogy egy férfi meg akarja Önöket védeni. Hazatalál magától is, ez kétségtelen, s hogy jövök én ahhoz, hogy rögtön ajtóig kísérjem! – némi önirónia vegyül a hangomba, mint aki nem becsüli magát sokra.
~ Gyerünk, Blanche, tessék elolvadni! – szuggerálom közben az ellenkezőjét. ~ Hát mi vagyok én, ha még egy ilyen kis fruskát sem tudok magamba bolondítani?
- S igen, akár én is lehetek az, akitől félni kell, ugye? – teszek rá még egy lapáttal. – Messziről jött ember, azt mond, amit akar. Lehet végig hazudtam, ugye? – megvonom a vállam. Itt már támadásba megyek át, pontosabban a sértett önérzetemmel zsarolom. – Még egyszer bocsánatot kérek! – teszem hozzá, s úgy, mint aki inkább már most sarkon fordul, s búcsút int (s elvonul vérző lelki sebeit nyalogatni).
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

La Forge rezidencia Empty Re: La Forge rezidencia

Témanyitás by Vendég Vas. Május 03, 2009 7:55 pm

Kedves, szabadkozik. Hát persze, megbocsátok, hisz igazán meg se haragudtam. A neveltetés, persze, megértem, sokat nyom latba, hisz nap mint nap magamon tapasztalom, mennyire képes elidegeníteni egy másik rétegtől az én "kisujjfeltartásos modorom", hogy idézzem a testvéremet. Néha mondjuk igaza van. Kedvtelve nézem a férfi tenyérbemászó modorát. Tetszik, határozottan tetszik, szimpatikus, de... Elrontja, a fenébe is! Túl sok a szöveg. Egészen belemerültem már ennek a szerepnek a nézésébe... mert ez szerep, az biztos, ez nem lehet ő. Hamis az összhatás, és ez az, amin a színészek éveken át morognak és dolgoznak. Hogy egész legyen. Igazi. De ez nem az. Sajnos nem, pedig már közel járt egy szakavatott játékához...
Oppá, de akkor itt a kérdés, hogy miért is csinálta mindezt? Mert ha úgy akarna valamit tőlem, mint férfi a nőtől, s most nem gondolok a végletekbe, csak az esetleg fennállható dolgokban, is már cselekednie kellett volna. Viszont ha mást... de talán, akkor is... vagy ő is ilyen furcsa lenne, mint Gordon..? Gondolatban összezavarodok, de a külső még mindig a szendemosoly álarcot őrzi. Egészen addig, amíg meg nem töröm ezt a merev képet azzal, hogy felnevetek, és tapsolok négyet.
- Ez tetszett, kár, hogy ilyen hamar kiesett belőle. - van ennél csúnyább lebuktatás? De most miért, tényleg tetszett. És ezt meg is vallom nyíltan.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

La Forge rezidencia Empty Re: La Forge rezidencia

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.