Pokoltornác
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (22 fő) Hétf. Aug. 08, 2022 12:39 pm-kor volt itt.
Legutóbbi témák
» Társoldalak, bannercserék
Aimé La Forge / Anton Smith Icon_minitimeVas. Aug. 23, 2015 11:01 am by A Paradoxon Ura

» Kérdések, problémák
Aimé La Forge / Anton Smith Icon_minitimeSzomb. Ápr. 23, 2011 12:25 pm by A Paradoxon Ura

» 6.66-os kísérlet
Aimé La Forge / Anton Smith Icon_minitimeHétf. Nov. 15, 2010 7:25 pm by Azathoth

» Városi Park
Aimé La Forge / Anton Smith Icon_minitimeHétf. Nov. 15, 2010 1:52 pm by Loki Redback

» Nicole Drake búvóhelye
Aimé La Forge / Anton Smith Icon_minitimeSzomb. Szept. 04, 2010 12:32 pm by Nicole Drake

» Nicole Drake
Aimé La Forge / Anton Smith Icon_minitimeCsüt. Szept. 02, 2010 11:24 pm by Nicole Drake

» Régi könyvesbolt
Aimé La Forge / Anton Smith Icon_minitimeVas. Aug. 15, 2010 9:18 pm by Isabella Turnblack

» Várfal
Aimé La Forge / Anton Smith Icon_minitimePént. Aug. 13, 2010 11:21 pm by Isabella Turnblack

» Lucie Eliza Black
Aimé La Forge / Anton Smith Icon_minitimeKedd Aug. 10, 2010 9:48 pm by Lucie Eliza Black

Facebook

Aimé La Forge / Anton Smith

Go down

Aimé La Forge / Anton Smith Empty Aimé La Forge / Anton Smith

Témanyitás by Anton Smith Hétf. Ápr. 27, 2009 3:23 pm

Név: Aimé La Forge / Anton Smith
Antonius Gyermeke, Septima Gyermeke, Nicepherus Gyermeke, Gerperga Gyermeke, Aimé La Forge

Koncepció:
Az élet utáni létezést sem kell nagyon komolyan venni. Ha jól átgondoljuk (logikusan!), akkor kész röhej. Itt a sok balfék „kolléga”, aki azon munkálkodik, hogy megszerezze a hatalmat, s aztán meg azon retteg, hogy ki fogja kinyírni, amiért magasra emelkedett. Kell a halálnak a hatalom! Pénz kell, annyi, hogy megvehessem, ami kell. A többi nem érdekes. A mai világban a halandók annyira könnyelműek, hogy éhen veszni nem fogok. Akkor meg mi gondom lehetne?

Előtörténet: külön posztban.

Természet, Viselkedés: Laza, flegma, gúnyos, cinikus. De van annyi esze, hogy tudja, mikor kell ezeket a hajlamait háttérbe szorítania, és tisztelettudóan viselkedni. Nem egy lázadó típus, felőle bárkinek bármilyen hatalma lehet. Precíz és diszkrét, ritka mód megbízható, szívesen kerüli a feltűnést.

Tulajdonságok:

ERŐ 5
ÜGYESSÉG 6 +3 (Gyorsaság 3-ból)
GYORSASÁG 6 +6 (Gyorsaság 3-ból)
MODOR 8
INTELLIGENCIA 8 -4 célszám (Analitikus elme) (+2, ha a megfigyelt hasonló természet)
MEGJELENÉS 8
ÉSZLELÉS 7 -4 célszám (Analitikus elme)
ÁLLÓKÉPESSÉG 4
LÉLEKJELENLÉT/AKARATERŐ 6
SZERENCSE 2
62+2


Előnyök / Hátrányok:


Önvizsgálat 1
Analitikus elme 3
Étkezés 1
Megtévesztő aura 1
Hírnév 1
( nem a városban híres, lásd. előtöri)
Szívesség 1
(megszorult helyzetében anyagi támogatást kapott tőlem egy testvér a városban még régebben, érkezésem előtt)
7+1

Fóbia (kosz) 2
Válogatós vadász 1
(csak olyanokból táplálkozik, akik nem koszosak, büdösek, vagy ápolatlanok)
Jövevény 1
Kereszt-iszony 3
6 (1)




Hátterek:

Kor 2
Anyagi háttér 5
Rejtőzés 3
Csatlós 1 (Jean Bison)
Kapcsolatok 3
Üzleti kapcsolatok
1. John Adams, a Sandoz cég egyik menedzsere
2. Sarah Parker, a Golden Resort szállodalánc tulajdonosa
3. Thomas Adam Long, a Quality Trade Service (szállítmányozás) tulajdonosa
10+4


Képességek (Opcionális):
35+25=60 pont
Empátia 1
Éberség 4
Intuíció 4
Irányítás 3
Kitérés 4
Megfélemlítés 1
Rászedés 3
Vezetés 4
24

Illemtan 4
Lopakodás 2
Technológiaismeret 2
8

Humán Tudományok 3
Nyelvismeret 4
francia(anyanyelv) (+8 nyelv: latin, német, magyar, orosz, japán, spanyol, kínai, angol)
(a nyelvek felsorolása nagyjából a megtanulás sorrendjében, ahogy az üzleti befektetések megkívánták)
Okkultizmus 2
Orvostudomány 3
Pénzügy 4
Számítógép 3
Természettudomány 3
Történelem 2
Közgazdaság 3
Pszichológia 3
34

60

Misztikus képességek:

Fátyol 3
Gyorsaság 3
Jelenlét 3
Uralom 4
8+5 (szabadon elkölthető pontból)

Szabadon elkölthetőből: 2+1+1+2+4+5=15


A hozzászólást Anton Smith összesen 9 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Jún. 02, 2009 6:32 pm-kor.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Aimé La Forge / Anton Smith Empty Re: Aimé La Forge / Anton Smith

Témanyitás by Anton Smith Hétf. Ápr. 27, 2009 3:41 pm

Konkrétumok:
Születés: 1738. november, Salbris
(egyidős vagyok a guillotine feltalálójával, s két évvel idősebb de Sade márkinál)
Születés: 1758. december 31, Párizs



A beölelésem gondosan elő lett készítve, tudtam a helyet, az időt a módot, már hónapokkal előtte. Már ekkor megkezdődött a kiképzésem, beavatásom, s utána is folytatódott. Még életemben láttam, hogyan táplálkozik egy vámpír, s belőlem is ittak, hogy tudjam, milyen érzés. Megtanultam előre egy csomó illemszabályt, egyéb ismereteket. Sok tekintetben keményebb volt, mint egy katonai kiképzés (bár igazából azt nem tudom milyen  ). Vámpír létem első évei a lét tanulásával teltek, nagyon szigorú felügyelet alatt. Éheztettek, megégettek a nappal (persze csak óvatosan, nehogy elcsúnyuljak). Aztán jött a tanulás. Párizsban természetesen a Sorbone kéznél volt. A leghíresebb professzorok oktattak, szigorúan magántanulóként (azzal az indokkal, hogy nappal dolgozom, s csak este érek rá művelődni). Minderre atyám pénze volt a nyomaték, melytől a gépezet olajozottan működött. Maga is több tudományágban művelt volt, így ő vizsgáztatott, nem mertem nem felkészülni. Nagyjából ötven év telt el mellette, mialatt kisebb-nagyobb megbízásokat teljesítettem, s pénzügyeit intéztem. Egy idő után arra használta műveltségemet, s tehetségemet, hogy más vértestvérektől szívességeket csikarjon ki, vagy felettük befolyást szerezzen, úgy, hogy kisebb feladatok teljesítésére „átengedett” nekik. Mindig nagy igyekezettel teljesítettem ezen megbízatásokat, s nem csak azért, hogy imponáljak atyámnak, hanem hogy később saját megbízásokat kaphassak majd. Az elvégzett munkákról soha nem beszéltem kívülállóknak, az ügyfelek ügyeit mindig diszkréten kezeltem. Ebben az időben atyámtól függtem, szorosan fogott, s keményen dolgoztatott, azonban meg is kaptam mindent. Egyszerre voltam rabszolga és öleb. De folyamatosan felkészített arra, hogy saját lábamra álljak, s nagyjából 60-70 év elteltével lazábbra engedte a pórázt (azt hiszem ebben az is közrejátszott, hogy ekkorra már teljesen megunt.)
Kiépítettem saját üzleti érdekeltségeimet, akkor még igen szerény mértékben. Ebben atyám még segítségemre is volt tanácsokkal, s a saját kapcsolataival, s némi kezdőtőkével. Óvatosan manővereztem, s gyarapítottam a vagyonomat ettől kezdve.
Aztán hirtelen, s tragikusan távozott a létből, egy utazás közben valami szemét levadászta. Máig nem tudom, milyen hibát követhetett el, hogy ez megtörténhetett vele. Elutazott Párizsból, valami ügyben, melyet nem kötött az orromra, s aztán egyszer csak megéreztem, hogy már nincs közöttünk. Egy erdőben érte a vég, ahol támadás érte a kocsit, melyen utazott. Az akkori körülmények között még nem volt könnyű a helyszínre eljutni, főleg így hogy utazása célját titokban tartotta előttem. Mire odaértem, már csak a küzdelem nyomait tudtam felfedezni. Nálam idősebbek, s bölcsebbek sem jártak sikerrel. Ráadásul 1830-at írtunk, kitört az újabb forradalom, megint nagyon zavaros idők voltak.
Önálló lettem. Folytattam azt, amit eddig. Az eddig elvégzett munkák sikere segített újabbakat szereznem. Mindenféle megbízásokat vállaltam, tudományos ügyek, kutatások lebonyolítása, s összekuszálódott pénzügyek rendbe tétele terén. Mindig konkrét megbízás, konkrét ügyben, konkrét, pénzbeli fizetségért. Soha nem kértem szívességeket, ha nem volt muszáj, s megpróbáltam oly kevéssé függni a vértestvérektől, amennyire csak lehetséges. Visszahúzódtam, nem vettem részt a politikában.


A legjobb üzleti lehetőségek a háborúkban rejlettek, illetve a háborúk utáni újjáépítésekben. Háborúk pedig mindig voltak a Földön, s ahogy a helyzet kinéz, még lesznek is. Először az örök német-francia konfliktust lehetett kihasználni, aztán az európai forradalmakat, a kiegyezéskori Magyarország virágzó gazdaságát, majd az orosz-japán háborút, s már jött is az I. Világháború … s még folytathatnám. Mindig volt, kinek fegyverre, hadifelszerelésre, vagy újjáépítésre pénz kellett. Mindig volt olyan vámpírúr, akit valamelyik konfliktus gazdaságilag érzékenyen érintett, vagy egy új felfedezés körül hasznot szimatolt, de tudni akarta, valóban megéri-e befektetni.
Saját vagyonomat a hetvenes évek elején informatikai beruházásokba fektettem, majd Közel-keleti turisztikai fejlesztésekbe, és szállodákba a világ sok táján. De pár évvel ezelőtt nagyrészt átnyergeltem a gyógyszeriparra, elsősorban a madárinfluenza vírus megjelenésének hatására, s mert az emberek egyre betegesebben félnek a betegségektől. A jelen engem igazol, hisz a világválság hatására a turizmus visszaesett, de a gyógyszeripar virágzik, s lám, itt van ez az új sertésinfluenza is.



Folyamatosan képeztem magam, s képzem még most is. Mindig igyekszem a megszerzett tudást az új felfedezésekkel bővíteni. A technika vívmányai lenyűgöznek, mivel megtervezésükben meglátom a pontos és tiszta logikát. Lehet veszem a fáradtságot, s megtanulok majd egy programnyelvet is?

Manapság már nem vagyok arra kényszerülve, hogy dolgozzam, ha tehetem, nem is teszem. Wink
Hogy ne kelljen belefolynom a társasági élet intrikáiba, eddig nem nagyon maradtam meg egy helyen hosszasan, max. pár évtizedet. Most azonban talán ideje lenne, hogy letelepedjem valahol. Talán pont itt?
Egyik emberi üzlettársam áradozott erről a helyről, hogy itt síelt a télen. E-mailben küldött képeket is. Mi tagadás megtetszett. Aztán utána ástam a helynek, s felfedeztem, hogy van itt valaki, akinek pár évtizede kölcsönt nyújtottam, s segítettem egy nagyobb hitelt szerezni akkor épülő szállodájához. Az illető lóg nekem egy szívességgel, hát meglátogatom, s felfedezem magamnak a várost.
Megérkeztem, s rajta keresztül eljutottam a hercegig. A végleges otthon kiválasztása nem egy olyan lépés, amit el szeretnék hamarkodni, így jelenleg három hónapi tartózkodásra kértem engedélyt, azzal a kitétellel, hogy amennyiben nekem is megtetszik a hely, s jelenlétem nem okoz neki gondot, akkor megbeszéljük a végleges letelepedés módját.

Atyám:
Madamme Julie de Rabelais (felvett név)
Született: ???? valamikor a Frank Birodalom fénykora környékén talán?
Távozott: 1830.

Ebben az időben Párizsban élt, s „virult”, szalont vitt, ahol a kor nagy gondolkodói voltak jelen. A francia felvilágosodás eszméi és a vele járó romlottság és erkölcsi züllés kedvezett eme életmódnak. Művelt volt, határozott, kemény, ugyanakkor halmozta az élvezeteket, s falta a férfiakat. Abban az időben ez bizonyos körökben társadalmi elvárás is volt, bár nem pontosan abban az értelemben, ahogy atyám tette. 

Persze később személyiséget kellett váltania, hisz nem lehet egy ember nő 50 évig üde, fiatal, s a férfiak bálványa. Később a francia forradalom miatt aztán a párizsi nagyvilági életnek is befellegzett, bár a napóleoni háborúk idején megint volt alkalom némi pompára és csillogásra.

Csatlós:
Jean Bison
30 éves, közgazdász
Szegény családból származó tehetséges ifjú, akinek a családja nem tudta finanszírozni a tanulmányait, de (személyemben) talált egy jótevőt. Jean úgy tudja, hogy az én apám fizette a tanulmányait, azzal a feltétellel, hogy végzés után fiát segíti az üzlet vitelében. Átvette az ügyeket az előző csatlósomtól (Francois Saten), aki már lassan kiöregedett mellőlem. Amint Jean betanult, Francois meg is halt egy hirtelen jött betegségben (nyomokat, mindent tudó öregeket nem hagyunk magunk után).
Jean jól képzett közgazdász, aki kitűnően bánik a számítógéppel, s maga is három nyelvet beszél (francia, angol, spanyol) most írattam be a gyógyszerász szakra.
A tanulmányi szerződés szerint 2020-ig nekem dolgozik, de én már most tudom, hogy úgyis maradni akar majd.


Juliet La Cross (május)
24 éves, házvezetőnőként alkalmazva
Juliet-et hirdatés útján találtuk. Kellemes megjelenésú, határozott, energikus, gyermektelen, elvált.
(leírás később.)


A hozzászólást Anton Smith összesen 4 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Jún. 02, 2009 3:46 pm-kor.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Aimé La Forge / Anton Smith Empty Re: Aimé La Forge / Anton Smith

Témanyitás by Anton Smith Szer. Ápr. 29, 2009 6:31 pm

Születésnap

Hogy ki vagyok? Én vagyok az az egyszerű szegény legény, aki … nos, aki nem maradt az. Hogy ennél többre vagy kíváncsi? Kis kíváncsi! Most vagy hamar megöregszel, vagy már egyáltalán nem fogsz.

Na, szóval anyám egyszerű parasztlány volt, aki megfogta az isten lábát, mert férjhez ment a falu na, mijéhez is? Segítek. Az eredeti nevem La Forge. Hogy nem tudsz franciául. Segítek: Smith. Igen! Eltaláltad! A falu kovácsához ment férjhez. Ennél jobb partit a környéken nem lehetett csinálni. Nem kellett hozzá sok idő, alig hét hónap, és megszülettem. (Rossznyelvek szerint ennél kicsit több idő lett volna ildomos.) Hivatalosan engem vádoltak azzal, hogy túlontúl elsiettem a dolgot. Késő őszi gyerek voltam, mondták a szüleimnek, hogy koraszülöttként télen nem fogok megmaradni, de valahogy csak túléltem. Na, vajon miért? Hát azért, amiért az apám elvette az anyámat, de aztán egymásba is szerettek. Anyám és apám annyira rajongott értem is, hogy Aimé-nak neveztek el. Ez nagyjából annyit tesz, mint hőn szeretett. Megkaptam mindent, amivel csak elhalmozhattak, ami visszanézve siralmasan kevés volt, s mégis sokkal több, mint ami a falu többi gyerekének járt. Jó dolgom volt.

Nemsokára útban volt a húgom vagy az öcsém. Mikor megindult a szülés, engem kiküldtek a mezőre, hogy addig nem jöhetek vissza, amíg értem nem küldenek. Ott vártam, s a falut bámultam. Egyszer csak sűrű, fekete füst szállt fel a faluból, vészt jóslóan nézett ki. Még soha nem láttam ilyet. Aggódtam, de nem mertem visszamenni. A füst egy idő után már nem látszott, de értem még mindig nem jött senki. Mikor esteledni kezdett, már féltem odakinn egyedül, hisz még nem voltam hat éves sem. Végül visszasétáltam a faluba, de nem jutottam el a házunkig. A kántor felesége megállított az utcán, és azt mondta: ma éjjel náluk alszom.

Csak másnap mondták meg, mi történt: leégett a házunk, s a szüleim odavesztek. Már felnőtt fejjel derítettem ki pontosan mi történt. A szülésnél valami komplikációk léptek fel, anyám nagyon kínlódott. A sikoltásai kihallatszottak a műhelybe, ahol apám tipródott türelmetlenül. Próbált ugyan dolgozni, de aggódott a feleségéért, s otthagyta a műhelyt, megkérdezni, mi is van. Valamit rosszul tehetett le, vagy valami feldőlt, vagy ki tudja mi történt, arra járt egy macska, s valamit feldöntött, mindegy. A műhely felgyulladt, s szinte azonnal a ház is. Apám megpróbálta anyámat, aki képtelen volt önerőből elhagyni az ágyat, kimenteni, de mindkettejükre rászakadt a tető. Nagyon romantikus vég, igaz?

A pap vett magához, s ő nevelt, mivel szüleim minden vagyona is ott égett a házzal. Őt egy idő után áthelyezték, s vitt magával. Jó eszű gyerek voltam, s mellette volt lehetőségem tanulni. Binosh atyából egy földbirtokos udvari papja lett. Ekkor már kiskamasznak számítottam, s az úrnő megkedvelt, tovább taníttatott, majd mikor elértem a nagykorúságot, ajánlólevelet adott nekem, mellyel titkári állást kereshettem magamnak. Az új munkaadóm egy fiatal úrfi lett, ki a birtok ügyeit az intézőjére hagyta, s a városban kereste szépasszonyok kegyeit. Rövidesen a titkári feladataim abból álltak, hogy szerelmes leveleket hurcolásztam, randikat szerveztem, s ajtók előtt őrködtem, míg a gazdám odabenn diadalt aratott. Persze néha nekem is jutott egy-egy szobalány, gyöngy életem volt. De volt egy apró kis probléma. Sokkal jóképűbb ifjúvá serdültem, mint a munkaadóm, s ez őt feszéjezte, a hölgyeket pedig inspirálta. Egy idő után majdnem olyan gyakran fordultam meg a szép hölgyek budoárjaiban, mint a „főnök”. Amikor ezt megtudta, úgy rúgott ki, hogy a lábam sem érte a földet. Eddigre azonban már hírnevem volt, s azonnal kaptam egy másik munkaajánlatot.

A hölgy a nagyvilági társaság egyik ünnepelt csillaga volt, ki megtört férfiszíveken sétálhatott volna, mint vörös szőnyegen. Ki azért kesergett, mert még nem kapta meg, ki pedig azért, mert már megkapta, s több esélye erre nem nagyon volt. Nem tétováztam, azonnal elfogadtam az állást. A munkám lényegében nem sokat változott, csak még könnyebb volt a szobalányokat egy kis etye-petyére csábítanom. Az úrnőmet ritkán láttam, mindig kimérten és szűkszavúan osztotta az utasításait. Mindig mindent pontosan és igyekezettel teljesítettem, s volt egy-két igen jó saját ötletem, mellyel kivívtam az elismerését. Azonban egyvalami feltűnt: pár gavallér a randi után egyszerűen eltűnt. Néhánynak megtalálták a holttestét itt-ott páran soha nem kerültek elő. Rajtam kívül talán senki nem tudta, hogy ezek az ifjak utoljára az úrnőmmel töltötték az éjszakát. Tartottam a szám, de érthetően érdekelt a dolog, hogy mi is történik itt. Jobban kezdtem figyelni apró jelekre, összerakosgatni a történéseket, s bizony meglepő, s rémisztő dologra jöttem rá: az úrnőm egy vérszívó. Nem, nem úgy értem, hogy másokon élősködik, vagyis, de, tudod mit, úgy értem. De te nem érted. Nem baj, majd megérted mindjárt jobban, csak filgyelj! Amint ráébredtem a valóságra, már hivatott is, s alaposan végigmért, körbejárt. Már egy ideje észlelte, hogy nyomon vagyok. Mint elmondta, a legegyszerűbb megoldás erre az apró problémára, hogy követem azokat a férfiakat a halálba. A másik lehetőség, hogy megfelelően rátermettnek bizonyulok, s akkor magához emel az örök életbe. Érthető módon az utóbbit választottam.

Hihetetlenül szerencsésnek mondhatom magam, mivel valóban kivívtam a megbecsülését, s így igencsak sok figyelmet fordított rám. Nem ragadott el azonnal, csak megkezdődött a felkészülésem. 1758 Szilveszterének éjszakáján búcsúztam el halandó mivoltomtól, s léptem át az örök élet küszöbét. Hogy mi? Igen, ma van a születésnapom, hidd el, én is tudom. Hogy ne tudnám! Már megvan a születésnapi ajándékom is. Te vagy az. Nem, ez nem egy vicc, bár tudom, hogy a szertől, amit beadtam neked, nagyon mulatságosnak találod a történetet, de biztosíthatlak, ez a teljes igazság. Hogy mért mondom el neked? Mert már senkinek sem fogod tudni tovább mesélni. De nem ám! Ó, tudom, most még ez is kicsit mulatságos, de már nem annyira, ugye? Lassan kitisztul a szer a véredből. Megvárjuk, míg teljesem elmúlik. Addig még beszélgethetünk.

Hogy nem bánom-e, hogy meghaltam? Viccelsz? Hát lehetnék én kétszázötven éves, ha nem haltam volna meg? Ugye nem. Születésemtől fogva kiemelkedtem a szürke tömegből, s mi tagadás ehhez a mai birkacsordához sem tartozom. Felettük állok. Igen, drága, feletted is. Olyan könnyű volt téged elcsábítani, leitatni, s megölni is könnyű lesz. Azt hitted én vagyok a szép szőke herceg? Nos, szép vagyok, szőke vagyok, de nincs hercegi címem, sőt, még fehér lovam sincs. Hogy kegyetlen volnék? Mért? Mert neked nem kegyelmezek? Na, de mért kegyelmeznék? Mi az benned, drága, ami megőrzésre méltó? Tudsz valami olyasmit felmutatni, amiért kár lenne érted? Az, hogy hetente háromszor végigjárod a plázát, s négyszer vagy fodrásznál, az nem teljesítmény. Van valami más is? Ugye nem jut semmi az eszedbe. Nem, ne erőlködj. Nem felejtettél el semmit. Egyszerűen csak ennyit érsz, szivi. Nem, ne pityeregj, teljesen felesleges! Látom elmúlt a szer hatása. Na, eddig élveztem a társaságodat, most már egészen más módon fogsz nekem további élvezeteket nyújtani. Add a nyakad! Ne visíts, az utolsó pillanatokat te is élvezni fogod!
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Aimé La Forge / Anton Smith Empty Re: Aimé La Forge / Anton Smith

Témanyitás by Anton Smith Csüt. Ápr. 30, 2009 11:04 pm

Kösz! Rátapintottál a kari lényegére, pont ilyennek akartam.
Kétségtelen, hogy voltak olyanok, akik lógtak neki ksiebb-nagyobb szívességekkel. Kétségtelen voltak olyanok, akik megutálták. Igyekezett a szívességeket úgy kijátszani, hogy levakaródjanak róla az ellenségei.
A kulcs a jellemében van:
"Az élet utáni létezést sem kell nagyon komolyan venni. Ha jól átgondoljuk (logikusan!), akkor kész röhej. Itt a sok balfék „kolléga”, aki azon munkálkodik, hogy megszerezze a hatalmat, s aztán meg azon retteg, hogy ki fogja kinyírni, amiért magasra emelkedett. Kell a halálnak a hatalom! Pénz kell, annyi, hogy megvehessem, ami kell. A többi nem érdekes. A mai világban a halandók annyira könnyelműek, hogy éhen veszni nem fogok. Akkor meg mi gondom lehetne?"
Így magyarázza a karakter. A másik magyarázat, hogy annyira vigyáz a bőrére, hogy inkább nem kell hatalom, ha azzal plusz veszély is jár. Very Happy
Nem poltizált, de ez nem jelenti, hogy nem figyelte az éppen aktuális politikai vonualtokat. Kihasználta, meglovagolta, de nem folyt bele. Nem akarta irányítani, vagy megváltoztatni.
Ami a befektetései körüli pénzügyi problémákat illeti, élvezi őket. Egyszerűen több pénze van, mitn amennyire szüksége van, és mindig több lábon áll. A pénzügyei pofozgatása tölti ki az ideje egy jó részét.
(de ez az a rész, amit nem érdemes kijátszani, hogy este felébredek, s fellépek a netre, és ott matatok, majd reggel megyek aludni, hanem azokat a kivételes napokat, amikor valami más történik)

Éppen azért változtatott pár évtizedenként helyet, mert személyiséget is váltott. Ugyanazon a helyen, ugyanazzal az arccal a vámpírok között el lehet lenni, de az üzleti világban nem. Egyik ujjáépítési projektből kiszáll, mint XY, és beszáll két földrésszel odább egy fegyverkezési projektbe, mint ZW.
De most itt le akar telepedni, s tisztában van vele, hogy ez sokba fog kerülni, s noha fázik tőle, ennek meg kell adni az árát. S bele KELL folyni majd az udvar ügyeibe. Állást foglalni, hűséget esküdni, stb.
(csupa csupa játéklehetőség)

Nem írtam felszerelést, mivel bérelt lakásból bérelt autóval érkezik, s majd itt fog magának egy saját háazt venni, s valószínűleg majd beszerez egy autót is (vagy többet?).
Hogy mért itt? Hát lehetne Kukutyinban is, de akkor nem regeltem volan be az oldalra. Wink

A születésnapról.
Nem öl gyakran. Ez volt a saját ajándéka saját magának a 250. születésnapjára. Smile S még csak nem is minden születésnapra ... csak mondjuk az utóbbi 5-6 kerek évfordulóra.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Aimé La Forge / Anton Smith Empty Re: Aimé La Forge / Anton Smith

Témanyitás by Anton Smith Kedd Jún. 02, 2009 3:40 pm

Felszerelés

Ház:
La Forge rezidencia:
Aimé La Forge / Anton Smith Haz_www.kepfeltoltes.hu_

A külvárosban elhelyezkedő, múlt század eleji házat már többször átépítették, több különböző tulajdonos. Valószínűleg pontos tervrajza belső felépítéséről már nem igazán elérhető sehol. Én magam is alakítattam rajta, s kialakíttattam egy-egy helységet az alagsorban (fotóelőhíváshoz való sötétkamra), és a manzárdon (garderobe) indokkal, természetesen mindkettő menedékül szolgál, ablak és így természetes fény nélküli helység. A bejárat a veranda szintjén, s elébb mivel maga a veranda végig üvegezett, s ezen belül található az épület téglafal, eza szint fallal duplán védett, s a lakrész jól árnyékolható.
Teljes nyílászáró-csere, és komoly biztonsági rendszer felszerelése után költöztem be, egyenlőre elég puritán berendezéssel, mert most óhajtom majd saját magam összeválogatni, illetve megcsináltatni a bútorzatot.

Autó:
Aimé La Forge / Anton Smith Auto_www.kepfeltoltes.hu_

Amit magamnál hordok:
Iratok Anton Smith névre, mobil, névjegykártyák, hitelkártya.

Rendelkezem ezenkívül más személyazonosságra vonatkozó iratokkal is, melyeket vásárláskor használok.
Az autó és a ház ezért Hans Kessel névre vannak bejegyezve.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Aimé La Forge / Anton Smith Empty Re: Aimé La Forge / Anton Smith

Témanyitás by Anton Smith Kedd Jún. 02, 2009 3:44 pm

Tulajdonságok:

ERŐ 5
ÜGYESSÉG 6 +3 (Gyorsaság 3-ból)
GYORSASÁG 6 +6 (Gyorsaság 3-ból)
MODOR 8
INTELLIGENCIA 8 -4 célszám (Analitikus elme) (+2, ha a megfigyelt hasonló természet)
MEGJELENÉS 8
ÉSZLELÉS 7 -4 célszám (Analitikus elme)
ÁLLÓKÉPESSÉG 4
LÉLEKJELENLÉT/AKARATERŐ 6
SZERENCSE 2



Előnyök / Hátrányok:

Önvizsgálat 1
Analitikus elme 3
Étkezés 1
Megtévesztő aura 1
Hírnév 1
( nem a városban híres, lásd. előtöri)
Szívesség 1
(megszorult helyzetében anyagi támogatást kapott tőlem egy testvér a városban még régebben, érkezésem előtt)


Fóbia (kosz) 2
Válogatós vadász 1
(csak olyanokból táplálkozik, akik nem koszosak, büdösek, vagy ápolatlanok)
Jövevény 1
Kereszt-iszony 3





Hátterek:

Kor 2
Anyagi háttér 5
Rejtőzés 3
Csatlós 2 (Jean Bison, Juliet La Cross)
Kapcsolatok 3
Üzleti kapcsolatok
1. John Adams, a Sandoz cég egyik menedzsere
2. Sarah Parker, a Golden Resort szállodalánc tulajdonosa
3. Thomas Adam Long, a Quality Trade Service (szállítmányozás) tulajdonosa



Képességek (Opcionális):
35+25=60 pont
Empátia 1
Éberség 4
Intuíció 4
Irányítás 3
Kitérés 4
Megfélemlítés 1
Rászedés 3
Vezetés 4

Illemtan 4
Lopakodás 2
Technológiaismeret 2


Humán Tudományok 3
Nyelvismeret 4
francia(anyanyelv) (+8 nyelv: latin, német, magyar, orosz, japán, spanyol, kínai, angol)
(a nyelvek felsorolása nagyjából a megtanulás sorrendjében, ahogy az üzleti befektetések megkívánták)
Okkultizmus 2
Orvostudomány 3
Pénzügy 4
Számítógép 3
Természettudomány 3
Történelem 2
Közgazdaság 3
Pszichológia 3

Fátyol 3
Gyorsaság 3
Jelenlét 3
Uralom 4

Kapott TP május végén: 5
Elköltve: 3
Maradt: 2
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Aimé La Forge / Anton Smith Empty Re: Aimé La Forge / Anton Smith

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.