Pokoltornác
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Ki van itt?
Jelenleg 5 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 5 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (22 fő) Hétf. Aug. 08, 2022 12:39 pm-kor volt itt.
Legutóbbi témák
» Társoldalak, bannercserék
Archívum Icon_minitimeVas. Aug. 23, 2015 11:01 am by A Paradoxon Ura

» Kérdések, problémák
Archívum Icon_minitimeSzomb. Ápr. 23, 2011 12:25 pm by A Paradoxon Ura

» 6.66-os kísérlet
Archívum Icon_minitimeHétf. Nov. 15, 2010 7:25 pm by Azathoth

» Városi Park
Archívum Icon_minitimeHétf. Nov. 15, 2010 1:52 pm by Loki Redback

» Nicole Drake búvóhelye
Archívum Icon_minitimeSzomb. Szept. 04, 2010 12:32 pm by Nicole Drake

» Nicole Drake
Archívum Icon_minitimeCsüt. Szept. 02, 2010 11:24 pm by Nicole Drake

» Régi könyvesbolt
Archívum Icon_minitimeVas. Aug. 15, 2010 9:18 pm by Isabella Turnblack

» Várfal
Archívum Icon_minitimePént. Aug. 13, 2010 11:21 pm by Isabella Turnblack

» Lucie Eliza Black
Archívum Icon_minitimeKedd Aug. 10, 2010 9:48 pm by Lucie Eliza Black

Facebook

Archívum

3 posters

1 / 4 oldal 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Archívum Empty Archívum

Témanyitás by A Paradoxon Ura Hétf. Ápr. 20, 2009 2:02 pm

Archívum

Amit a kész vagy készülő karakterek topicjából kitöröltünk.
A Paradoxon Ura
A Paradoxon Ura
Mesélő
Mesélő

Férfi Hozzászólások száma : 552
Üzenőláda : :plan:
Karakterlap : Nincs feltöltve.
További karakterek : Kenma Kinjou Shibuk (Ted)
Registration date : 2009. Feb. 23.

http://darkage.hu/e107_plugins/forum/forum.php

Vissza az elejére Go down

Archívum Empty Re: Archívum

Témanyitás by A Paradoxon Ura Hétf. Ápr. 20, 2009 2:04 pm

Lila Domina írta:
Vasorrú Banya írta:Kedves Jessica !
Kénytelen vagyok elővenni a "Gonosz Tinta" felírattal bíró üvegcsémet. Tollamat belemártva körmölök Neked. Kérlek gondolkozz el az intelmeken s hidd el a felirat ellenére a jószándék vezet. Pár kellemetlenségtől megóvnálak ha engeded
.



Jessica Reeves

Koncepció: Jelenleg top modell és színésznő, de a hosszú évek során diplomát szerzett pszichológiából, és orvostanból is, melyet tovább tanult és plasztikai sebész végzettsége van. Valahol a városban van egy klubja, amit az emberei irányítanak.


Vámpírként indulsz. A vámpírok alapvetően rejtőzködő létet folytatnak. Vagyis nem mutogatják magukat. Teszem azt létezett eddik cirka 200 évet. Ha valóban színésznő és top modell, akkor bizony reflektorfényben van. Mi van ha valaki rájön hogy a külseje sem változik, s két emberöltő óta a filmvásznon van, vagy a kifutón sétál. Hogy oldod meg a nappali elfoglaltságot? Kínos ha csak éjszaka fotózható... A top modellség sok kötelezettséggel jár s senki sem annyira "top" hogy ilyen kiváltságai legyenek. Napfényre nem léphetsz ki, mert meghalsz, vagy épp ott alszol el a műterem közepén, mert fiziológiailag így működnek a testvériség tagjai...
A helyedben lemondanék erről a két szakmáról... vagy nagyon gyorsan vadászok erednek a nyomodba, hogy más lényeket ne is soroljak így elsőre
igen


Természet: Elég céltudatos, és makacs nő. Általában mindig eléri amit akar, temperamentumos, forrófejű, ugyanakkor segítőkész és figyelmes is. Elég hiú, sokat törődik a külsejével. Könnyen felismeri a helyzeteket, és könnyen kiismeri az embereket, pszichológusi végzettségének köszönhetően. Nem mindig tudja elfogadni, ha valamit nem kaphat meg. Olyankor hajlamos a dühkitörésekre. Nem éppen érzékeny, hanem inkább magában tartja a gondjait, és úgy dolgozza fel, hogy a külvilág számára láthatatlan legyen. Vakmerő, és nagyon okos, képzett, nem egyszerű buta szőke nő.

Ha valamit nem kap meg akkor dühkitör <-> aztán meg magában tartja a gondjait.... (erős ellentét)

Viselkedés: Ha társaságba megy, általában felfigyelnek rá, mert nagyon szép nő. Ő ennek teljesen tudatában van, és ki is használja ezt az előnyét. Fellépése tiszteletet parancsoló, és feltűnő. Szereti ha ráfigyelnek, sőt, igényli is azt. Nem mindig fontolja meg a döntéseit, általában ösztönből cselekszik, a pillanatnak él.


Aki a pillanatnak él nem lehet céltudatos ....

Érzem én hogy mindent bele akartál paszírozni a személyiségébe meg a viselkedésébe de nekem kicsit zavaros.

Számomra a hölgy egy letisztult kiforrott egyéniség. (lásd több mint 200 éve létezik)
Kérlek fésüld át mégegyszer a bevezetést.. ha kéred segítek
Smile

Beidéztem ide Vasorrú Banya sorait, hogy minden egy helyen legyen, mert nekem is akadnak problémáim a karakterlapoddal, az említetteken felül.
Amennyiben ilyen idős karaktert szeretnél, fel kell venned a Kor hátteret (leírása: https://pokoltornac.hungarianforum.com/kiegeszitk-f4/hatterek-t90.htm#333) 2-es szinten. Valamint, ahogy a képességekre, ugyanúgy a hátterekre is érvényes a maximum négyes szint szabály, tehát kéretik csökkenteni az Anyagi hátteret és a Hírnevet eggyel, az így kapott pontokat pedig fel is használhatod a Kor háttérre.
A 4. szintű Befolyás-t pedig kicsit ki kéne fejteni. Hogyan, miért... és a többi.
Ugyanez a helyzet a Befolyásos nemző előnyöddel is, hiszen ezekre az adatokra a Mesélőnek szüksége lehet egy-egy játék kapcsán Smile
A Paradoxon Ura
A Paradoxon Ura
Mesélő
Mesélő

Férfi Hozzászólások száma : 552
Üzenőláda : :plan:
Karakterlap : Nincs feltöltve.
További karakterek : Kenma Kinjou Shibuk (Ted)
Registration date : 2009. Feb. 23.

http://darkage.hu/e107_plugins/forum/forum.php

Vissza az elejére Go down

Archívum Empty Re: Archívum

Témanyitás by A Paradoxon Ura Hétf. Ápr. 20, 2009 2:07 pm

A Paradoxon Ura írta:
Lila Domina írta:
Vasorrú Banya írta:Kedves Jessica !
Kénytelen vagyok elővenni a "Gonosz Tinta" felírattal bíró üvegcsémet. Tollamat belemártva körmölök Neked. Kérlek gondolkozz el az intelmeken s hidd el a felirat ellenére a jószándék vezet. Pár kellemetlenségtől megóvnálak ha engeded
.



Jessica Reeves

Koncepció: Jelenleg top modell és színésznő, de a hosszú évek során diplomát szerzett pszichológiából, és orvostanból is, melyet tovább tanult és plasztikai sebész végzettsége van. Valahol a városban van egy klubja, amit az emberei irányítanak.


Vámpírként indulsz. A vámpírok alapvetően rejtőzködő létet folytatnak. Vagyis nem mutogatják magukat. Teszem azt létezett eddik cirka 200 évet. Ha valóban színésznő és top modell, akkor bizony reflektorfényben van. Mi van ha valaki rájön hogy a külseje sem változik, s két emberöltő óta a filmvásznon van, vagy a kifutón sétál. Hogy oldod meg a nappali elfoglaltságot? Kínos ha csak éjszaka fotózható... A top modellség sok kötelezettséggel jár s senki sem annyira "top" hogy ilyen kiváltságai legyenek. Napfényre nem léphetsz ki, mert meghalsz, vagy épp ott alszol el a műterem közepén, mert fiziológiailag így működnek a testvériség tagjai...
A helyedben lemondanék erről a két szakmáról... vagy nagyon gyorsan vadászok erednek a nyomodba, hogy más lényeket ne is soroljak így elsőre
igen


Természet: Elég céltudatos, és makacs nő. Általában mindig eléri amit akar, temperamentumos, forrófejű, ugyanakkor segítőkész és figyelmes is. Elég hiú, sokat törődik a külsejével. Könnyen felismeri a helyzeteket, és könnyen kiismeri az embereket, pszichológusi végzettségének köszönhetően. Nem mindig tudja elfogadni, ha valamit nem kaphat meg. Olyankor hajlamos a dühkitörésekre. Nem éppen érzékeny, hanem inkább magában tartja a gondjait, és úgy dolgozza fel, hogy a külvilág számára láthatatlan legyen. Vakmerő, és nagyon okos, képzett, nem egyszerű buta szőke nő.

Ha valamit nem kap meg akkor dühkitör <-> aztán meg magában tartja a gondjait.... (erős ellentét)

Viselkedés: Ha társaságba megy, általában felfigyelnek rá, mert nagyon szép nő. Ő ennek teljesen tudatában van, és ki is használja ezt az előnyét. Fellépése tiszteletet parancsoló, és feltűnő. Szereti ha ráfigyelnek, sőt, igényli is azt. Nem mindig fontolja meg a döntéseit, általában ösztönből cselekszik, a pillanatnak él.


Aki a pillanatnak él nem lehet céltudatos ....

Érzem én hogy mindent bele akartál paszírozni a személyiségébe meg a viselkedésébe de nekem kicsit zavaros.

Számomra a hölgy egy letisztult kiforrott egyéniség. (lásd több mint 200 éve létezik)
Kérlek fésüld át mégegyszer a bevezetést.. ha kéred segítek
Smile

Beidéztem ide Vasorrú Banya sorait, hogy minden egy helyen legyen, mert nekem is akadnak problémáim a karakterlapoddal, az említetteken felül.
Amennyiben ilyen idős karaktert szeretnél, fel kell venned a Kor hátteret (leírása: https://pokoltornac.hungarianforum.com/kiegeszitk-f4/hatterek-t90.htm#333) 2-es szinten. Valamint, ahogy a képességekre, ugyanúgy a hátterekre is érvényes a maximum négyes szint szabály, tehát kéretik csökkenteni az Anyagi hátteret és a Hírnevet eggyel, az így kapott pontokat pedig fel is használhatod a Kor háttérre.
A 4. szintű Befolyás-t pedig kicsit ki kéne fejteni. Hogyan, miért... és a többi.
Ugyanez a helyzet a Befolyásos nemző előnyöddel is, hiszen ezekre az adatokra a Mesélőnek szüksége lehet egy-egy játék kapcsán Smile

Üdv mindenkinek

Mea Culpa ez tényleg a ÉN hibám a Hátterekre nem vonatkozik a Max. 4. szint ott lehet menni 5. szintig tehát lehet milliomos karaktert indítani csak a többi is stimmoljon.
Még egyszer MEA CULPA.

A HÁTTEREKRE NEM VONATKOZIK A MAX. 4. SZINT AZOK LEHETNEK 5. SZINTESEK (KIVÉVE A KOR ÉS TÁRSAI AMIKHEZ ESETLEG MESÉLŐI ENGEDÉLY KELL VAGY KÜLÖN MEGKÖTÉSEK ALÁ NEM ESNEK).
A Paradoxon Ura
A Paradoxon Ura
Mesélő
Mesélő

Férfi Hozzászólások száma : 552
Üzenőláda : :plan:
Karakterlap : Nincs feltöltve.
További karakterek : Kenma Kinjou Shibuk (Ted)
Registration date : 2009. Feb. 23.

http://darkage.hu/e107_plugins/forum/forum.php

Vissza az elejére Go down

Archívum Empty Re: Archívum

Témanyitás by Lila Domina Kedd Ápr. 21, 2009 11:27 pm

Lila Domina írta:
Szia!
Elsőként lenne egy egyszerű kérdésem. Melyik fajba szeretnél tartozni?
Ugyanis lehet, hogy felületesen nézelődtem, de nem találtam erre utaló nyomot. Viszont fontos, hisz ennek függvényében vannak megadva az elosztható pontok.
Addig nem is kezdek mélyre menő kötözködésbe a karakterlapot illetően, csak felhívnám figyelmedet arra, hogy a Képességek maximális határa 5-ös szint nem 10, amit egy induló karakter 4-es szintig tudhat. Ezt kérlek mielőbb módosítsd!
Illetve az előnyöknél és a hátrányoknál is hibádzik a dolog. Vagy válassz magadnak még egy hátrányt két pont értékben, vagy valahonnan szerezz vissza két szabadon elosztható pontot, mert nincs meg a hét pont.
Lila Domina
Lila Domina
мιиםєинaτó
мιиםєинaτó

nő Hozzászólások száma : 147
Age : 33
Registration date : 2009. Feb. 09.

Vissza az elejére Go down

Archívum Empty Re: Archívum

Témanyitás by Lila Domina Kedd Ápr. 21, 2009 11:35 pm

A Paradoxon Ura írta:
Satine Desire írta:Név:Satine Desire
Nem:nő
Kor:19 év

Képességek (Opcionális):
Történelmi ismeretek:10 (5-ös skálám maximum 4 maradt 6 pont)
Nyelvismeret:5 (max. 4. szint)
Szakmai tudás:10 (Mesterség és a fentebbikhez hasonlóan megint maradt 6 pont)
Rajztehetség:5 (Szintén Mesterség pl Rajzművész és max. 4. szint)
Észlelés:5 (max. 4. szint)
Megérzés (Intuició):5 (max. 4. szint)

Összesen maradt innen 16 pont miket további Képességek között lehet szétosztani ajánlom a Humán Tudományokat és a Természettudományokat különben írástudatlan analfabétának számítasz.

Röviden a Képességek 5-ös skálán mozognak a alábbiak szerint:

Szintek

1. Kezdő / Diák
2. Gyakorlott / Tanuló
3. Hozzáértő / Hallgató
4. Szakértő / Doktor
5. Mester / Tudós

Induló karakter maximum 4. szinttel rendelkezhet már az is Szakértő / Doktor tudásszintnek felel meg szóval nem gyenge.
Lila Domina
Lila Domina
мιиםєинaτó
мιиםєинaτó

nő Hozzászólások száma : 147
Age : 33
Registration date : 2009. Feb. 09.

Vissza az elejére Go down

Archívum Empty Re: Archívum

Témanyitás by Lila Domina Kedd Ápr. 21, 2009 11:37 pm

Lila Domina írta:
Satine Desire írta:Név:Satine Desire
Nem:nő
Kor:19 év
Faj:Halandó


Koncepció: 1989.május 3.-án született Párizsban.Szüleit korán elvesztette,ezért a bácsikája nevelte fel.
Már egészen fiatalon megmutatkoztak különleges képességei,olykor képes volt a jövőbe látni,megérezni dolgokat.
Jelenleg muzeológusként dolgozik egy neves múzeumban.De úgy érzi,ennél többre született.


Természet, Viselkedés: Satine eléggé ellentétes figura.Olykor nagyon kedves és odaadó,de ha felidegesítik képes hosszú időkre haragot esküdni.Kevés dolog van,amitől gazán fél.Emellet nagyon szenvedélyes és törékeny alkat.


Tulajdonságok:
ERŐ:5
ÜGYESSÉG:10
GYORSASÁG:5
MODOR:10
INTELLIGENCIA:6
MEGJELENÉS:5
ÉSZLELÉS:3
ÁLLÓKÉPESSÉG:5
LÉLEKJELENLÉT/AKARATERŐ:5
SZERENCSE:4
Szabadon Elkölthető pontok:3
5+10+5+10+6+5+3+5+5+4=58
Ide nem kell szabadon elosztható pont! Felszabadult 3 szabadon elosztható pont.


Előnyök / Hátrányok:
Kézügyesség: (+3)
Különc: (+1)
Megérzés: (+2)
Esendőség: (+1)
Érzékenység: (-1)
Összpontosítás: (-2)
Szabadon Elkölthető pontok:2
A hátrányoknál továbbra is hiányzik 2 pont! Vagy vegyél fel két darab 1 pontos, vagy egy darab 2 pontos hátrányt, vagy a Tulajdonságoknál felszabadult 3 szabadon elosztható pontból használj fel 2-őt az előnyeid tehermentesítésére!

Hátterek:
Anyagi háttér:3
Kapcsolatok:2
Akaraterő:3
Fegyverek:1
Szabadon Elkölthető pontok:5
Ide sem kell szabadon elosztható pontot felhasználnod! Maradt: 1 pont a hátterekre, plusz 5 szabadon elosztható pont!

Képességek (Opcionális):
Történelmi ismeretek:4.szint
Nyelvismeret:4.szint
Szakmai tudás:4.szint
Rajztehetség:4.szint
Észlelés:4.szint
Megérzés:4.szint
Humán Tudományok:4.szint
Természettudományok:4.szint
Szabadon Elkölthető pontok:8
Ide sem kell szabadon elosztható pontot felhasználnod még! Van 8 pontod, amit eloszthatsz képességekre, illetve megmarad a 8 szabadon elosztható pont!


Felszerelés:
-egy indián amulett
-egy fekete bőrkesztyű
-egy díszes tőr(önvédelemre szolgál)
Lila Domina
Lila Domina
мιиםєинaτó
мιиםєинaτó

nő Hozzászólások száma : 147
Age : 33
Registration date : 2009. Feb. 09.

Vissza az elejére Go down

Archívum Empty Re: Archívum

Témanyitás by Lila Domina Kedd Ápr. 21, 2009 11:41 pm

Lila Domina írta:
Satine Desire írta:
Tulajdonságok:
ERŐ:5
ÜGYESSÉG:10
GYORSASÁG:5
MODOR:10
INTELLIGENCIA:6
MEGJELENÉS:5
ÉSZLELÉS:3
ÁLLÓKÉPESSÉG:5
LÉLEKJELENLÉT/AKARATERŐ:8
SZERENCSE:4
Most akkor viszont írd ide, hogy felhasználtál 3 szabadon elkölthető pontot.



Előnyök / Hátrányok:
Kézügyesség: (+3)
Különc: (+1)
Megérzés: (+2)
Esendőség: (+1)
Érzékenység: (-1)
Összpontosítás: (-2)
Hiszékenység: (+2)
Na ez itt az egész nem stimmel. Innen kellene hét pontnyi előnyt és hét pontnyi hátrányt választani: https://pokoltornac.hungarianforum.com/kiegeszitk-f4/elnyok-es-hatranyok-t91.htm Az általános előnyök és hátrányok közül válassz! Először láthatod a listát és alább az előnyök és hátrányok leírásait.
Amiket most írtál nem tudom honnan szedted Very Happy


Hátterek:
Anyagi háttér:3
Kapcsolatok:1
Akaraterő:3
Fegyverek:1
Céltudatosság:2
Na a Háttereket sem tudom honnan válogattad, de innen kellene : https://pokoltornac.hungarianforum.com/kiegeszitk-f4/hatterek-t90.htm
10 pont értékben. Egy háttér annyi pont, amilyen szinten szeretnéd, hogy legyen. Itt is az Általános Hátterekből leszel szíves választani Smile Itt is először a listát találod és alább a leírásokat.



Képességek (Opcionális):
Történelmi ismeretek:4.szint
Nyelvismeret:4.szint
Szakmai tudás:4.szint
Rajztehetség:4.szint
Észlelés:4.szint
Megérzés:4.szint
Humán Tudományok:4.szint
Természettudományok:4.szint
Figyelem:4.szint
Kifejezőkészség:4.szint
Képességeidet innen válaszd ki: https://pokoltornac.hungarianforum.com/kiegeszitk-f4/kepesseg-opcionalis-t103.htm
Minden képesség annyi pontot ér, amilyen szinten választod! Ide összesen 40 pont értékben választhatod a dolgokat. ÉS ha javasolhatom ne legyen minden négyes szintű, valami legyen inkább alacsonyabb, hogy azt a pontot más képesség felvételére költhesd. Jobb a széleskörű tudás, mint a központosított szakértelem!




Felszerelés:
-egy indián amulett
-egy fekete bőrkesztyű
-egy díszes tőr(önvédelemre szolgál)
Lila Domina
Lila Domina
мιиםєинaτó
мιиםєинaτó

nő Hozzászólások száma : 147
Age : 33
Registration date : 2009. Feb. 09.

Vissza az elejére Go down

Archívum Empty Re: Archívum

Témanyitás by Lila Domina Kedd Ápr. 21, 2009 11:44 pm

Lila Domina írta:
Azért nem lenne rossz, ha az előtörténet hosszabb, bővebb lenne. Sőt kérnélek, hogy részletesebb leírást készíts. Jó az a vonal, amin elindultál, csak jobban gondold át!
A korváltoztatás végülis olyan mintha nem is lenne. Ne érts félre, nem baj az, ha fiatal egy karakter, csak akkor figyelembe kell venni, hogy fiatal és úgy kell felépíteni a karaktert. És a választott képességeid és szintjeik alapján inkább a 30-hoz lenne közelebb, mint a 20-hoz. Smile
Lila Domina
Lila Domina
мιиםєинaτó
мιиםєинaτó

nő Hozzászólások száma : 147
Age : 33
Registration date : 2009. Feb. 09.

Vissza az elejére Go down

Archívum Empty Re: Archívum

Témanyitás by A Paradoxon Ura Hétf. Ápr. 27, 2009 10:11 am

Vasorrú Banya írta:Kedves Lucis Caelum !

Üdv a csapatban EMBER ! Smile

A megszólítás a vámpírikus hajlamaim miatt volt Very Happy

S most hogy górcső alá kell hogy vegyelek megteszem Smile
Bevallom vonakodva vettem kézbe a "Gonosz Tintával" karcoló lúdtollam.

A történet olvasmányos....lenne, ha a helynek és témának megfelelően nem tűzdelted volna tele idegen szavakkal.
Tisztelem a műveltséged, de kérlek figyelj erre.
Bejelölgettem a számomra erős szavakat. Ahol a szövegegységban jólhangzik a "fityeg" "cucc" és "moci" ott erős ellentétnek érzem a kevésbé használatos idegen szavakat.

Narancs szín = ezektől prüszköltem
Citromsárga = elment, de ezeket is cserélném ha lehet.
Piros = stilisztikai hiba véleményem szerint.

Más: Ha botfülű a társaság akkor nagyon sok tanulás kell, hogy sikeres zenekar legyen. Tehát vagy fogadj dobtanárt vagy írd bele a történetbe hogy meglepő mód ráéreztél a ritmusra. Fogd rá az előnyökben felsorolt tehetségre Smile

Megint más:
A lágyszívűséget cseréld ki valami másra Smile Kemény körülmények közt nőtt fel, keményen megküzdött az életéért, társadalmbíráló dalokat írnak... egyszerűen nem lágyulhat meg ha komolyabb dolog történik körülötte.
Az nem lágyszívűség ha beviszi az öszeesett srácot a kórházba.. ez emberség. S az sem lesz az ha mondjuk véget vet egy utcai kínzásnak... vagy keményebb, a gyengébb kárára elkövetett bunyónak.
S csak azért súgok mert nagyon szimpatikus a karakter. Ha meghagyod a lágyszívűséget akkor gyakran bajba jutsz és nem tudsz majd érvényesíteni sok mindent ha kemény helyzetbe kerülsz Smile (Mesélői súgás önmagunk kárára Very Happy)
S hidd el csak azért kötözködöm ennyit mert tetszik amit írtál és valójában jómagam is maximalista vagyok Very Happy





Archívum Vscharacters-prince


Nevem Noctis Lucis Caelum.. Latinul, a Noctis éjszakát jelent.
Hogy anyám miért ajándékozott meg ezzel a névvel, csak találgathatok.
Felmenőim listája széles etnikumú, de szüleim mindig is itt éltek. Mentalitásban egymáshoz illő pár voltak - szerelmük gyümölcseként egy klub pincéjében jöttem a világra, Martignyban. A város mocskába a gátlástalanul hedonista, és az alvilági, mindennapi létért harcoló megkeseredett és kiábrándult emberek közé születtem.

Apám humorista volt; a városra üdítően hatottak perverzióval áthatott, pikáns és erkölcstelen tréfái. Szívesen maradozott ki éjszaka szórakozni a sikeres előadások után, persze nők társaságában. Élvezte az életet, fénykorában jelentős összegeket zsebelt be, amit főleg alkoholra és nőkre költött. Egy este, mintegy pályája csúcsaként, a műsora valóságos kasszasiker lett.. Azt hitte, övé a világ, így a műsor után kirúgott a hámból. A szerencsejátékok és az italozás után az élvezetek mámorában halálra verte aktuális partnerét. Ez után, egyszer találkoztam vele, látogatási időben, a börtönben. Ekkor még 14 voltam.

Anyám sem volt a klasszikus családi idill híve- tanulmányokban sosem jeleskedett, így a természet adta adottságaival keresi kenyerét. Táncosnő egy bárban- mindig is exchibicionista volt. Ha néha hazajött, sosem beszélgettünk, de én szinte minden egyes nap hallottam róla. A korombeli tizenéves srácok szívesen látogattak már fiatalon a bárokat..Nem egyszer bocsátkoztam verekedésbe is, mikor szennyes dolgokat bizonygattak anyám munkásságáról.

A középiskolai első évek nyugisan teltek. Antiszociális gyerek voltam, bújtam a computert, és magába szippantott a világa. Érdekelt a programozás és a technológia, ezért egyre logikusabbá és gyorsabbá vált a gondolkodásom. Nem volt kedvem emberek közé menni, és nem akartam beilleszkedni a társadalomba.

Egy nap hazafelé menet egy gyanútlannak tűnő srác tűnt fel előttem. Azt mondta, rosszul lett egy haverja és segítsek nekik. Elvezetett egy sikátorba,majd a beszéde egyre fenyegetőbb hangnemet ütött fel ( inkább "meg" ). Az öltözékét jobban megfigyelve, valami iparos gyereke lehetett, szedett-vedett megjelenése volt. Pénzt követelt tőlem. Mikor nem tettem eleget a kérésének, nekem támadott. Bár nem voltam egy sportos alkat, de a pillanat hevében mégis megtudtam magam védeni. A srác feladta, én pedig ott hagytam.

Másnap ismét találkoztunk az utcán. Elhaladt mellettem, mintha mi sem történt volna. Észrevettem, amikor egy lányt szólított le, majd elvezette egy hasonlóan nyugodtabb helyre, ahogy engem is tegnap a sikátorba. Követtem őket, de útközben a fiú rángatózni kezdett, majd összeesett. Annak ellenére, mit tett velem azelőtti nap, kórházba vittem.

Innen indult a barátságunk története- a fiú, mint később megtudtam Scott, valóban nem volt egyszerű eset. Minden pénzét könnyebb kábítószerekre költötte, így mikor már anyagilag padlón volt, bűnözéshez folyamodott. Nem tudom, miért tettem neki akkor szívességet és hogyan lettünk barátok- de életem egyik legfontosabb szakasza következett. Ekkor már 16 voltam.
Lassan levedlettem a magam köré felépített falat, és eljártam vele délutánonként. Bemutatott a haverjainak is, így még több ismerősre tettem szert. Scott motoros srácokkal barátkozott, egy kisebb banda tagja volt. Először tévedtem vele kapcsolatban, ugyanis ő is hasonlóan középszerű családból származott,mint én, a szakadt ruha pedig az általa preferált punk stílushoz hűen fityegett rajta. A bandával egyre több időt töltöttem, majd lassan megépítettük közös erőből az én motoromat is, Fenrirt. Nagyon büszke voltam rá, és arra, hogy végre körül voltam véve olyan emberekkel, akik kiálltak mellettem. Megtanították, hogy javítsak meg kisebb-nagyobb hibákat a mocikban, én pedig remekül szórakoztam.Eltörpültek emellett az otthoni gondok, és úgy éreztem mintha ők lennének a családom. Minden nap Fenrirt nyúztam, így egyre jobban tudtam koordinálni a mozgásom és a fizikai képességeim is javultak. Nem voltunk szentlelkek,a füvet, és a könnyedebb tudatmódosító szereket is megismertették velem. Sokat bandáztunk, mi öten, néha bandaharcokba is keveredtünk, de komolyabb gondok sosem akadtak. A motorjaink a környéken híresek voltak- nem szerettek velünk újat húzni, annak reményében hogy készítünk másoknak is csodagépezeteket, mellesleg nem voltunk rosszak verekedés terén sem. Scott napról napra furcsább lett. Egyre kevesebbet járt el velünk, és az együtt töltött idők alatt is mintha élőholtként viselkedett volna. Lassan áttért nehezebb cuccok fogyasztására. Akaratos és makacs lett, agresszívan viselkedett velünk. Próbáltuk lebeszélni róla, de mielőtt még hatottunk volna rá, túladagolásban elveszítettük.Szinte fel se tudtuk fogni, mi történt. Ezután még szorosabbá vált a kapcsolatunk, már csak négyen róttuk az utcákat. Ez az élmény után megvetettem az ilyen szerek használatát, bár a cigarettáról sosem tudtam leszokni..

A motorozás mellett sok időt töltöttünk zenehallgatással és koncertekre is eljártunk. Kitaláltuk, hogy kipróbáljuk magunkat zenei területen. Én dobverőket fogtam a kezembe, akkor alkalmi munkákból sikerült összeszedtem az arravaló pénzt. (Én értem hogy talán egy dobfelszerelésről lehet szó...de vajh másnak is tiszta lesz ?)Szerencsétlenek voltunk, mintha botfülünk lett volna, de egyre többet jártunk le gyakorolni egy próbateremnek berendezett garázsba. Erős társadalom kritikával teli szövegeket írtunk, a zene agresszív volt,hangos és energikus. Akár csak mi. Kiábrándultságról, és kilátástalanságról szónokoltunk (ez már csak nagyon nagyon kötözködés : szónoklat = próza nem zenei műfaj). Talán a sok fiatal, aki ugyanígy érzett, elkezdett gondolkodni azon, amiről beszélünk. Egyre sikeresebbek lettünk a zene szubkultúrájában, és egyre többen ismerték meg a nevünket.

A középiskola után, egyetemre mentem. Úgy döntöttem, tovább fejlesztem magamat azon az úton amit elkezdtem. Sikeres lettem ezen a területen, így az ösztöndíjam, az alkalmanként vállalt munkák, a motorjavítások, és a zenekarból befolyó pénz elég volt arra,hogy elköltözzek otthonról és a saját lábamra álljak. A néhai kilátástalanságom kezd szertefoszlani, és az életem új értelmet nyert a zenélés által.
[/quote]
A Paradoxon Ura
A Paradoxon Ura
Mesélő
Mesélő

Férfi Hozzászólások száma : 552
Üzenőláda : :plan:
Karakterlap : Nincs feltöltve.
További karakterek : Kenma Kinjou Shibuk (Ted)
Registration date : 2009. Feb. 23.

http://darkage.hu/e107_plugins/forum/forum.php

Vissza az elejére Go down

Archívum Empty Re: Archívum

Témanyitás by A Paradoxon Ura Hétf. Ápr. 27, 2009 10:12 am

Noctis Lucis Caelum írta:Köszönöm a fogadtatást!

Nos, nem vagyok még egy nagyon gyakorlott játékos, így nem probléma ha néha megrágják a fülem, szívesen veszem az építő jellegű kritikát, úgyhogy ne kíméljetek Smile

A szókincsem..hát.
Erre nem is figyeltem bevallom őszintén, mert a hétköznapokban is sokszor előveszek ilyen szavakat, de valóban ellentétesen párosítottam néhol.. Ezek alapján akkor megpróbálom más kifejezésekkel helyettesíteni a mondandóm.

A leírt észrevételeket is megfogadom és a hét folyamán pontosabban kidolgozom mint a történetet, mint a pontjaimat. Nem ígérem, hogy ma, vagy holnap elkészülök, mert zsúfolt lesz a hét (érettségiző diák hétköznapi élete Very Happy) de jelzem, amint elkészültem Smile

Köszönöm hogy szántatok időt a karakterem átfutására.
A Paradoxon Ura
A Paradoxon Ura
Mesélő
Mesélő

Férfi Hozzászólások száma : 552
Üzenőláda : :plan:
Karakterlap : Nincs feltöltve.
További karakterek : Kenma Kinjou Shibuk (Ted)
Registration date : 2009. Feb. 23.

http://darkage.hu/e107_plugins/forum/forum.php

Vissza az elejére Go down

Archívum Empty Re: Archívum

Témanyitás by A Paradoxon Ura Csüt. Ápr. 30, 2009 1:21 pm

A Paradoxon Ura írta:
Anton Smith írta:Név: Aimé La Forge / Anton Smith

Hátterek:

Kor 2
Anyagi háttér 5
Mentor ? (Jó lenne egy JK, a pont a kilététől függ)
7+? (3-5 lehet)


Fátyol 3
Gyorsaság 3
Jelenés 2
Jelenlét 3
Uralom 4
8+7 (szabadon elkölthető pontból)
Szabadon elkölthetőből: 2+1+4+7=14 (még maradt 1 esetleges javításokra,ha kell)

(Előtöri nemsokára érkezik)

Üdv

Rövid észrevétel ami első átfutásra szemet szúrt.
Maximum négy Misztikus Képességgel (Diszciplínával) rendelkezhetsz neked kapásból öt van. Ha átalakítod a Előny Hátrány rendszeredet akkor a Plusz Misztikus Képességgel lehet öt Diszciplínád egyébként az egyik megy a lecsóba.

Mentor. Fogos ügy jelenleg nincs olyan kaliberű Játékos Karakter a oldalon aki a Mentoroddá válhatna (és nem feltétlenül a játéktudásukra célzok) általában a kitöltött (aktív) vámpír karakterek kora és vámpír társadalmi helyzete miatt, vagy mentalitásuk miatt.

Röviden ennyi a további "kínzásokat" a részletesebb átbogarászások után.
A Paradoxon Ura
A Paradoxon Ura
Mesélő
Mesélő

Férfi Hozzászólások száma : 552
Üzenőláda : :plan:
Karakterlap : Nincs feltöltve.
További karakterek : Kenma Kinjou Shibuk (Ted)
Registration date : 2009. Feb. 23.

http://darkage.hu/e107_plugins/forum/forum.php

Vissza az elejére Go down

Archívum Empty Re: Archívum

Témanyitás by A Paradoxon Ura Csüt. Ápr. 30, 2009 1:22 pm

Anton Smith írta:Leszedtem a jelenlét 2-t, akkor és így csak négy amradt.
A pontokat nem költöttem el, megvárom a boncolást. Smile
A Paradoxon Ura
A Paradoxon Ura
Mesélő
Mesélő

Férfi Hozzászólások száma : 552
Üzenőláda : :plan:
Karakterlap : Nincs feltöltve.
További karakterek : Kenma Kinjou Shibuk (Ted)
Registration date : 2009. Feb. 23.

http://darkage.hu/e107_plugins/forum/forum.php

Vissza az elejére Go down

Archívum Empty Re: Archívum

Témanyitás by A Paradoxon Ura Csüt. Ápr. 30, 2009 1:23 pm

A Paradoxon Ura írta:
Anton Smith írta:Előtörténet:

Szilveszter éjszakája, 2008. 12. 31.

Hogy ki vagyok? Én vagyok az az egyszerű szegény legény, aki … nos, aki nem maradt az. Hogy ennél többre vagy kíváncsi? Kis kíváncsi! Most vagy hamar megöregszel, vagy már egyáltalán nem fogsz.

Na, szóval anyám egyszerű parasztlány volt, aki megfogta az isten lábát, mert férjhez ment a falu na, mijéhez is? Segítek. Az eredeti nevem La Forge. Hogy nem tudsz franciául. Segítek: Smith. Igen! Eltaláltad! A falu kovácsához ment férjhez. Ennél jobb partit a környéken nem lehetett csinálni. Nem kellett hozzá sok idő, alig hét hónap, és megszülettem. (Rossznyelvek szerint ennél kicsit több idő lett volna ildomos.) Hivatalosan engem vádoltak azzal, hogy túlontúl elsiettem a dolgot. Késő őszi gyerek voltam, mondták a szüleimnek, hogy koraszülöttként télen nem fogok megmaradni, de valahogy csak túléltem. Na, vajon miért? Hát azért, amiért az apám elvette az anyámat, de aztán egymásba is szerettek. Anyám és apám annyira rajongott értem is, hogy Aimé-nak neveztek el. Ez nagyjából annyit tesz, mint hőn szeretett. Megkaptam mindent, amivel csak elhalmozhattak, ami visszanézve siralmasan kevés volt, s mégis sokkal több, mint ami a falu többi gyerekének járt. Jó dolgom volt.

Nemsokára útban volt a húgom vagy az öcsém. Mikor megindult a szülés, engem kiküldtek a mezőre, hogy addig nem jöhetek vissza, amíg értem nem küldenek. Ott vártam, s a falut bámultam. Egyszer csak sűrű, fekete füst szállt fel a faluból, vészt jóslóan nézett ki. Még soha nem láttam ilyet. Aggódtam, de nem mertem visszamenni. A füst egy idő után már nem látszott, de értem még mindig nem jött senki. Mikor esteledni kezdett, már féltem odakinn egyedül, hisz még nem voltam hat éves sem. Végül visszasétáltam a faluba, de nem jutottam el a házunkig. A kántor felesége megállított az utcán, és azt mondta: ma éjjel náluk alszom.

Csak másnap mondták meg, mi történt: leégett a házunk, s a szüleim odavesztek. Már felnőtt fejjel derítettem ki pontosan mi történt. A szülésnél valami komplikációk léptek fel, anyám nagyon kínlódott. A sikoltásai kihallatszottak a műhelybe, ahol apám tipródott türelmetlenül. Próbált ugyan dolgozni, de aggódott a feleségéért, s otthagyta a műhelyt, megkérdezni, mi is van. Valamit rosszul tehetett le, vagy valami feldőlt, vagy ki tudja mi történt, arra járt egy macska, s valamit feldöntött, mindegy. A műhely felgyulladt, s szinte azonnal a ház is. Apám megpróbálta anyámat, aki képtelen volt önerőből elhagyni az ágyat, kimenteni, de mindkettejükre rászakadt a tető. Nagyon romantikus vég, igaz?

A pap vett magához, s ő nevelt, mivel szüleim minden vagyona is ott égett a házzal. Őt egy idő után áthelyezték, s vitt magával. Jó eszű gyerek voltam, s mellette volt lehetőségem tanulni. Binosh atyából egy földbirtokos udvari papja lett. Ekkor már kiskamasznak számítottam, s az úrnő megkedvelt, tovább taníttatott, majd mikor elértem a nagykorúságot, ajánlólevelet adott nekem, mellyel titkári állást kereshettem magamnak. Az új munkaadóm egy fiatal úrfi lett, ki a birtok ügyeit az intézőjére hagyta, s a városban kereste szépasszonyok kegyeit. Rövidesen a titkári feladataim abból álltak, hogy szerelmes leveleket hurcolásztam, randikat szerveztem, s ajtók előtt őrködtem, míg a gazdám odabenn diadalt aratott. Persze néha nekem is jutott egy-egy szobalány, gyöngy életem volt. De volt egy apró kis probléma. Sokkal jóképűbb ifjúvá serdültem, mint a munkaadóm, s ez őt feszéjezte, a hölgyeket pedig inspirálta. Egy idő után majdnem olyan gyakran fordultam meg a szép hölgyek budoárjaiban, mint a „főnök”. Amikor ezt megtudta, úgy rúgott ki, hogy a lábam sem érte a földet. Eddigre azonban már hírnevem volt, s azonnal kaptam egy másik munkaajánlatot.

Nos akkor DURVÁN és keményen mert a végén még Sonja a „TÁVKIÉRTÉKELŐ” elfogultsággal vádol meg.
Ami szúrja a szememet az eddigiekben az idő hiánya mely korszakban születte a karakter valamint Franciahon mely tájegységén valamint a nemesi család neve és hogy léteznek e még napjainkban.



A hölgy a nagyvilági társaság egyik ünnepelt csillaga volt, ki megtört férfiszíveken sétálhatott volna, mint vörös szőnyegen. Ki azért kesergett, mert még nem kapta meg, ki pedig azért, mert már megkapta, s több esélye erre nem nagyon volt. Nem tétováztam, azonnal elfogadtam az állást. A munkám lényegében nem sokat változott, csak még könnyebb volt a szobalányokat egy kis etye-petyére csábítanom. Az úrnőmet ritkán láttam, mindig kimérten és szűkszavúan osztotta az utasításait. Mindig mindent pontosan és igyekezettel teljesítettem, s volt egy-két igen jó saját ötletem, mellyel kivívtam az elismerését. Azonban egyvalami feltűnt: pár gavallér a randi után egyszerűen eltűnt. Néhánynak megtalálták a holttestét itt-ott páran soha nem kerültek elő. Rajtam kívül talán senki nem tudta, hogy ezek az ifjak utoljára az úrnőmmel töltötték az éjszakát. Tartottam a szám, de érthetően érdekelt a dolog, hogy mi is történik itt. Jobban kezdtem figyelni apró jelekre, összerakosgatni a történéseket, s bizony meglepő, s rémisztő dologra jöttem rá: az úrnőm egy vérszívó. Nem, nem úgy értem, hogy másokon élősködik, vagyis, de, tudod mit, úgy értem. De te nem érted. Nem baj, majd megérted mindjárt jobban, csak filgyelj! Amint ráébredtem a valóságra, már hivatott is, s alaposan végigmért, körbejárt. Már egy ideje észlelte, hogy nyomon vagyok. Mint elmondta, a legegyszerűbb megoldás erre az apró problémára, hogy követem azokat a férfiakat a halálba. A másik lehetőség, hogy megfelelően rátermettnek bizonyulok, s akkor magához emel az örök életbe. Érthető módon az utóbbit választottam.

Az Úrnő (Atyádat) illene névvel illet valamint egy kicsit részletesebben kidolgozni.



Hihetetlenül szerencsésnek mondhatom magam, mivel valóban kivívtam a megbecsülését, s így igencsak sok figyelmet fordított rám. Nem ragadott el azonnal, csak megkezdődött a felkészülésem. 1758 Szilveszterének éjszakáján búcsúztam el halandó mivoltomtól, s léptem át az örök élet küszöbét. Hogy mi? Igen, ma van a születésnapom, hidd el, én is tudom. Hogy ne tudnám! Már megvan a születésnapi ajándékom is. Te vagy az. Nem, ez nem egy vicc, bár tudom, hogy a szertől, amit beadtam neked, nagyon mulatságosnak találod a történetet, de biztosíthatlak, ez a teljes igazság. Hogy mért mondom el neked? Mert már senkinek sem fogod tudni tovább mesélni. De nem ám! Ó, tudom, most még ez is kicsit mulatságos, de már nem annyira, ugye? Lassan kitisztul a szer a véredből. Megvárjuk, míg teljesem elmúlik. Addig még beszélgethetünk.


Na végre felbukkant az első évszám nem ártana ha a történet elejében is lenne
Valamint ha már ilyen „idős” vagy Kor 1.


Hogy nem bánom-e, hogy meghaltam? Viccelsz? Hát lehetnék én kétszázötven éves, ha nem haltam volna meg? Ugye nem. Születésemtől fogva kiemelkedtem a szürke tömegből, s mi tagadás ehhez a mai birkacsordához sem tartozom. Felettük állok. Igen, drága, feletted is. Olyan könnyű volt téged elcsábítani, leitatni, s megölni is könnyű lesz. Azt hitted én vagyok a szép szőke herceg? Nos, szép vagyok, szőke vagyok, de nincs hercegi címem, sőt, még fehér lovam sincs. Hogy kegyetlen volnék? Mért? Mert neked nem kegyelmezek? Na, de mért kegyelmeznék? Mi az benned, drága, ami megőrzésre méltó? Tudsz valami olyasmit felmutatni, amiért kár lenne érted? Az, hogy hetente háromszor végigjárod a plázát, s négyszer vagy fodrásznál, az nem teljesítmény. Van valami más is? Ugye nem jut semmi az eszedbe. Nem, ne erőlködj. Nem felejtettél el semmit. Egyszerűen csak ennyit érsz, szivi. Nem, ne pityeregj, teljesen felesleges! Látom elmúlt a szer hatása. Na, eddig élveztem a társaságodat, most már egészen más módon fogsz nekem további élvezeteket nyújtani. Add a nyakad! Ne visíts, az utolsó pillanatokat te is élvezni fogod!


Konkrétumok:

A beölelésem gondosan elő lett készítve, tudtam a helyet, az időt a módot, már hónapokkal előtte. Már ekkor megkezdődött a kiképzésem, beavatásom, s utána is folytatódott. Még életemben láttam, hogyan táplálkozik egy vámpír, s belőlem is ittak, hogy tudjam, milyen érzés. Megtanultam előre egy csomó illemszabályt, egyéb ismereteket. Sok tekintetben keményebb volt, mint egy katonai kiképzés (bár igazából azt nem tudom milyen  ). Vámpír létem első évei a lét tanulásával teltek, nagyon szigorú felügyelet alatt. Éheztettek, megégettek a nappal (persze csak óvatosan, nehogy elcsúnyuljak). Aztán jött a tanulás. Párizsban természetesen a Sorbone kéznél volt. A leghíresebb professzorok oktattak, szigorúan magántanulóként (azzal az indokkal, hogy nappal dolgozom, s csak este érek rá művelődni). Minderre atyám pénze volt a nyomaték, melytől a gépezet olajozottan működött. Maga is több tudományágban művelt volt, így ő vizsgáztatott, nem mertem nem felkészülni. Nagyjából ötven év telt el mellette, mialatt kisebb-nagyobb megbízásokat teljesítettem, s pénzügyeit intéztem. Egy idő után arra használta műveltségemet, s tehetségemet, hogy más vértestvérektől szívességeket csikarjon ki, vagy felettük befolyást szerezzen, úgy, hogy kisebb feladatok teljesítésére „átengedett” nekik. Ebben az időben tőle függtem, szorosan fogott, s keményen dolgoztatott, azonban meg is kaptam mindent. Egyszerre voltam rabszolga és öleb. De folyamatosan felkészített arra, hogy saját lábamra álljak, s nagyjából 60-70 év elteltével lazábbra engedte a pórázt (azt hiszem ebben az is közrejátszott, hogy ekkorra már teljesen megunt.)
Aztán hirtelen, s tragikusan távozott a létből, egy utazás közben valami szemét levadászta. Máig nem tudom, milyen hibát követhetett el, hogy ez megtörténhetett vele.

Ez lehet legenda is lehet, hogy más a valóság. Itt is jó lenne részletezni sőt kéne is, hogy neked milyen volt a viszonyod az Atyáddal. Semmit sem tettél, hogy kiderítsd a pontos történéseket elvégre érdekeltségeitek eléggé össze voltak fonódva mondhatni anyagi helyzeted és státuszod nagyban tőle függőt. Nem volt senki ki Atyád után a hatalmi űrt be akarta tölteni. Szóval ez a rész nekem eléggé slendrián kicsit gyorsan meg akartál szabadulni az „Öregtől”.


Önálló lettem. Folytattam azt, amit eddig. Mindenféle megbízásokat vállaltam, tudományos ügyek, kutatások lebonyolítása, s összekuszálódott pénzügyek rendbe tétele terén. Mindig konkrét megbízás, konkrét ügyben, konkrét, pénzbeli fizetségért. Soha nem kértem szívességeket, ha nem volt muszáj, s megpróbáltam oly kevéssé függni a vértestvérektől, amennyire csak lehetséges. Visszahúzódtam, nem vettem részt a politikában.

Ha nem vettél részt a Vámpír társadalom politikájába akkor Atyád eltűnése után hogyan gyarapítottad tovább az Anyagi Hátteredet hiszen most eléggé tehetős vagy.


Manapság már nem vagyok arra kényszerülve, hogy dolgozzam, ha tehetem, nem is teszem. Wink

Jut eszembe képtelen vagy nappali ügyleteket intézni a vagyonod meg tetemes talán nem ártana Csatlós 1. (személyi titkár / bróker), Kapcsolatok 1. (talán), Befolyás 1. (talán azért érkezel mert a vámpír társadalmon kívül befolyást tudsz szerezni egy rétegen amivel az anyagi biztonságodat meg tudod őrizni)


Hogy ne kelljen belefolynom a társasági élet intrikáiba, eddig nem nagyon maradtam meg egy helyen hosszasan, max. pár évtizedet. Most azonban talán ideje lenne, hogy letelepedjem valahol. Talán pont itt?

Ezzel kapcsolatban írhatnál néhány gondolatot és benyomást, hogyan fogadta a helyi Herceg a bemutatkozásodat vagy esetleg nem is tudja, hogy a városban vagy. Mondjuk Mentor Hátteret szeretnél tehát valószínűleg tud a Herceg a jelenlétedről talán.

Valamint Anton Smith a Képességek egy kezdő karakternél maximum 4. szintben vannak limitálva szóval az alábbiakból csökkentsél
- Nyelvismeret 5. Valamint a beszélt nyelvek felsorolása
- Pénzügy 5. Valamint a Specializáció megjelölése ha van.

Talán illene felvenni az:
- Kor Hátteret 1.-re
- Csatlós 1. (személyi titkár / bróker)
- Kapcsolatok 1. (talán)
- Befolyás 1-2. (talán azért érkezel mert a vámpír társadalmon kívül befolyást tudsz szerezni egy rétegen amivel az anyagi biztonságodat meg tudod őrizni)


A Mentor felvetésedre még Én mindig nem látok NJK-án kívül más megoldást bár ez még változhat ezt a kérdést hagyjuk függőben.
Na Sonja jöhetsz és besírhatsz, hogy vele mennyire kedves voltam.
A Paradoxon Ura
A Paradoxon Ura
Mesélő
Mesélő

Férfi Hozzászólások száma : 552
Üzenőláda : :plan:
Karakterlap : Nincs feltöltve.
További karakterek : Kenma Kinjou Shibuk (Ted)
Registration date : 2009. Feb. 23.

http://darkage.hu/e107_plugins/forum/forum.php

Vissza az elejére Go down

Archívum Empty Re: Archívum

Témanyitás by A Paradoxon Ura Csüt. Ápr. 30, 2009 1:25 pm

Anton Smith írta:Nos akkor DURVÁN és keményen mert a végén még Sonja a „TÁVKIÉRTÉKELŐ” elfogultsággal vádol meg.
Ami szúrja a szememet az eddigiekben az idő hiánya mely korszakban születte a karakter valamint Franciahon mely tájegységén valamint a nemesi család neve és hogy léteznek e még napjainkban.


Ok. Ezt majd akkor a konkrétumokhoz fogom berakni, mert a libának, akit kinyír értelemszerűen nem mondja el.



Az Úrnő (Atyádat) illene névvel illet valamint egy kicsit részletesebben kidolgozni.

Külön bekezdésben majd.


Na végre felbukkant az első évszám nem ártana ha a történet elejében is lenne
Valamint ha már ilyen „idős” vagy Kor 1.


Felvettem, Kor 2. Smile


Ez lehet legenda is lehet, hogy más a valóság. Itt is jó lenne részletezni sőt kéne is, hogy neked milyen volt a viszonyod az Atyáddal. Semmit sem tettél, hogy kiderítsd a pontos történéseket elvégre érdekeltségeitek eléggé össze voltak fonódva mondhatni anyagi helyzeted és státuszod nagyban tőle függőt. Nem volt senki ki Atyád után a hatalmi űrt be akarta tölteni. Szóval ez a rész nekem eléggé slendrián kicsit gyorsan meg akartál szabadulni az „Öregtől”.

OK. kibővítem.


Ha nem vettél részt a Vámpír társadalom politikájába akkor Atyád eltűnése után hogyan gyarapítottad tovább az Anyagi Hátteredet hiszen most eléggé tehetős vagy.

Ezt is.



Jut eszembe képtelen vagy nappali ügyleteket intézni a vagyonod meg tetemes talán nem ártana Csatlós 1. (személyi titkár / bróker), Kapcsolatok 1. (talán), Befolyás 1. (talán azért érkezel mert a vámpír társadalmon kívül befolyást tudsz szerezni egy rétegen amivel az anyagi biztonságodat meg tudod őrizni)


Nos, régebben lehet, hogy ez akadály volt, s akkor kellett is alkalmazni valakit, de ma már az internet és az e-mailek korában ez annyira nem lényeges. Rengetegen vannak a világon, akik úgy üzletelnek, hogy gyakorlatilag a személyazonosságukkal sincsen tisztában a nagyvilág.


Ezzel kapcsolatban írhatnál néhány gondolatot és benyomást, hogyan fogadta a helyi Herceg a bemutatkozásodat vagy esetleg nem is tudja, hogy a városban vagy. Mondjuk Mentor Hátteret szeretnél tehát valószínűleg tud a Herceg a jelenlétedről talán.

Én nem godnotlam, hogy már eljutottam volan a hercegig, hanem, hogy a karakter most érkezik. Smile

Valamint Anton Smith a Képességek egy kezdő karakternél maximum 4. szintben vannak limitálva szóval az alábbiakból csökkentsél
- Nyelvismeret 5. Valamint a beszélt nyelvek felsorolása
- Pénzügy 5. Valamint a Specializáció megjelölése ha van.

A latint az egyetemi tanulmányok miatt szükségesnek láttam a nyelvismeretből, az angolt pedig az üzleti levelezés miatt. Úgy véltem, ha ezeket nem beszéli, nem életszerű a karakter.

Talán illene felvenni az:
- Kor Hátteret 1.-re
- Csatlós 1. (személyi titkár / bróker)
- Kapcsolatok 1. (talán)
- Befolyás 1-2. (talán azért érkezel mert a vámpír társadalmon kívül befolyást tudsz szerezni egy rétegen amivel az anyagi biztonságodat meg tudod őrizni)



A kapcoslatok, befolyás és egyéb dolgokat sokat olvasgattam. De azon akadtam fenn, hogy mindegyik az adott városra vonatkozik. Nekem itt, Martigny-ben nicnsenek ilyen kapcsolataim. Ha felveszem, akkor meg kell jegyezni, hogy ezek mondhatni szét vannak szórva a világ távoli pontjain.


A Mentor felvetésedre még Én mindig nem látok NJK-án kívül más megoldást bár ez még változhat ezt a kérdést hagyjuk függőben.
Na Sonja jöhetsz és besírhatsz, hogy vele mennyire kedves voltam.


Ha nincs, akkor nicns, akkor átrakom a pontokat valahová máshová. Smile Úgy is fel kell vennem egy két dolgot majd.
Akkor nekiállok átszerkeszteni.[/quote]
A Paradoxon Ura
A Paradoxon Ura
Mesélő
Mesélő

Férfi Hozzászólások száma : 552
Üzenőláda : :plan:
Karakterlap : Nincs feltöltve.
További karakterek : Kenma Kinjou Shibuk (Ted)
Registration date : 2009. Feb. 23.

http://darkage.hu/e107_plugins/forum/forum.php

Vissza az elejére Go down

Archívum Empty Re: Archívum

Témanyitás by A Paradoxon Ura Csüt. Ápr. 30, 2009 1:26 pm

Vasorrú Banya írta:
Anton Smith írta: A kapcoslatok, befolyás és egyéb dolgokat sokat olvasgattam. De azon akadtam fenn, hogy mindegyik az adott városra vonatkozik. Nekem itt, Martigny-ben nicnsenek ilyen kapcsolataim. Ha felveszem, akkor meg kell jegyezni, hogy ezek mondhatni szét vannak szórva a világ távoli pontjain.


Látom kedvenc mesélő társam elcsente a gonosz tintás tollamat, és kivesézte az előtöridet Very Happy
Én ehhez a megjegyzésedhez annyit fűznék hozzá, hogy bátran belenyúlhatsz a testvériség hierarchiájába, miszerint.....
A távoli kapcsolatod emlegette az udvarmestert, vagy az egyik hárpiát, vagy valamelyik öreget, vagy tulajdonképpen bárkit... akihez bátran fordulhatsz, mert az illető tartozik neki és ezt te kihasználhatod, rá hivatkozvást
Ahogy a vámpírok szokták volt, sima szívesség átruházás folytán Smile
A Paradoxon Ura
A Paradoxon Ura
Mesélő
Mesélő

Férfi Hozzászólások száma : 552
Üzenőláda : :plan:
Karakterlap : Nincs feltöltve.
További karakterek : Kenma Kinjou Shibuk (Ted)
Registration date : 2009. Feb. 23.

http://darkage.hu/e107_plugins/forum/forum.php

Vissza az elejére Go down

Archívum Empty Re: Archívum

Témanyitás by A Paradoxon Ura Csüt. Ápr. 30, 2009 1:27 pm

Anton Smith írta:Akkor értékek módosítva, előtöri átírva. Az előtörténetben kivastagítottam azokat a részeket, amikbe belemásztam.
A Paradoxon Ura
A Paradoxon Ura
Mesélő
Mesélő

Férfi Hozzászólások száma : 552
Üzenőláda : :plan:
Karakterlap : Nincs feltöltve.
További karakterek : Kenma Kinjou Shibuk (Ted)
Registration date : 2009. Feb. 23.

http://darkage.hu/e107_plugins/forum/forum.php

Vissza az elejére Go down

Archívum Empty Re: Archívum

Témanyitás by A Paradoxon Ura Csüt. Ápr. 30, 2009 1:28 pm

A Paradoxon Ura írta:
Anton Smith írta:

Jut eszembe képtelen vagy nappali ügyleteket intézni a vagyonod meg tetemes talán nem ártana Csatlós 1. (személyi titkár / bróker), Kapcsolatok 1. (talán), Befolyás 1. (talán azért érkezel mert a vámpír társadalmon kívül befolyást tudsz szerezni egy rétegen amivel az anyagi biztonságodat meg tudod őrizni)


Nos, régebben lehet, hogy ez akadály volt, s akkor kellett is alkalmazni valakit, de ma már az internet és az e-mailek korában ez annyira nem lényeges. Rengetegen vannak a világon, akik úgy üzletelnek, hogy gyakorlatilag a személyazonosságukkal sincsen tisztában a nagyvilág.


Ezzel kapcsolatban írhatnál néhány gondolatot és benyomást, hogyan fogadta a helyi Herceg a bemutatkozásodat vagy esetleg nem is tudja, hogy a városban vagy. Mondjuk Mentor Hátteret szeretnél tehát valószínűleg tud a Herceg a jelenlétedről talán.

Én nem gondoltam, hogy már eljutottam volna a hercegig, hanem, hogy a karakter most érkezik. Smile

A latint az egyetemi tanulmányok miatt szükségesnek láttam a nyelvismeretből, az angolt pedig az üzleti levelezés miatt. Úgy véltem, ha ezeket nem beszéli, nem életszerű a karakter.

- Csatlós 1. (személyi titkár / bróker)
- Kapcsolatok 1. (talán)
- Befolyás 1-2. (talán azért érkezel mert a vámpír társadalmon kívül befolyást tudsz szerezni egy rétegen amivel az anyagi biztonságodat meg tudod őrizni)



A kapcsolatok, befolyás és egyéb dolgokat sokat olvasgattam. De azon akadtam fenn, hogy mindegyik az adott városra vonatkozik. Nekem itt, Martigny-ben nincsenek ilyen kapcsolataim. Ha felveszem, akkor meg kell jegyezni, hogy ezek mondhatni szét vannak szórva a világ távoli pontjain.


Na akkor folytatom a kötözködést.

A Nyelvismeret 4. azt jelenti hogy az anyanyelveden kívül Plusz Nyolc nyelven beszélsz folyékonyan ezek felsorolását várom eddig volt Angol és Latin hibádzik még hat nyelv megnevezése.

Anyagi Háttér 5.-őt (Szerintem és ezt mint MESÉLŐ mondom most) nem lehet fenntartani arctalanul és asszisztencia nélkül, az Anyagi Háttér 4. még sok szódával meg a magyarázatoddal elcsúszna az 5. nem (Ez borítékolja is a hozzáállásomat a dologhoz egy esetleges játékban, ha a karmaim közé kerülsz)
Tehetős vagy Nagyon Tehetős ehhez hozzátartoznak a szokásos társadalmi tiszteletkörök különben a vagyon elsorvad.

Hoh most nézem ezt írtad:


„Egyik emberi üzlettársam áradozott erről a helyről, hogy itt síelt a télen. E-mailben küldött képeket is. Mi tagadás megtetszett. Aztán utána ástam a helynek, s felfedeztem, hogy van itt valaki, akinek pár évtizede kölcsönt nyújtottam, s segítettem egy nagyobb hitelt szerezni akkor épülő szállodájához. Az illető lóg nekem egy szívességgel, hát meglátogatom, s felfedezem magamnak a várost.”

Akkor mégis csak vannak Kapcsolataid vagy Szövetségeseid. A másik nyugodtan lépj túl azon, hogy a Hátterek városhoz kötöttek vedd fel őket és szórd szét a világban bár a játékban akkor konkrét és gyakorlati hasznukat tényleg nem fogod venni csak hangulati elemként és alapként szolgálnak a karakterednek.

Más ha teljesen új vagy a városban és a Hagyományoknak megfelelően akarsz eljárni azaz be akarsz mutatkozni a Hercegnek játék keretében ahhoz Mesélőt kell szerezz a helyzet kijátszásához. Szerintem egyszerűbb lenne, ha ezt a előtörténetedbe foglalnád bele de te tudod.
A Paradoxon Ura
A Paradoxon Ura
Mesélő
Mesélő

Férfi Hozzászólások száma : 552
Üzenőláda : :plan:
Karakterlap : Nincs feltöltve.
További karakterek : Kenma Kinjou Shibuk (Ted)
Registration date : 2009. Feb. 23.

http://darkage.hu/e107_plugins/forum/forum.php

Vissza az elejére Go down

Archívum Empty Re: Archívum

Témanyitás by A Paradoxon Ura Csüt. Ápr. 30, 2009 1:29 pm

Anton Smith írta:Kibővítve, s kettévágva, mert egy reagba már nem fért bele.
A bővítmények most dőlt betűvel vannak kiemelve.
A Paradoxon Ura
A Paradoxon Ura
Mesélő
Mesélő

Férfi Hozzászólások száma : 552
Üzenőláda : :plan:
Karakterlap : Nincs feltöltve.
További karakterek : Kenma Kinjou Shibuk (Ted)
Registration date : 2009. Feb. 23.

http://darkage.hu/e107_plugins/forum/forum.php

Vissza az elejére Go down

Archívum Empty Re: Archívum

Témanyitás by A Paradoxon Ura Pént. Május 01, 2009 9:15 pm

A Paradoxon Ura írta:
Sonja Hansen írta:Karakteralkotás

Név: Sonja Hansen

Koncepció: Pénz, hatalom, csillogás. Mindez, ami eddigi életét jellemezte, bár, koránt sem indult ilyen fényesen. Apja Klaus Hansen és anyja Nicole Hansen dolgos, becsületes emberek. Halász apa és varrónő anya, kinek eltökélt szándéka volt, hogy lányából, hogy jó szakmát adjon neki, varrónő lesz. Így jött a szakmunkásképző, majd az iskola. De nem, ő többet akart. Fakultációkra járt, majd, a szakmával érettségit is szerzett. Képezte testét, figyelt magára, hiszen tudta, minden adottsága megvan, hogy sokra vigye. A tanulás mellett dolgozott, egy irodában, recepciósként sikerült elhelyezkednie, majd amikor a pénz is megvolt, nem volt vitás, hogy tanulni akar. Summa Cum Laude végzett a jogi egyetemen, s hiába csapott le rá számtalan, jó nevű iroda, s hiába volt a legjobbnál majd 3 évig, otthagyta. Vad és féktelen lény. Ha egy szóval akarjuk jellemezni az a „szenvedély”. Őrült, kiszámíthatatlan, és a lelkében valami örökké ki nem hunyó tűz és energia lángol. Kapcsolatrendszerével, amit még munkája alatt épített ki saját kis világra tett szert, elérte, hogy éjjelente örömlányként elégíti ki férfiak, vagy akár nők vágyát. De élvezi, hiszen így teljes az élete. Mára már jó nevű luxusprostituált, s ebből nem is csinál titkot. De létezik még egy élete. Hideg és kegyetlen bérgyilkos. S a szakmában szintén profinak számít. Ügyes, fürge, okos, és alapos. Előszeretettel alkalmazzák megbízhatósága miatt.

Hansen mondhatni tipikus Svéd nő. Természetes szőke, amire még hajfestékkel segít rá. Szeme világoskék, bőre halvány, magassága 185cm körül mozog. Nőies alkat, inkább ruganyos és laza, köszönhetően a jógának és a karate-nak, no meg tai-chi nak. Előszeretettel visel extrém ruhákat, a kimonótól a tógáig, de szerencséjére, minden jól áll rajta, mondhatni.

Természet, Viselkedés: Kiváló színész. Úgy alakít szende, ártatlan turistát, mint vad, féktelen szeretőt. Alapos, és okos, megfontolt de néha forrófejű, vad és kiszámíthatatlan.

Tulajdonságok:
Erő:3
Ügyesség:6
Gyorsaság: 7
Modor:7
IQ:7
Megjelenés:7
Észlelés:7
Álló: 5
Akaraterő:5
Szerencse: 4

Előnyök / Hátrányok:
Barátságos arc (1 pontos Előny)
Kétkezesség (1-pontos Előny)
Macskaügyesség (1-pontos Előny)
Időérzék (1 pontos Előny)
Vizuális memória (2-pontos Előny)

Hátrány: SZEP ből levonva.

Hátterek:
Anyagi: 2
Befolyás 3
Hírnév: 2
Kapcsolatok: 3 – rendőrségi irodai főelőadó, DISCO tulajdonos, közvetítő
Szövetseg: 2 – szenátor (kisebb befolyású vezető politikus)


Képességek (Opcionális):
Atlétika: 4
Éberség: 4
Empátia: 4
Kifejezőkészség: 3
Kitérés: 3
Rászedés: 4
Intuicio: 3
Biztonsagi rendszerek: 3
Illemtan: 4
Közelharc: 4
Lopakodas:4
Lőfegyverek: 3
Humán tudományok: 2
Természettudomány: 2

Felszerelés: folyamatban

Üdv Sonja

Nem ígérhetek csak vért, verejtéket és könnyeket. Nos az előtörténet mondhatni nagyon de nagyon hiányos egy Nem Játékos Karakternek tökéletes lenne, de egy Játékos Karaktertől többet várunk a többit szerintem Vassorú Banya fogja kifejteni.
Akkor lássuk mi szúrja nekem a szememet a NEVEK totális hiánya személy, helység és intézménynevek továbbá jogász, luxuskurva, bérgyilkos nem lesz ez így egy kicsit sok nem is beszélve arról, elemi hiányosságok vannak:
Anyagi Háttér 2. (Luxuskurva vagy akkor minimum 3.)
Orvostudomány 1 (Egy Luxuskurva tökéletesen ismeri az emberi testet kéjfokozás gyanánt)
Jog 1 (Mivel állítólag Jogi egyetemet végeztél bár egy szóval elrendezted az egészet név és hely meghatározása nélkül)
Nyelvismeret 1 (Mivel Svájc területén játszunk és a te karaktered Svéd nem beszéled a helyi nyelvet)

Bérgyilkosságokat is vállalsz, de egyáltalán nem tértél ki rá, hogy mi vezette ide a karakteredet (jelenleg amatőr hobbi bérgyilok ahogy a statjaidat nézem) önmagát képezte, volt „mestere”, vagy csak belesodródott az egészbe.
„Képezte testét, figyelt magára, hiszen tudta, minden adottsága megvan, hogy sokra vigye.” Az lehet, hogy egy párductestű vékony nő de az Erő 3 inkább egy göthös gebe ha már ennyire figyelt magára akkor legalább a FIZIKUMA legyen Átlagos 4-5.
„De létezik még egy élete. Hideg és kegyetlen bérgyilkos.” Akkor talán illene felvennie a Kettős Személyiség Hátteret 2. valamint Alvilág Ismeret Képzettség 1-2.
„S a szakmában szintén profinak számít.” A karaktered jelenlegi hiányosságaival közel s távol nem, valamint hiányzik még Nyomozás, Kutatás vagy Vadászat valamelyik a három közül.
„Ügyes, fürge, okos, és alapos. Előszeretettel alkalmazzák megbízhatósága miatt.” Akkor talán a Hírnév 1. sem ártana.
Valamint ha már Luxuskurva vagy akkor talán a Vamp sem ártana.
Sorolhatnám még az égbekiáltó eltéréseket a ELŐTÖRTÉNETED (ami inkább csak egy mag VÁZLAT) és a statisztikáid között de egyenlőre ennyi elég.

El kéne döntsd, hogy mi is valójában a karaktered mi motiválja hogyan került a Metropoliszba mert mindenben nem lehet profi főleg három szakterületen nem Csoda Jogász, Elit Örömlány, Profi Bérgyilkos és mint látjuk ezt a karakter statisztikái be is bizonyították kettőben lehetsz átlagos és mellette még egyhez konyíthatsz vagy egy valamiben profi leszel és két dologhoz konyítasz.
Nem keveset kell tornázz Te még ezen a karakteren mert ez így csak egy összecsapott valami.

A Paradoxon Ura
A Paradoxon Ura
Mesélő
Mesélő

Férfi Hozzászólások száma : 552
Üzenőláda : :plan:
Karakterlap : Nincs feltöltve.
További karakterek : Kenma Kinjou Shibuk (Ted)
Registration date : 2009. Feb. 23.

http://darkage.hu/e107_plugins/forum/forum.php

Vissza az elejére Go down

Archívum Empty Re: Archívum

Témanyitás by A Paradoxon Ura Pént. Május 01, 2009 9:16 pm

Vasorrú Banya írta:Üdvözlet a fórumban !

Ha már körülnéztél és aklimatizálódtál, akkor láthattad hogy valóban ízekre szedem az előtörténeteket. S ezt nem másért teszem, mint a játék élvezetéért. Ugyanis ha a későbbiekben kétségek támadnak a karaktert illetően, akkor vissza lehet keresni. Támaszkodni lehet a tényekre. Nem szeretem a légből kapott helyzeteket. Amikor ott a helyszínen derül ki, hogy... "jah amikor a JK még úgy 20-22 éves volt, eltöltött néhány hetet, nyárimunkaként egy hentes és mészáros mellett, s azért tud ennyire jól bánni a késsel....."
Ami nincs az előtörténetben "lefektetve" az egyszerűen nincs !!!!
Vagy lehet később, de akkor azt játékidőben kell megtanulnia, de nem két perc alatt. Gondolom ez érthető.

A Gonosz Tinta ma azt hiszem kiborult, de semmi sem olyan rossz hogy ne lehetne kijavítani ....


Sonja Hansen írta:Karakteralkotás

Név: Sonja Hansen

Koncepció: Pénz, hatalom, csillogás. Ennyi ?

Mindez, ami eddigi életét jellemezte, bár, koránt sem indult ilyen fényesen.
Apja Klaus Hansen és anyja Nicole Hansen dolgos, becsületes emberek. Halász apa és varrónő anya, kinek eltökélt szándéka volt, hogy lányából, hogy jó szakmát adjon neki, varrónő lesz. Így jött a szakmunkásképző, majd az iskola. De nem, ő többet akart. Fakultációkra járt, majd, a szakmával érettségit is szerzett.

Ha megvolt a szakmunkásképző után a további iskoláztatás akkor a "több" amit akart az az érettségi ? Hiszen megkapta.... (ez csak stilisztikai gondolat.)

Képezte testét, figyelt magára, hiszen tudta, minden adottsága megvan, hogy sokra vigye.

Megint stilisztika: Tudta hogy többre hivatott... mire többre ? Képezte a testét és figyelt magára...a továbbiakban azt írod hogy jogász akart lenni. A tárgyalóteremben nem feltétlen a formás lábak viszik előre au ügyet... hanem a pontos jogi kifejezések ismerete és helyes használata.... s még sok más ami első sorban belbecs azaz tudás és nem külcsin.


A tanulás mellett dolgozott, egy irodában, recepciósként sikerült elhelyezkednie, majd amikor a pénz is megvolt, nem volt vitás, hogy tanulni akar. Summa Cum Laude végzett a jogi egyetemen, s hiába csapott le rá számtalan, jó nevű iroda, s hiába volt a legjobbnál majd 3 évig, otthagyta. Vad és féktelen lény. Ha egy szóval akarjuk jellemezni az a „szenvedély”. Őrült, kiszámíthatatlan, és a lelkében valami örökké ki nem hunyó tűz és energia lángol.

Kapcsolatrendszerével, amit még munkája alatt épített ki saját kis világra tett szert, elérte, hogy éjjelente örömlányként elégíti ki férfiak, vagy akár nők vágyát. De élvezi, hiszen így teljes az élete. Mára már jó nevű luxusprostituált, s ebből nem is csinál titkot.

Kapcsolatrendszer - bővebben ? Mely körök?
S ha most profán vagyok akkor feltételezhetem hogy akit megvédett azzal le is fekszik ?Ezért bárhol elítélnek társadalmilag. S nem előítélet, hogy egy magát büszkén prostituáltnak nevező nőt (még ha luxus kategória is), senki sem alkalmaz jogászként.... sem cég, sem magánember.



De létezik még egy élete. Hideg és kegyetlen bérgyilkos. S a szakmában szintén profinak számít. Ügyes, fürge, okos, és alapos. Előszeretettel alkalmazzák megbízhatósága miatt.

Látod itt lép életbe amit az előszóban kértem. Hol tanulta, ki a mestere?
Lőfegyverek: 3
Biztonsagi rendszerek: 3
Hogy fért bele eddigi életébe ? Már az előző kettőt sem tudom összeegyeztetni.
A jogászok éjjel nappal tanulnak, vagy készülnek egy egy üzleti vagy épp bírósági ügyre.
Egyszerűen megkérdezném hogy mikor alszik ????
A sorbaveszem...
A jogász mint mondtam éjjel nappal dolgozik szinte, vagy képzi magát mert mindig van új a nap alatt.
A luxus kéjnő... kellene hogy ne hajszolt hanem pihent legyen. Edzenie kell magát hogy az alakja megmaradjon. Kozmetikus fodrász stb. Valamint ügyfeleket szerez magának (ami szintén idő). Vagy van hálózat ami kiközvetíti ?
A bérgyilkos... nos ő is rengeteg kutató munkát végez, és edz mellette hogy formában legyen. Ha nem is erőben, de ügyességben, lövészetben meg azon területeken ahol és ahogy ő "bérgyilkol" .

Vagyis számomra ez több emberéletet követelne.... s nem egyetlen karaktert.



Hansen mondhatni tipikus Svéd nő. Természetes szőke, amire még hajfestékkel segít rá. Szeme világoskék, bőre halvány, magassága 185cm körül mozog. Nőies alkat, inkább ruganyos és laza, köszönhetően a jógának és a karate-nak, no meg tai-chi nak. Előszeretettel visel extrém ruhákat, a kimonótól a tógáig, de szerencséjére, minden jól áll rajta, mondhatni.

Természet, Viselkedés: Kiváló színész. Úgy alakít szende, ártatlan turistát, mint vad, féktelen szeretőt. Alapos, és okos, megfontolt de néha forrófejű, vad és kiszámíthatatlan.

Itt segítenék kicsit:

Természet:Karakterünknek van egy alaptermészete, amely alapján érez, él és gondolkodik. Ezt a természetet a játékban leegyszerűsítve, egy szóval szoktuk leírni. Pl. Gyámkodó, Zsarnok, Kaméleon, Szörnyeteg, Alkalmazkodó, Maximalista, Vezető, Bajtársias stb.

Viselkedés:Míg a Természet a karakter belső jellemét írja le leegyszerűsítve, addig a Viselkedés a külvilág felé mutatott belső énjét jelenti. Mivel a legtöbb esetben a karakterek nem a tiszta belső énjüket adják, hanem valamiféleképpen rejtegetik igazi természetüket, ez a két jellemző ritkán egy és ugyanaz, jóllehet, pontosan ugyanazokat az egyszavas, rövid jellemzéseket használjuk a Viselkedéseknél, mint a Természetnél.


Tulajdonságok:
Erő:3
Ügyesség:6
Gyorsaság: 7
Modor:7
IQ:7
Megjelenés:7
Észlelés:7
Álló: 5
Akaraterő:5
Szerencse: 4

Előnyök / Hátrányok:
Barátságos arc (1 pontos Előny)
Kétkezesség (1-pontos Előny)
Macskaügyesség (1-pontos Előny)
Időérzék (1 pontos Előny)
Vizuális memória (2-pontos Előny)

Hátrány: SZEP ből levonva.

Hátterek:
Anyagi: 2
Befolyás 3
Hírnév: 2
Kapcsolatok: 3 – rendőrségi irodai főelőadó, DISCO tulajdonos, közvetítő
Szövetseg: 2 – szenátor (kisebb befolyású vezető politikus)

Nem lenne rossz, ha néhány mondatos (kicsoda? hogy hívják? miért éppen ő?) leírást láthatnánk róluk, csak azért, nehogy a mesélő személyesítse meg őket, mert akkor lehet nem fog tetszeni a helyzet. Ugyanis ezek lehetnek tökéletesen lekötelezettek, de lehetnek olyanok is akik csak szívességért vagy épp kénytelen kelletlen, vagy ne adja ég marokban lévés miatt segítenek. Tehát itt is színes a paletta......
A lelkesebb játékosok ki is dolgozzák a "saját" NJK juk hátterét. Very Happy


Képességek (Opcionális):
Atlétika: 4
Éberség: 4
Empátia: 4
Kifejezőkészség: 3
Kitérés: 3
Rászedés: 4
Intuicio: 3
Biztonsagi rendszerek: 3
Illemtan: 4
Közelharc: 4
Lopakodas:4
Lőfegyverek: 3
Humán tudományok: 2
Természettudomány: 2


Felszerelés: folyamatban

Ha kérdezel szívesen segítünk.

Üdvözlettel: Banya.
A Paradoxon Ura
A Paradoxon Ura
Mesélő
Mesélő

Férfi Hozzászólások száma : 552
Üzenőláda : :plan:
Karakterlap : Nincs feltöltve.
További karakterek : Kenma Kinjou Shibuk (Ted)
Registration date : 2009. Feb. 23.

http://darkage.hu/e107_plugins/forum/forum.php

Vissza az elejére Go down

Archívum Empty Re: Archívum

Témanyitás by A Paradoxon Ura Pént. Május 01, 2009 9:17 pm

Erica Fadde írta:Üdvözlet! boldog
Banyával tárgyaltunk egy sort, és arra jutottunk, hogy több szem többet lát alapon mindketten lektoráljuk a karaktered. Az én tisztem az előtörténeted függvényében felvázolni, nagyjából mikre lesz szüksége a karakterednek képességek terén. Akkor neki is kezdenék a tanácsosztogatásnak.


Persze, nem rossz nekem, hiszen imádom a testiség minden egyes pillanatát. Szeretem, ha érintik a testem, s igen, nevezzen ribancnak bármely kuncsaft. Az vagyok. Talán.
Ezek alapján nem ártana a Vamp képzettség, 3as vagy 4es szinten (igaz, még nincs fent az oldalon, de ez a hiányosság a héten pótolva lesz).

Meg kell mondjam a Petrocelli sorozatok nagy hatással voltak rám. A jóképű, nagyorrú fickó, aki mindent megold, mindent felgöngyölít, aki csak nyer, nyer és nyer. Mennyi pénzt kereshet így? Rengeteget. Így a jog volt, amerre elindultam. Különösebb oka nem volt a választásomnak talán. A Sotcholmi Egyetem Jogi kara.
Tekintve, hogy elvégezte az egyetemet, és pár évig praktizált is, egy 3. szintű Jogot ajánlok ide.

Én pedig éltem vele. Persze, hogy éltem. Eljött az első fotózás. A fotós legnagyobb örömére, bár, ügyetlenül mozogtam még a fényképező előtt, nem jelentett gondot levetkőzni a gátlásaimat és persze a ruháimat. Az a srác meg olyan jóképű volt. Majd jött az első film, fotózások, és pénz pénz és pénz. Jöttek az első meghívások. Először csak hostessként, majd kísérőként, majd kedves, gazdag producerek és barátaik szórakoztatójaként.
Így vagy úgy, de a karakter gyakorlott lett a szereplésben, sokat mozgott közönség előtt. Ezért egy Szereplést megajánlanék, de csak 1. vagy 2. szinten, több nem kell.

Ekkor kezdtem el karatézni. S mivel gyermekkorom óta naponta jógáztam és igyekeztem szépségem és rugalmasságom megőrizni, ez, csak előnyt jelentett a sportban.
Ezek alapján javasolnék egy Kézitusa 2. szintet (a későbbiekben leírtak alapján esetleg 3. szinten), és egy Közelharc 2. szintet is.

Saskia, aki pedig anyja zsarnokoskodása ellen menekült Franciaországba. Otthagytam mindent. Nem néztem vissza. Csak menni akartam, menekülni, el előle. Hogy soha ne találjon meg. Volt 4 szabad és szép évem. Végre ott folytathattam, ahol abbahagytam.
Anyanyelved a svéd, Franciaországba mentél el, és a későbbiekben leírtak alapján társasági lény lettél. Ebből következően Nyelvismeret 1. szintet ajánlanék, de manapság ugyebár már illik angolul is tudni, és az alap oktatásokban is szerepel, ezért jobbnak gondolom a 2. szintet felvenni (persze minimum).

Saskia-nak köszönhetően rengeteg befolyásos embert ismertem meg. S általa az elitebb körökben is kedvelt „konzumhölgy” lettem. Jómód és pompa váltogatta egymást, alig 27 évesen. Elértem mindent, amit lehetett.
Hátterek közül ide javasolnám a Kapcsolatok-at 2. vagy 3. szinten, továbbá az Anyagi háttér 2. vagy 3. szinten (persze több is lehet, csak ahhoz akkor írj magyarázatot, mármint hogy lett olyan sok, kapcsolatoknál esetleg kik, ismert személyek, vagy számára fontosak például neves hajszobrász... na jó, csak példa volt Smile ).

Sokat tanított. Többek közt a fegyverhasználatot, sokat gyakorolta velem a küzdősportokat. Volt, hogy kék zöldre vertük egymást, mielőtt egymásnak ugrottunk volna és vadul szeretkezni kezdünk. Akkor még nem tudtam, miért is ért ilyenekhez. Nem kérdeztem.
A 4. pontban leírtak ide is érvényesek, plusz Kitérés 2. szint környékén, és Lőfegyverek 2. vagy 3. szinten (közelítő értékkel, de amint írtad, később még tanítottak, úgyhogy ha nagyobbat akarsz, a lehetőség megvan rá).

További pontosítások később, most első ránézésre ennyi volt.
A Paradoxon Ura
A Paradoxon Ura
Mesélő
Mesélő

Férfi Hozzászólások száma : 552
Üzenőláda : :plan:
Karakterlap : Nincs feltöltve.
További karakterek : Kenma Kinjou Shibuk (Ted)
Registration date : 2009. Feb. 23.

http://darkage.hu/e107_plugins/forum/forum.php

Vissza az elejére Go down

Archívum Empty Re: Archívum

Témanyitás by A Paradoxon Ura Pént. Május 01, 2009 9:18 pm

Vasorrú Banya írta:A leírás tömör olvasmányos ... Nekem tetszik.
Egy dolgot szerkessz bele még kérlek. A mestered neve hiányzik.
S mivel számomra a mester eléggé meghatározó, ezért azt is szeretném ha a stílusáról készítenél egy külön kis bekezdést Smile
Gondolok arra hogy mennyi idős egyedül él e mondjuk remeteként s csak az általa meglátott legjobbakat tanítja.
Vagy épp hogy egy nagyon jó "harcos" de eleven világi ember is.
Azt hiszem ő is megjelenhet még a játék során mint bevont NJK s ezért jó lenne ha mondjuk nem nekem kellene jellemet formálnom Very Happy


Ha Erica elégedett a "számokkal" én engedném hogy szárnyat bonts. lol!
A Paradoxon Ura
A Paradoxon Ura
Mesélő
Mesélő

Férfi Hozzászólások száma : 552
Üzenőláda : :plan:
Karakterlap : Nincs feltöltve.
További karakterek : Kenma Kinjou Shibuk (Ted)
Registration date : 2009. Feb. 23.

http://darkage.hu/e107_plugins/forum/forum.php

Vissza az elejére Go down

Archívum Empty Re: Archívum

Témanyitás by A Paradoxon Ura Pént. Május 01, 2009 9:19 pm

Sonja Hansen írta:
Vasorrú Banya írta:A leírás tömör olvasmányos ... Nekem tetszik.
Egy dolgot szerkessz bele még kérlek. A mestered neve hiányzik.
S mivel számomra a mester eléggé meghatározó, ezért azt is szeretném ha a stílusáról készítenél egy külön kis bekezdést Smile
Gondolok arra hogy mennyi idős egyedül él e mondjuk remeteként s csak az általa meglátott legjobbakat tanítja.
Vagy épp hogy egy nagyon jó "harcos" de eleven világi ember is.
Azt hiszem ő is megjelenhet még a játék során mint bevont NJK s ezért jó lenne ha mondjuk nem nekem kellene jellemet formálnom Very Happy


Ha Erica elégedett a "számokkal" én engedném hogy szárnyat bonts. lol!


Hálás köszönet. A kérésednek ma, vagy holnap eleget teszek, egyben felveszem a pontokat is. És kérlek, a kettőt együtt véeményezzétek majd Smile
A Paradoxon Ura
A Paradoxon Ura
Mesélő
Mesélő

Férfi Hozzászólások száma : 552
Üzenőláda : :plan:
Karakterlap : Nincs feltöltve.
További karakterek : Kenma Kinjou Shibuk (Ted)
Registration date : 2009. Feb. 23.

http://darkage.hu/e107_plugins/forum/forum.php

Vissza az elejére Go down

Archívum Empty Re: Archívum

Témanyitás by A Paradoxon Ura Pént. Május 15, 2009 2:58 pm

Kenma Kinjou Shibuk (Ted) írta:
Nice Rodriguez írta:SZEMÉLYES

Név: Nice Rodriguez
Születési idő, hely: Olaszország, 1983. április 1.
Kor: 26 éves
Nem: Nő

Faj: vadász (ember)

Koncepció: rendőr, kicsit bővebben gyilkossági helyszínelő, aki mindemellett titokban vadássza a démoni lényeket

Személyiség, viselkedés( Jellem ):
Nice kimondottan az a tipusú nő, akitől többnyire távol marad a józan és normális ember.A munkáját tekintve mindig a tökéletességre törekszik, precíz, nem tűri, ha valaki, vagy akár önmaga hibázik. Tényleg az a hűvös tipusú ember, nehezen nyílik meg másoknak, elég nehéz a bizalmába férkőzni, de ha ez más sikerült, akkor bármiben számíthatsz rá,s az valóban legyen bármi...Meglehet, hogy kissé rideg, olykor talán nyers, és ami a szívén az a száján, de semmi esetre sem tartja magát felsőbbrendűnek,s nem is fennhéjázó. Inkább olyan ő, aki figyel, meghúzódik,s csak akkor lép, ha annak valami értelmét is látja. Nem épp az a csupaszív ember, nem könnyű édibédi dolgokkal levenni a lábáról, sőt...viszont vannak olyan ritka pillanatok, mikor azért a maszk mögött meglátni az embert, az érzékeny nőt, mert legyen bármilyen kemény is, azért a magnak is van egy puha belseje...

Megjelenés: Sportosan nőies, talán ezt lehetne ráhúzni a legjobban, magassarkút szinte lehetetlen látni rajta, mnt ahogy a lányos szoknyák vagy ruhák is többnyire távol állnak az ő világától, de azért előfordul, hogy látni még őt nőiesen. Hiába a férfias munka, ez még nem jelenti azt, hogy ez a külsejében is visszatetszik, mert épp ellenkezőleg, azért azok a sportos formás idomok éppen a helyükön vannak, csupán a teste kissé szálkásabb, nem véletlenül...

PONTOK

Tulajdonságok (58 pont)

Erő: 4
Ügyesség: 6
Gyorsaság: 6
Modor: 3
Intelligencia: 8
Megjelenés: 3
Észlelés: 9
Állóképesség: 8
Lélekjelenlét/ Akaraterő: 8
Szerencse: 3

Képességek (Opcionális) ( 40 pont)

Adottságok

Éberség: 3
Figyelem: 3
Megfélemlítés: 2
Kutatás: 2

Képzettségek

Közelharc: 3
Lőfegyverek: 4
Technológia ismeret: 3
Vezetés: 3


Ismeretek

Humántudományok: 3
Orvostudomány: 4
Nyomozás: 5
Alvilág ismerte: 3
Jog: 2


Előnyök / Hátrányok

Előnyök:(7 pont)

Józan ész (1 pont)
Hűvös logika (1 pont)
Specialista ( 3 pont)
Halvány aura ( 2 pont )


Hátrányok:( 7 pont)

Sötét titok ( 1 pont)
Rémálmok( 1 pont)
Függőség (1 pont)
Árulkodó sebhelyek (2 pont)
Különc ( 2 pont)


Hátterek ( 10 pont)

Anyagi háttér: 3
Kapcsolatok:2
Hírnév: 2
Céltudatosság: 3

Hitelvek ( 8 pont)

Elsődleges hitelv- Bosszú/ Megerősödés (4)

Másodlagos: Ítélekzés / Béklyó (2)
Látás/ Előrelátás (1)
Védelmezés / Védőburok (1)

Szabadon elkölthető pontok ( 15 pont) (még folyamatban...)

Fennmaradó:15 pont
Elköltött: 0 pont

Ave

Bár Én le lettem tiltva rólad csak nem bírtam ki, nos első körben ide hánynám a észrevételeimet mik közel s távol nem teljesek.
Behányás:

Ami hiányzik

- Természettudományok 1. (mert jelenleg írni olvasni tudsz de számolni nem)
- Avatárod alpján (tudom, hogy árulkodó sebhelyed van és Megjelenés max 4) a Megjelenésedet nem ártana a Szabadon Elkölthető Pontokból feltornázni négyre (4) mert jelenleg nagyon nincs összhangban a AVATARODDAL (valamint végiggondolni hol és milyen fórmában vannak a árulkodó sebek.
- A Nyomozásod nem lehet öt (5) maimum négy (4) minden induló karakter max 4. szintű Képességekkel rendelkezhet.
- Nyelvismeret 1. (mivel Olasz származású és anyanyelvű vagy viszont a város ahol játszunk Svájc területén van és a elfogadott hivatalos nyelv a Francia (Svájci)
- Sötét titok (még kidolgozásra vár szerintem)
- Függőség (bár lehet hogy csak elsiklottam felette, de nem találtam meg)
- Specialista vagy meg kell határozd melyik természetfeletti fajban ez egy Képességnek számít (pl Vámpírismeret) lehetséges fajok: vámpír, vérfarkas, mágus, démonok, szellmek/lidércek, mumiák. Valamint nem ártana mellé felvenni a Okkultizmus Képességet.
- Kapcsolatokról érdemes lenne pár szót ejteni.

Valamint ajánlanám még a Figyelők vagy Szövetségesek és Befolyás Háttereket.

Első körben röviden ennyi.
A Paradoxon Ura
A Paradoxon Ura
Mesélő
Mesélő

Férfi Hozzászólások száma : 552
Üzenőláda : :plan:
Karakterlap : Nincs feltöltve.
További karakterek : Kenma Kinjou Shibuk (Ted)
Registration date : 2009. Feb. 23.

http://darkage.hu/e107_plugins/forum/forum.php

Vissza az elejére Go down

Archívum Empty Re: Archívum

Témanyitás by A Paradoxon Ura Hétf. Május 18, 2009 2:06 pm

Anton Smith írta:Kicsit mintha sokat akartál volna besűríteni 23 évbe.

Megszülettél 1764-ben.
1778-ban 14 éves korodban anyád elhatározza, hogy férjhez ad. Jó, akkoriban a lányokat korán adták férjhez. De hogy 14 évesen Te szervezed az estélyeket ...
1784-ben megszületik a lányod. Majd az apja elviszi hajókázni, s meghalnak. 9 hónap múlva jön a halálhírük, majd te még keseregsz és gyászolsz egy ideig, mire 3 év múlva beölelnek.
Mikor is vitte el hajókázni a férjed a lányodat? 1 évesen? Mit csinál egy kisbabával egy hajón?
A Paradoxon Ura
A Paradoxon Ura
Mesélő
Mesélő

Férfi Hozzászólások száma : 552
Üzenőláda : :plan:
Karakterlap : Nincs feltöltve.
További karakterek : Kenma Kinjou Shibuk (Ted)
Registration date : 2009. Feb. 23.

http://darkage.hu/e107_plugins/forum/forum.php

Vissza az elejére Go down

Archívum Empty Re: Archívum

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 4 oldal 1, 2, 3, 4  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.