Pokoltornác
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (22 fő) Hétf. Aug. 08, 2022 12:39 pm-kor volt itt.
Legutóbbi témák
» Társoldalak, bannercserék
Globe Színház Icon_minitimeVas. Aug. 23, 2015 11:01 am by A Paradoxon Ura

» Kérdések, problémák
Globe Színház Icon_minitimeSzomb. Ápr. 23, 2011 12:25 pm by A Paradoxon Ura

» 6.66-os kísérlet
Globe Színház Icon_minitimeHétf. Nov. 15, 2010 7:25 pm by Azathoth

» Városi Park
Globe Színház Icon_minitimeHétf. Nov. 15, 2010 1:52 pm by Loki Redback

» Nicole Drake búvóhelye
Globe Színház Icon_minitimeSzomb. Szept. 04, 2010 12:32 pm by Nicole Drake

» Nicole Drake
Globe Színház Icon_minitimeCsüt. Szept. 02, 2010 11:24 pm by Nicole Drake

» Régi könyvesbolt
Globe Színház Icon_minitimeVas. Aug. 15, 2010 9:18 pm by Isabella Turnblack

» Várfal
Globe Színház Icon_minitimePént. Aug. 13, 2010 11:21 pm by Isabella Turnblack

» Lucie Eliza Black
Globe Színház Icon_minitimeKedd Aug. 10, 2010 9:48 pm by Lucie Eliza Black

Facebook

Globe Színház

2 posters

Go down

Globe Színház Empty Globe Színház

Témanyitás by Mesélő Szer. Feb. 11, 2009 4:06 pm

A Shakespeare-i pontos mása modern változatban. További leírás később.
Mesélő
Mesélő
мιиםєинaτó
мιиםєинaτó

nő Hozzászólások száma : 259
Age : 15
Karakterlap : Nincs feltöltve.
Registration date : 2009. Feb. 06.

https://pokoltornac.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Globe Színház Empty Re: Globe Színház

Témanyitás by Anton Smith Hétf. Május 25, 2009 6:30 pm

Svájcban még nem érezni a recessziót, lehet nem is fog az itt érződni, ahhoz túl sok pénz van felhalmozva az országban. Ennek rám vonatkoztatott hatása, hogy Jean kenőpénzek árán is csak három nap múlva képes jegyet szerezni a színházba, olyan előadásra, amiben Blanche is szerepel.
A társulat tehetséges, a színészek jók, a táncosok is, de engem csak Blanche érdekel. Ó is jó. Tetszik a mozgása. Jean, a kis naiv, azt hiszi, valóban az előadásért vagyunk itt. Kétségtelen, hogy azt is követem, s majd alkalomadtán el is fogok vele beszélgetni erről a darabról, de nem most.
- A virág rendben?
- Igen, uram.
- Nem felejtetted ki belőle a levélkét sem, ugye?
- Nem, uram, benne van.
- Rendben. Akkor előadás után elmész a kocsiért, beszállsz, és ott vársz. Ha telefonálok, oda jösz, ahová mondom.
- Igen, uram.
Jean nem érti, mi is folyik itt, vagyis azt hiszi, érti, s fel akarom szedni azt a kis táncosnőt. Tulajdonképpen igaza van. S mégsem. De még mennyire nem!

Előadás után a művészbejáróhoz ballagok a színház hátuljához. Ha Balnche megkapta a levelet, nem fog meglepődni, hogy itt talál, avagy éppenséggel fejvesztve menekül a rendes kijáraton, a tűzlépcsőn, vagy bárhol. De úgy vélem, nem. Okos lány, pontosan tudja, hogy ha nem most, akkor máskor megtalálom. Ráadásul biztos nem fogom lerohanni, ha előre szólok, hogy itt leszek.
Még az előadás közben, a szünetben meg kellett, hogy kapja a tíz fehér rózsából álló csokrot, melynek közepén egyetlen vérvörös rózsa a dísz, s a beletűzött levélkét.
„Előadás után a színészbejárónál várom.”
Az aláírás csak a jel a nyakamról.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Globe Színház Empty Re: Globe Színház

Témanyitás by Vendég Hétf. Május 25, 2009 6:57 pm

Elvarázsolnak a musicalek! Kicsit talán tömegcikké vált már, de itt csak igényes darabokat mutatunk be. Ebben jóllehet nem énekeltem - vagyis, énekeltem, de csak tömegjeleneteknél - de majd eljön annak is az ideje. Kifejezetten jól sikerült ma, habár fáradt is voltam, hogy szabadkozzak. Hűha. Még mindig teljesen a hatása alatt állok. Ilyenkor rám sem lehet ismerni!.. Lassan visszatérek az öltözőbe. Láttam egy csokrot még a szünet közben, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Minek is? Még megzavarna az előadásban. De amúgy; hízelgően hatott. Még egy csodáló. Remek! A rendező feje is csak úgy piroslott ettől az egésztől, amikor meglátta a rózsákat. Nekem ez az egész bók, neki pedig jövőbeli pénzforrás. Így megy ez.
A levél viszont elkerülte a figyelmemet, így most, másodszori ránézésre, kicsit meglep. Óvatos mozdulatokkal kinyitom, nehogy, baja essen. Átfutom, egyszer, kétszer. Másodjára már leesik a tantusz, főleg, a jel után. Jóég, jóég, jóég! A vér egyből kiszökik az arcomból, más ezt már halálközeli állapotnak nevezné, amit hirtelen felveszek. Nyugalom. Mély sóhaj. Átöltözöm, egy egyszerűbb, fekete, térdig érő, könnyed anyagú szoknyába, és egy fűzőhatású felsőbe. Két kesztyű a kézre, és irány a színészbejáró. Kijáró. Minek is nevezzem! Lassúak a lépteim, de nem azért, mert el akarom kerülni a találkozást. Közel sem. Hanem, hogy addigra lehiggadjak. És ez működik is; amikor másodjára viszontlátom Antont (amit sosem hittem volna, annak ellenére, hogy megígérte), kicsit abszurdnak hat a helyzet. Itt volt, és látta. Jaj, ez az egész olyan, mintha meglestek volna zuhanyzás közben. Rendben, rengeteg előtt szereplek, de pont ő előtte... bár a hatás már elmúlt, ezzel az egésszel mégis többet tudott meg rólam. Lehet, ellenem fordítaná? Hiszen kárhozott. A stigma... jaj.
Már épp mozdul a kezem egy félénk integetésre, de a mozdulat a felénél megfagy. Telefoncsörgés. Egy elnézéstkérő mosollyal veszem fel; ekkor már a vámpír előtt állok.
- Halló?

- Bonsoir, mademoiselle, c'est Noël à l'appareil. - szólal bele egy, a férfinek is ismerős hang... mert kihallatszik. Hangos ez az átkozott telefon.
- Ah, salut. Noël, je vais être à le théâtre pendant amm... - elemelem a telefont, megnézem az időt. Este fél tizenkettő. - ...pendant deux heures. Il y a un petit problem, tu sais.

- Oui, mademoiselle. Au revoir.
- Au revoir. - köszönök el egy, eddig nem igazán látott mosollyal; szeretetteljessel. Még szép. Sokat jelent számomra a férfi. Leteszem pár másodperc után, habár tudom, már megelőzött a komornyikom vele. Szoknyám szűk zsebébe csúsztatom vissza, és immáron Antonra figyelek.
- Szép estét. - üdvözlöm őt is, egy könnyed fejhajtással megfűszerezve. Ahhoz képest, hogy az előbb egy tökéletes francia kiejtést hallhatott; most még csak akcentusnak sincs nyoma. Mire nem jó, ha valaki kétanyanyelvű. - Köszönöm a virágot, igazán elbűvölő volt. - bókolok, bár tudom, csak dísze és körítése volt a levélnek, nekem azért... tetszett.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Globe Színház Empty Re: Globe Színház

Témanyitás by Anton Smith Hétf. Május 25, 2009 7:13 pm

S valóban ott van, most lép ki az ajtón, s engem keres a tekintetével. Azért volt bennem némi félsz, hogy esetleg fegyverrel jön, vagy egy egész vadászcsapattal. Kínos lenne. Nem, ne szépítsük, végzetes lenne. De elég valószínűtlennek tűnt a dolog. Nem tudom mért. Mondjuk azért mert majdnem biztos vagyok benne, hogy ez a hely is valamelyik vértestvér felügyelete alatt van, s egy egész vadászcsapat csak nagy üggyel-bajjal tanyázhatna benne sokáig? De most ez nem lényeges. Blanche itt van, s nem fegyverrel. Talán csak nem integetne? Mosolyog?
Ó, az az átkozott telefon! S már megint Noel. Ezt a fickót egyszer lenyelem keresztbe! Látszólag türelmesen végigvárom, míg megbeszélik az ügyeiket. Én lennék az a kis probléma? De bájos! Vágok egy olyan szemforgató tekintetet, ezen akár meg is sértődhetnék.
- Szép estét, Blanche. A virág éppen olyan elbűvölő, mint kegyed.
Tudom, hogy a múltkor már tegeződtünk, de hát akkor éppen az én hatásomra szerelmes volt belém, most ennyire nem állunk közel egymáshoz.
- Egy séta? Vagy beülne valahová? Vacsora? Egy ital? – érdeklődöm udvariasan, s nyújtom a karom, hogy karoljon belém. – Remélem nem zavartam meg semmiben! Nem akarok tolakodni, tényleg, de van egy-két lerendezetlen ügyünk egymással. – feléje pillantok, van némi szánom kérő él a pillantásban, de egyáltalán nem fenyegető. Még nem. – Tudja, az előző találkozásunk elég viharosra sikeredett. Csak már miután elváltunk, ötlött fel bennem a kérdés, vajon valóban tudja-e hogy mit tett? – nem akarok sokat köntörfalazni, inkább rögtön a tárgyra térek. Nem mintha sietnék, de sokkal szívesebben sétálgatnék a városban stigma nélkül.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Globe Színház Empty Re: Globe Színház

Témanyitás by Vendég Hétf. Május 25, 2009 9:13 pm

A szemforgatást azért észreveszem. Hűha, tud franciául? Akkor meglehetősen félreérthette a dolgokat. Nálunk a probléma nem személyt jelöl, hanem, hogy nem érek haza éjfélre. Na sebaj. Majd megtudja... A bókra elpirulnék - ha öt évvel fiatalabb lennék. Kicsit üresnek tűnnek a szavak, persze meglehet, ez is csak a "női általános önkicsinyítés" szindrómája. Vagy mi. Valahol olvastam erről. Belékarolok, bár ennyi erővel akár a tüzet is simogathatnám. Veszélyes játékot űzöl Blanche, veszélyes játékot... vajon most hova fog vinni? Nem hinném, hogy minden lehetőséget felsorolt. Kicsit tartok tőle, de az a leheletnyi remegés, ami az egész testemet átjárja, akár fogható lenne a hidegre is. Akár. Ha akár egy picit is piros lenne a bőröm, ami erre utalna...
- Vacsora? - megengedhetnék magamnak egy negédes mosolyt, mégsem teszem. Csak őzikeszemekkel nézek fel rá, ahogy mindig. Vacsora, hát persze. Én eszem, aztán ő eszik belőlem? Mert ez ezt jelentené. Minden más csak képmutatás lenne. Az pedig a sznobok ismertetőjele... én pedig nem vagyok sznob. Csak arisztokrata. Ezt pedig kár tagadni. - Egy séta. - válaszolok aztán, minden keserédes megjegyzést mellőzve. Aztán rám zúdítja mindenét: hűha, mióta emésztheti magát ezen? Nem hinném, hogy megtámadták volna, akkor máshogy fogadott volna.
- Van a vámpíroknál igazi társadalom? - nézek fel rá álmatagon. Úgyfesthet, nem is hallottam a kérdését. Szó mi szó, nem is nagyon figyeltem rá, mert tudtam már az elején, hova akar kilyukadni. Ez viszont meg engem foglalkoztat. És ahogy a mondás tartja: hölgyeké az elsőbbség.
Éljünk ezzel a jó szokással.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Globe Színház Empty Re: Globe Színház

Témanyitás by Anton Smith Hétf. Május 25, 2009 9:31 pm

Olyan drága, tényleg ennivaló. Belém karol, mert ugye mért ne tenné. Jól nevelt ifjú hölgy a férfi kísérőjével így mutatkozik az utcán. Irgalmas szamaritánus, nem taszítja el a bűnös lelkeket. S végül, a vadász nem mutatja, hogy fél. Csak remeg.
Nem tudom nem észrevenni, hogy hogyan mondja azt a vacsorát, s kitör belőlem a nevetés.
- Én most tényleg arra gondoltam, hogy elmegyünk vacsorázni. Bocsánat, de e mögött nem volt semmi egyéb tartalom. – megrázom a fejem. – Tényleg, annyira nem gondoltam rá, hogy eszembe sem jutott, így is értheti.
Megpaskolgatom a kezét, hogy megnyugtassam, persze lehet, ez sem fogja megnyugtatni, vagy nem is izgatott annyira. Én minden esetre hallgatok egy kicsit, s megpróbálom visszanyerni komolyabb énemet, ami a következő kérdés megválaszolásához kell.
- Társadalom? A fogalmakkal vigyázni kell, mert hajlamosak torzulni, s sikamlóssá válni, képlékennyé. Nem mindenki érti rajta ugyanazt, s nem tudja, hogy a másik nem ugyanazt érti rajta. Ha a társadalmat úgy értelmezzük, hogy egyének egymás élésének, létezésének szabályozására való valami, akkor igen, van a vámpíroknak társadalma. Természetesen a berendezkedése, és a szabályai sokban különböznek az emberi társadalmaktól, s sokban hasonlítanak is. Kielégítő volt a válasz? – pillantok feléje mosolyogva. – Megkaphatom én is a választ a kérdésemre?
Közben kellemesen andalgunk valahol a főutcán. A stigma kérdése nem annyira égető, hisz talán itt nem szút karót senki a szívembe ennyi ember szeme láttára, de azért sürgős, hisz bárki titkon megfigyelhet, s később megteheti ezt.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Globe Színház Empty Re: Globe Színház

Témanyitás by Vendég Kedd Május 26, 2009 7:53 am

Reflexszerűen összerezzenek a nevetésére, erre nem számítottam, még ha tudtam is, hogy vagy ilyen, vagy dühös reakciót kapok a visszakérdezésemmel. Úgyfess, megint nekem jár az agyam túl gyorsan, talán még az előadás hatása alatt vagyok, ahol a másodperc töredéke alatt kell döntést hozni, ha valami nem úgy sül el, ahogy kéne. Ha valaki félrelép, vagy félremondja a szöveget. De mi is ebben a furcsa? Az, hogy szerintem izgalmas. Különös, veszéllyel teli, de a végén édesebb a győzelem íze. A kézpaskolástól nyugodtabb nem lettem, hisz már most is, én vagyok a nyugalom megtestesítője... erős túlzással. De baj nincs. És ha Anton is rászorul majd egy kis lecsendesítésre, tőlem megkaphatja. Azt már garantáltan tudom használni. Immáron magam elé nézek az utcán, miközben hallgatom a választ. Nagyon érdekel, de nem engedhetem meg magamnak, hogy közbeszóljak, így csak némán figyelek. Az elején jön a köntörfalazás, egy merő pillanatig úgy hiszem, nem is fogok értelmes mondatokat kihúzni a mondandójából, de tévedek. Épp csak annyit árul el, amennyiből már ki lehetne indulni. Mmm. Mézesmadzag.
- Tudom. - szólalok meg aztán kurtán, ha ennyire kíváncsi, hát elárulom neki. Méghogy ne tudnám. Igaz, hogy aznap, mikor hazamentem, kicsit kiakadtam, de a komornyik kéznél volt: ahogy mindig. Ezért olyan tökéletes. Egy fél percig megint csend, mérlegelek, mint toldjak hozzá még, ha egyáltalán kell. Végül, csak megint szólásra nyitom a számat, és ugyanúgy, halkan beszélek tovább. - Ön elvette a véremet és magábabolondított, én pedig felraktam egy jelet. - kvittek vagyunk, nemde? Akár az egyik csókkal is szétégethettem volna a belső szerveit, mégsem tettem. Moreauék jólneveltek. Csak akkor lépnek, ha már minden kritikusra fordult.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Globe Színház Empty Re: Globe Színház

Témanyitás by Anton Smith Kedd Május 26, 2009 9:11 am

Nocsak, lassan kezd előbújni a kis vadmacska a bozótból. Szóval tudja! Morranok egyet, nem óhajtom leplezni a bosszúságomat. Nem, most nyílt kártyákkal játszunk, s a főszerep a logikáé, de az érzelmekkel manipulálunk, ezért nekik is helyt kell adni. A kérdés morális, etikai, erkölcsi, ha úgy vesszük, amit nehéz érzelmek nélkül kezelni.
- Nos, akkor nézzük csak az eddig történteket! – pillantok le Blanche-ra. – Igyekszem tárgyilagos leni, remélem sikerül. Tehát úgy véli kvittek vagyunk, s a stigma felrakása egyenlő azzal, amit én tettem, valamint teljes összhangban van azzal a kijelentésével, hogy „Nincs jogom élet és halál felett dönteni”. – újabb pillantás, ezúttal kérdő éllel. – Érdekes nézőpont, nem akarnám a női nemet megsérteni azzal, hogy női logika, mert az egész teljesen logikátlan. – kis korholás a hangomban, szemrehányás, okító szándékkal. – Amikor rám néz Blanche, látja azt a jelet ugye, noha most el van takarva. Olyan, mintha egy jelzőfény lenne rajtam. Ruhán át is világít. Nos, minden vadász látja. „Annyit jelent, itt egy célpont, öld meg!” Ez az én véleményem szerint sem az én tettemmel, sem az Ön életfilozófiájával nincsen összhangban. Ugye nem kell kifejtenem, hogy miért …
Hogy a kérdésnek hangsúlyt adjak, megállok, s szembefordulok a lánnyal. Mivel a kezét nem engedtem el, elég közel vagyunk most egymáshoz. Szeretném látni, s pontosan megfigyelni az arcát, amikor válaszol nekem.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Globe Színház Empty Re: Globe Színház

Témanyitás by Vendég Kedd Május 26, 2009 7:48 pm

Milyen furcsa, amikor egy amúgy a már-már képmutatás felé hajló alak kimutatja az érzelmeit. Bár megszoktam, hogy alapból előttem majdnem minden ember lelke nyitott könyv, ő mégis más tészta. Kezdésképp az, hogy ő nem ember. Pech. Végighallgatom a szöveget, közben akarva-akaratlan megszólal a fejemben Ravel Bolero-ja. A lépéseim leheletnyivel táncosabbá válnak, ahogy már lábfejem első részére helyezem a súlypontot. A hangszerek szép lassan becsatlakoznak, miközben mindegyik megtartja a maga ütemét, és az egészből egyetlen egyveleg, de élvezhető katyvasz születik. Imádom. De miért is ezen jár a fejem, miközben itt éppen az életemet veszélyeztetik? Az, hogy még nem sok ilyen alkalomban volt részem? Valószínűleg igen. Viszont, elhallgatott, sőt, mitöbb, szembefordul velem, hát itt lenne az ideje válaszolni. Felnézek rá, ugyanazzal az álmatagsággal, ahogy eddig. Ahogy mindig. Tüm. Türürümm. Türrrrüürümm. Ott dobol a fülemben a mű végkifejlete.
- Nincs jogom élet és halál felett dönteni. - ismétlem meg aztán lassan, halkan de érthetően, mintha attól tartanék, hogy elsőre nem értette meg. Ezután szünetet hagyok, talán azért, hogy ingereljem még. Ki tudja, milyen reakciót vált ki a visszafogott tempó egy kárhozottból. Annyiban igaza volt, hogy édeskeveset tudok róluk. De hogy ez baj lenne, azon vitatkoznék. - Én nem ölöm meg, mert ahhoz nincs jogom. Nem vagyok ragadozó. Művész vagyok. - minden mondat között hagyok némi csendet, súlyt adva a szavaimnak. Mert ezeknek súlyuk van, csak észre kell venni. Ahogy mindezt kimondom, végre leesik egy teher a vállamról. Ezt nem sikerült eddig magamban tisztázni. S szinte jelezve, hogy többet erről nem akarok szólni, Tchaikovsky remekművének, a Hattyúk tavának szelíd hegedűszóját kezdem el dúdolgatni. Csak csendben, csak halkan, hogy senki meg ne hallja... pedig... az énekhangommal semmi baj. Sőt.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Globe Színház Empty Re: Globe Színház

Témanyitás by Anton Smith Kedd Május 26, 2009 7:59 pm

Ennyi? Ennyi az érveimre?!
Egy pár pillanatig csak állok, s várok, hogy tán még mond valamit, még esetleg hozzáfűz, indokol … Nem. Mennyiben más, mint a többiek? Képmutató. A többiek legalább nyíltan vállalták, amit tesznek. Ő nem.
- Érdekes. Én úgy tudom a jogban is a felbujtót büntetik jobban, nem az elkövetőt, lévén övé a felelősség. – jegyzem meg. – Sajnálom Blanche, én tényleg szerettem volna ezt békében elintézni. – a hangomban ott a sajnálat, s bizony valóban sajnálom is. - Nem fogok Önre kezet emelni, hisz Ön egy művész, aki sokra tartja magát. – a hangomon érezni lehet, hogy én nem osztozom ebben a véleményben vele. Már nem. – Félre ne értsen, eddig valóban becsültem. Eddig. Akkor most beszéljünk másképp, s nyugodtan utálhat, gyűlölhet, azt gondolja majd rólam, amit jólesik. – a hangom megkeményedik. – Vagy most itt leveszi rólam a jelet, vagy a környezete fogja megbánni. Tudom hol lakik, kik a szülei, megtalálhatom a barátait. Egyiküket sincs szándékomban bántani amúgy, ha megkapom, amit kérek, békén hagyom, többet a közelébe nem jövök. Nos?
Várom a választ. Sok múlik ezen. Nem, nem szívesen ölök, főleg olyat, akinek az ügyünkhöz semmi köze. De ez a stigma nem maradhat rajtam. Mindig így kezdődik: „valaki visszaüt”. Csendben várok, s szemem sem rebben, de felkészülök rá, hogy Blanche inkább megtámadna, s akkor nekem menekülnöm kell. Egyetlen fegyverem a gyorsaságom. Soha nem szerettem a fizikai harcot.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Globe Színház Empty Re: Globe Színház

Témanyitás by Vendég Kedd Május 26, 2009 8:28 pm

Csodálatos szám. Ahogy Mozart Rondo à la Turc-je is. De régen zongoráztam. Valamikor frissíteni kéne a tudásomat, mert még elfelejtem, hogyan kell csodát varázsolni néhány billentyűből.
- A jog képmutatás. - válaszolok halkan, mit sem sejtve arról, hogy a gondolatai között megbúvó fogalmat használom ismét. De hogy miért gondolom így, az már maradjon az én titkom. Mert én annak hiszem, legalábbis, a nagy részét. A régi szemet szemért elv sokkal jobban működött. Ott nem voltak kiskapuk és ügyvédek. Na de itt, amikor A Modern Technika elvileg már mindenre képessé tesz minket, arra viszont nem, hogy ártatlanokat védjen meg... hajajajj, vissza a jelenbe. Hallgatom, végig, amit mond. Most nem szabad elrontani. Most tényleg nem lehet. A sajnálatára nem tudok mit szólni, mert nem érzem igaznak. Farkaskiáltó fiú... milyen igazak és kényesen gyenge pontra tapintóak a mesék. Sokat tanítanak. Többet, mint a tankönyvek. Lassan eljön az ideje, hogy a háborgó lelkét megnyugtassam, de még, még nem befolyásolhatom, mert baj lesz belőle, nagyobb, mint amennyit segítenék vele. S az, hogy a szeme se rebben, különös képet alakít ki a párosunkról; én se moccanok, rezzenek. Mintha nem érdekelnének a szeretteim. Erről persze szó sincs.
- És attól önnek jobb lesz? - kérdezek vissza, tekintetem szakadatlanul az ő arcát, szemét nézi. Nem szokásom félrepillantani, legalábbis, csak nagyon, nagyon kevés esetben. - Nagyon nagy gyakorlattal mondja mindezt. Ha megkínozza és lehet, hogy meg is gyilkolja az édesanyámat, az édesapámat, a komornyikomat, a társaimat, attól minden jobb lesz? Lekerül a stigma? Ha megnyomorítja egy, talán élhetek azzal a szóval, hogy "újabb" halandó életét, megjavulnak a dolgok? Békét lel a lelke? Minden jobb lesz, ha ölhet végre? - nem akartam. De megtettem. Pszichológia pusztán, hogy szembeállítom tetteinek következményeivel, és vadászerő az, amivel, bár tudatalattiból, de rásegítettem.


| Megváltás hitelv 2. Felkavarás. |

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Globe Színház Empty Re: Globe Színház

Témanyitás by Anton Smith Kedd Május 26, 2009 8:53 pm

Irritál ez az álmodozó nyugalom, ami azonban egyben tompaság is. Akármit mondok, nem ér el hozzá. És még mi vagyunk kegyetlenek!
- Nem, Balnche, nem lesz jobb! Ezt magyarázom, már mióta, hogy nem lesz jobb! – sziszegek, mivel elöntenek az indulatok, de nem akarok kiabálni. – Úgy véli, ezt akarom? Ha valóban kínozni, ölni és gyilkolni akarnék, akkor nem virággal jövök ide, hanem azzal, hogy nálam van valakije, és ha viszont akarja látni, akkor engedelmeskedjen. De hiába mondom, hiába érvelek, hiába bizonygatok, Ön már elhatározta, hogy kegyetlen vagyok, és ebből nem enged. Ó, igen öltem már. Ha ez megnyugtatja, akkor legyen, megérdemlem, hogy eltöröljenek a föld színéről. Éppen úgy, mint sok más embertársa is. Mért nem őket öli? Mért nem őket jelöli meg? Soha nem gondoltam, hogy jobb vagyok így, mint emberként, de azt sem, hogy rosszabb. S amit a világból láttam … ó, Blanche, higgye el, a világ vámpírok nélkül sem lenne jobb. Éppen annyira mocskos, és kegyetlen lenne, mint most. Nem kell az emberiséggel olyan nagyra lenni, mert az emberség kevesekben van meg. De nem, nem akarok vitatkozni, hiába, úgysem jutnak el Önhöz a szavaim. Elhatározta, hogy én kegyetlen vagyok, hát az leszek. Leveszi, vagy nem?
Az szám résnyire szűkül, a szemem szikrákat szór. De ez nem a vad, ami most bennem dühös, ez még nem az … ez még csak a megmaradt emberségem, mert nem a vadat sértette meg Blanche, az még talán dicséretnek is veszi a feltételezéseit. Éppen pont az embert sértette meg. De attól tartok, ezt nem érti ez a lány. Többet gondoltam róla, mint amennyi lakozik benne.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Globe Színház Empty Re: Globe Színház

Témanyitás by Vendég Kedd Május 26, 2009 10:06 pm

Hatott a kérdés, de nem elszomorodás és önmagába való fordulás lett a jussa, sőt, pont az ellenkezője. Mit borzoltam fel ennyire? Félrenyúltam volna..? És ilyen mértékben? Szótlanul tűröm, ahogy fojtottan kiabál velem, és kiforgatja a szavaimat. Pedig ez utóbbi az, amit mindennél jobban gyűlölök. A szavaim az enyémek, nem akarom őket visszahallani, főleg nem egy elkorcsosult verzióban. Bár nem látom rajta tisztán az érzelmeit (ahhoz túlságosan körmönfont és ügyes alak), de egy s néhány dolgot így is könnyen le tudok vonni belőle. Már csak ebből a reakcióból is. A legjobb védekezés a támadás, állítja a mondás, és bár nem mindig szuperál ez a valódi életben is, azért a pszichológiában legtöbbször megállja a helyét. Ahogy most is.
- Ön retteg. - jelentem aztán ki csendesen, pontosan olyan nyugalommal nézve rá, ahogy eddig. Lassan véget kell érnie ennek az érzelemhullámnak is, ha mást nem, hát tőlem: és ezt minden fennhéjazás nélkül állíthatom. - Ön nem kegyetlen. Ön retteg. - bólintok egyet, szépen, lassan. Ezt is inkább magamnak magyarázom, elvileg, ezt neki azért tudnia kell, hisz ő ő, én meg én vagyok. Szerencsére. Bár ki tudja, ez is meddig marad így. Olyan bizonytalanság fog el, amikor természetfelettiekkel lépek kapcsolatba. De nem hagyhatom nyitva ezt a gondolatmenetet, mert félek, az agresszivitásnak fizikai kifejlete is lesz. Idő kérdése. - Keresse meg... a barátait. Ők talán tudnak segíteni. - érezni, hogy azt a bizonyos szót különös hanglejtéssel említem. Nem azért, mert gunyoros akarok lenni: hanem mert, nem tudom, náluk hogy működnek a kapcsolatok. Lehet, hogy az egész egy Nagy Boldog Család. És persze az is lehet, hogy nem.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Globe Színház Empty Re: Globe Színház

Témanyitás by Anton Smith Kedd Május 26, 2009 10:26 pm

Azok után, amit Balnche mond, úgy nézek rá, mintha egy űrlényt látnék. Hogy jön ez ide? Milyen barátokat? S mi az, hogy rettegek?
- Blanche, van rajtam egy jel, Ön rakta rám, ami lehetetlenné teszi, hogy normálisan létezzem. Rettegek? Ha igazán rettegnék, akkor nem állnék itt a nyílt utcán, s csak valami bizalmasomat küldeném ez üzenettel, hogy ha nem jön azonnal vele, akkor nem látja viszont valakiét. S aztán a saját hátamban követelném azt, amit most még mindig csak kérek, hogy vegye le a stigmát! – taglom lassan. – S amint megtette, akkor megölném, csupán azért, mert már járt nálam. Önt is, meg azt is, akit elraboltam. Lehet így is, tényleg, Sokan közülünk ezt az utat választanák. Blanche, valóban figyelemreméltó, hogy önállóan ilyen messzire jutott, de ne próbáljon olyasmiket kikövetkeztetni, amihez nincsen elég informácója! Keressem meg a barátaimat? De hát én Önnek ajánlottam egy szövetséget a múltkor!
Rettegek? Nem egyszerűen kétségbe vagyok esve. S fura módon nem amiatt elsősorban, hogy rajtam marad a jel. Valahogy elboldogulok. Amiatt vagyok ennyire kifordulva magamból, mert egyszerűen nem értem, hogy mit nem ért, vagy mégis mit képzelt el, ami ennyire begőzölte azt a buksi fejét a szöszke haja alatt. Itt kéne hagynom. Egyszerűen befagyott. Belemerevedett valami álomképbe, amit maga zagyvált össze. Vannak benne átfedések a valósággal, de nem elég.
- Mennyire emlékszik abból, amiről beszéltünk a múltkor? – már abban sem vagyok biztos, hogy akkor eljutott-e a tudatáig, amit mondtam. – Már akkor is kértem, hogy vegye le a jelet. De aztán másra terelődött a szó. Fontosabbnak tartottam, hogy figyelmeztessem, s aztán hazavittem.
Ehh! Minek is magyarázom! Elfogy a türelmem.
- Az hiszem felesleges minden szó. Jó éjt, Balnche! – legyintek egyet, elfordulok, s otthagyom.
Anton Smith
Anton Smith
Ancilla
Ancilla

Férfi Hozzászólások száma : 248
Karakterlap : Anton Smith
További karakterek : Martin Sean Bertolli
Nadine Kgositsile (függőben, későbbre halasztva, vagy sehogy)
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Globe Színház Empty Re: Globe Színház

Témanyitás by Vendég Csüt. Május 28, 2009 7:48 am

Nem csak fél, hanem a türelme is fogy, különös. Azt hittem, egy vámpír, aki talán már évszázadokat is megélt, képes hidegvérű maradni egy csöndesebb féllel szemben. Vagy lehet, hogy pont ez hozta ki a sodrából? Ha kiabáltam volna, azontúl, hogy mindketten meglepődünk, tovább marad? Ezt már nem tudja meg senki. A barátait meg nem érti: a többi kárhozottra gondoltam. Valamelyik közülük csak tud vele valamit kezdeni, nem? A kérdésére szinte azonnal válaszolnék.
- De én mondom, hogy nem tudom... - ...levenni, de időm sincs a befejezésre, mert betelt nála a pohár. Nyajj. Most mit fog csinálni? Ha utánamegyek, megoldhatnék mindent, mert megbeszélnénk a helyzetet, és talán megmondaná, hogyan kéne mindazt végrehajtani, amit akar tőlem. De odalenne a büszkeségem, ha utána rohangálnék. Mit tegyek?
Csúnya, csúnya büszke Blanche.
Némán intek még utána, bár tudom, úgyse látja már. Az én lelki békémnek azért jót tesz, hogy elköszöntem tőle. Majd egy másik alkalomkor. Igaza van: van még mit tanulnom ebből az egész természetfölöttisből. Azon viszont mit sem lepődtem meg, hogy szinte mindent tud rólam: az a sok pocsék weblap, amit csinálnak, s amik közül egynéhányan én is fent vagyok, félelmetes képességgel gyűjtik rólam össze a valós, és kevésbé valós adatokat. Nem szabadna még ilyen kevés interjút sem adni, akkor fogalmuk sem lenne rólam.
Még percekig nézve Anton hűlt helyét ácsorgok ott, majd feltárcsázom a komornyikot, hogy jöhet értem. Huhh. Szükségem van már arra a Megapartyra... kell a felüdülés.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Globe Színház Empty Re: Globe Színház

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.