Pokoltornác
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Ki van itt?
Jelenleg 5 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 5 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (22 fő) Hétf. Aug. 08, 2022 12:39 pm-kor volt itt.
Legutóbbi témák
» Társoldalak, bannercserék
Az utcák forgatagában Icon_minitimeVas. Aug. 23, 2015 11:01 am by A Paradoxon Ura

» Kérdések, problémák
Az utcák forgatagában Icon_minitimeSzomb. Ápr. 23, 2011 12:25 pm by A Paradoxon Ura

» 6.66-os kísérlet
Az utcák forgatagában Icon_minitimeHétf. Nov. 15, 2010 7:25 pm by Azathoth

» Városi Park
Az utcák forgatagában Icon_minitimeHétf. Nov. 15, 2010 1:52 pm by Loki Redback

» Nicole Drake búvóhelye
Az utcák forgatagában Icon_minitimeSzomb. Szept. 04, 2010 12:32 pm by Nicole Drake

» Nicole Drake
Az utcák forgatagában Icon_minitimeCsüt. Szept. 02, 2010 11:24 pm by Nicole Drake

» Régi könyvesbolt
Az utcák forgatagában Icon_minitimeVas. Aug. 15, 2010 9:18 pm by Isabella Turnblack

» Várfal
Az utcák forgatagában Icon_minitimePént. Aug. 13, 2010 11:21 pm by Isabella Turnblack

» Lucie Eliza Black
Az utcák forgatagában Icon_minitimeKedd Aug. 10, 2010 9:48 pm by Lucie Eliza Black

Facebook

Az utcák forgatagában

2 posters

Go down

Az utcák forgatagában Empty Az utcák forgatagában

Témanyitás by Vasorrú Banya Hétf. Jún. 01, 2009 6:10 pm

Egy apró robogó szalad a járművek közt cikázva. Lemaradt az előző lámpánál s most dühösen hajol előre a tulajdonosa. Néha a dzsekijéhez kap, ellenőrizendő vajh ott van e még a küldemény. Ott van.
Már csak a címzettet kell meglelnie. OT VAN ! Dobban meg a szíve az imént elveszített autó láttán. Hát űzőbe veszi. Hopsz ... meghúzott a kormányával egy személykocsit, de most az sem érdekli ha ezért utóbb fejét veszik, ennél sürgősebb az ügy.
S lám most szerencséje van. A lámpa piros és egy ügyes huszárvágással a gépkocsi mellett terem. Finoman megkocogtatja a vezető felőli ablakot. Közben a hátsó ülésre sandít és ajkán fájdalmas grimasz fut végig. Elkésett !! A lány kiszállhatott valahol, míg ő keresgélt. De talán még nem késő.
A sofőr dühösen néz rá. S nem nyit ablakot. Érthető ő sem tenné de most nincs választása. Ha kell hazáig üldözi a kocsit, de jobb lenne ha mielőbb átadhatná amit hozott.
Lekapja hát a sisakját és hagyja hogy a szél gesztenyeszín fürtjeibe kapjon. Talán így már nem veszi majd a férfi támadónak. Újra jelzi hogy le kéne húzni azt az ablakot.
Az üveglap surrogva ereszkedik de csak félarasznyira. A lány kissé elmosolyodik. A lámpa az ő pártján van, még mindig piros. Lerántja a dzseki zippzárját és egy A4 es méretű borítékot húz elő. Megpróbálja a résen becsúsztatni.
- Ms Moreu veszélyben van ! - Kiabálja túl a város zaját. Ez az a hely ahol ő és asofőr hallhatják csak egymást s legfeljebb szokatlan amit tesz de senkinek sem fog feltűnni...nagyon.
A boríték a kocsiban a lámpa sárgára vált. Nincs ideje felvenni a sisakot majd leáll valahol.
Kivág a sorból előre el innen, de lehet nem is fogja tudni felvenni a fejvédőt. A másik sorból cikázva érkezik egy nagyobb erősebb járgány s felbőgetett motorral űzőbe veszi. Eltűnnek a sarkon.....
Vasorrú Banya
Vasorrú Banya
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 145
Karakterlap : Nincs feltöltve.
Registration date : 2009. Mar. 12.

Vissza az elejére Go down

Az utcák forgatagában Empty Re: Az utcák forgatagában

Témanyitás by Vasorrú Banya Kedd Jún. 16, 2009 12:49 am

Nice Rodriguez

Áthozat
*************************
Winterthur Étterem - ből
*************************

A belvárosban mintha csak nappali forgalom lenne. Vasárnap éjjel van. Talán a hétvége utolsó perceit is ki akarják élvezni az emberek. A házak mellett párok sétálnak, vagy csókolóznak az eldugottnak vélt kapualjakban. A kis alig kivilágított utcákban árnyakká sűrűsödik az éjszaka. Egy forduló autó fénykévéje mintha egy szempárt villantana fel, mely egyenesen Nice ra irányul az eddig árnyékos újságos bódé takarásából. A következő sarkon csatorna fedél csapódása hallatszik s egy kuka borul fel látszólag magától...
A férfi tekintete villanva rebben, s nem feltétlen közvetlen előre mered az útra.
Minden előzetes jelzés nélkül szólal meg.
- Tévedett... kíváncsi vagyok a véleményére, s jobban szeretem ha nincs udvarias maszlagba burkolva a gondolat.. - utal az étterem parkolójában feltett provokatív kérdésre.
- Kineveti a Megváltót aki ártatlan ítélőként hozza meg a legjobb döntéseket ? - kérdezi furcsa hangsúllyal - lehet tévedtem volna ? - gondolkodik el apró fejcsóválással.
Egy vasúti átjárónál végigméri Nicet tetőtől talpig. S arcára kiül a bizonyosság. Nem tévedett !!!

- Szundikáljon nyugodtan - jegyzi meg majdnem kedvesen - kicsit odébb lesz a megérkezés - majd halkan felnevet.
- Jah úgy hiszen nem bízik bennem ... fegyver van magánál - sóhajt tragikusan kicsit rájátszva a gondolatra.
A vonat szinte lassítás nélkül zúg el előttük. A sorompó felemelkedik és a kocsisor átaraszol a síneken.
A külváros utcái egyenként elnyelik az autókat. Sokan hazaérkeztek s csak két "bátor" négykerekű vág neki a semmibe vezető országútnak, kifele Martignyből.
A Maybach Exelero magasabb sebességfokozatra vált és kis idő elteltével könnyedén előzi meg a másik az "útitársat".
A férfi nem szól, tekintetét a sötétségbe fúrja. A következő város felé veszi az irányt a táblák útmutatása alapján. Ám Nice éles érzékei megsúgják, az út ismerős a vezetőnek, inkább valamit keres, finom feszültség remeg az eddig nyugodt autótérben.
Aztán a jármű lassít és kisorol az útról. Egy alak áll a semmi közepén, az út mellett egy fának dőlve.
A férfi leengedi az ablakot, de halkan odaszól Nice nak.
- Ne szálljon ki és ne is szóljon...nyugalom.. - kis biztató mosolyt villant.
Közben az alak ellökte magát a fatörzstől és a kocsihoz lépked. A lámpák fénnyalábja elgondolkodtatja majd eltakarja a szemét a könyökhajlatával és így kel át a kocsi túloldalára a leengedett ablakhoz.
- 'stét - dünnyögi az idegen.
- Neked is barátom - nyúl ki lazán s kezet fognak.
- Nem vagy egyedül - s az idegen szimatolni látszik, vagy csak káprázat.
- Nem - hagyja rá a férfi nyugodtan, mire amásik dühösen dünnyög vagy morran egyet.
- Az üzenet úgy szól, hogy... - óvatos aggódó pillantás a kocsi belseje felé, de nem hajol le hogy benézzen s így az arca sem látszik...
- Halljam ! - szól szigorú hangon a vezető.
- Az üzenet úgy szól hogy a határ tolódik amint a hold elfogyott ! - a sofőr arcán apró dühös fintor fut át.
- Az idő rövid, beszélni akarok Mirandával... - adja meg a választ.
- Akarsz !!! - morran az alak odakintről - legfeljebb ő akarhat ez nem a te felségterületed... - lép hátra az idegen.
- Csak add át az üzenetet ! És ezt is ! - nyúl a belső zsebébe és valamit kidob az alak felé, amit az valószínűleg elkap mert nem csendült vagy koppant semmi az út felületén.
Kintről áhítatos sóhaj hallatszik.
A férfi feltekeri az ablakot és indít. Visszaáll az útra, megkönnyebbült sóhaj szakad ki belőle. Kezét a kormányra teszi, már nincs készenlétben hogy elkapja a lányt ha az nem fogadna szót...
A kocsi az éjszakába fúrja magát s halad előre valahova a célja felé.
Csend van ... csak az egyhangú suhanás .....





Vasorrú Banya
Vasorrú Banya
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 145
Karakterlap : Nincs feltöltve.
Registration date : 2009. Mar. 12.

Vissza az elejére Go down

Az utcák forgatagában Empty Re: Az utcák forgatagában

Témanyitás by Nice Rodriguez Kedd Jún. 30, 2009 11:03 pm

Elég élesen fordulnak ki az étterem parkolójából,s még talán szóvá is tenné...ha nem vezetne ő is ilyen elvetemült módon. Katica szokta mindig mondani neki, hogy mellé kész védőfelszerelésben kell beülni dupla biztonsági övvel,s talán többnyire ezért ódzkodott mindenki, ha ő került a volán mögé. De csak azért mert megszokta, hogy motoron nem kell alkalmazkodni senkihez, s ő valahogy ilyetén vélekedik a négykerekűekről is, noha a legtöbb ember ezért aligha van oda. Még alig észrevehetően mintha mosolygott is volna a gondolaton, hogy talán mégis van valami vonzó a férfiben. Egy ideig csak néma csönd, ami rájuk borult az autóban,s ezt a férfi törte meg. Nem nézett rá, hanem a kinti neonfényeket és elsuhanó autókat figyelte,s az a felvillanó szempár sem kerülte el a figyelmét.
~Mi a...bizonyára képzelődöm...hosszú napom volt...~gondolta,s kissé valóban fáradtabbnak érezte magát a szokottnál, de tudta, hogy most még nem pihenhet, még nem. Főleg egy ilyen alakkal alig fél karnyújtásnyira maga mellett.
-Udvarias maszlagba burkolva?-volt hangjában némi tűzdelt cinizmus.
-Úgy véli eddig udvarias voltam? Hm...meglepne...de ha gondolja, akkor eztán lehetek nem udvarias is...nem szokásom kerülgetni a dolgokat, én egyenes embernek tartom magam, mások szerint csak szimplán túl nyers vagyok...ahogy önnek tetszik.-kúszott egy lehelletnyit feljebb az egyik szemöldöke.
-Megváltó vagy ítélő? Tudja az én szótáramban ez a kettő elég távol áll egymástól...És honnan veszi, hogy épp a legjobb döntéseket hozza? Az én szótáramban ez a szó az önbíráskodásnál szerepel mellékjegyzékben...-voltak csípősek a szavai, de a másik már számolhatott valami ilyesmire tőle.
-Tévedni? Attól függ miben, kivel kapcsolatban...miértek és hogyanok...megannyi apró információk halmaza...-figyelte a lecsapódó sorompót, majd az elzúgó vonatot előttük. Majd a lámpa átváltott,s a sorompó felemelkedett előttük. Újra elindultak.
-Aludni? Nem köszönöm, nem vagyok fáradt és...ne vegye zokon, de a kelemmes kis vacsorája után még nem bízom meg önben, mégha ezen már jót is csámcsogott a vacsora alatt...a bizalomhoz idő kell...sok sok idő, és tenni is kell érte...-nézett most először oldalra a férfi profiljára miközben az az utat figyelve vezetett. Mintha egy mosolyfélét vélt volna látni egy pillanatra, az a tipikus tudtam hogy ezt fogja mondani mosolyt.
-Merre is van pontosan az úticél?-kérdezi, miközben feltűnik neki, hogy eltűnnek a fények,s lassan már kint járnak Martignyből. Valami különös érzés kerítette hatalmába,s nem épp a pozitiv fajtából. De ő választott, ő ült be a kocsiba,s most már nem fogja megkérni a másikat hogy forduljanak vissza, soha nem is volt az a betoji fajta, ám egy kis vészcsengő mégis mintha most megrándult volna valami apró cérnaszálon...
Aztán érezhetően lassítanak, majd megállnak az út szélén.
-Mi az, hogy ne szálljak ki?-kérdezte, ám egy kézmozdulat és a további események ajkára forrasztották a szavakat.
Kirajzolódott előtte is a fánál álló alak,s furcsálta, hogy az az arcát eltakarva haladt el a kocsi előtt. Szólni akart, sőt, ami azt illeti mintha a belső hang azt suttogta volna neki monoton, hogy menj, menned kell...amit igazán maga sem értett, csak egyszerűen érezte...
Ám mégis csendben hallgatta végig a kis közjátékot,s olykor el el kerekedtek íriszei.
Ám aztán mintha kimondták volna a varázs szót"felségterület". az egyszerű halandók sem beszélnek így, vagy rejtegetik ennyire magukat. Ma már a legutolsó maffia putriban sem így beszélnek az emberek. Valami mintha lavinát indított volna el...
Ujjai lassan siklottak az ajtóra, hogy ki tudjon szállni ha úgy érzi ez a helyes.
-Milyen felségterület? Milyen határokon vagyunk?-kérdezte s az alak is mintha furcsán mozdult volna a hangja hallatán, de a volánnál ülő férfi mozdulatai felgyorsultak,a másik alak eltűnt s ők már újfent úton voltak.
-Ki az a Miranda? Ki volt ez az alak? Milyen üzenet?-sziporkáztak a kérdései, ám választ nem kapott a férfitől. Újra úton voltak, ám nagyon felbosszantotta magát.
Váratlanul nyúlt ki a karja,s rántott két kézzel egy hatalmasat jobbra a kormányon, aminek következtében elég élesen tértek le az útról,s ha reményei nem csaltak, akkor a férfinek voltak olyan jók a reflexei, hogy rátaposott a fékre, még mielőtt valamibe belehajtanának. Remélhetőleg megállt az autó. Nem nagyon hagyott időt arra, hogy a férfi akárcsak szuszoghasson az események nyomán.
-ELÉG LEGYEN! Jobban teszi ha mindent elmond...-s pillanatok alatt került elő a fegyver eis, melynek csöve egyenest a férfi szemébe meredt kegyetlenül. A keze mégcsak meg sem remegett.
-Mi ez az egész? Hová akar menni? Ki volt az az alak? Ki az a Miranda? Milyen felségterület? Mi ez a különös üzenet? És legfőképpen....ki maga? Ne higgye, hogy szórakozom, ilyen közelről mégcsak meg sem remeg a kezem, hogy eltévesszem...nem szeretem a macska egér játékot, a bemutatkozása a boncteremben, a kis meghívója a vacsora most meg ez....mindent tudni akarok, érti? mindent...-sziszegte a fogai között,s a szikrázó lélektükrök is elárulhatták, hogy nem szórakozik, valóban elszánt...nagyon.
Nice Rodriguez
Nice Rodriguez
Virrasztó
Virrasztó

nő Hozzászólások száma : 101
Üzenőláda : Szilárdan állok, fegyverem az adrenalin!
Karakterlap : Nice Rodriguez
Registration date : 2009. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Az utcák forgatagában Empty Re: Az utcák forgatagában

Témanyitás by Vasorrú Banya Szer. Júl. 01, 2009 1:26 am

- Maga egy cseppet cinikus – jegyzi meg könnyedén – a nyers modora menekülés, egyfajta páncél – oldalra pillant a nőre.
- Mit változtatna az életében az ha hagyna egyeseket közel jutni a lényéhez…a valódi lényéhez ? – kérdezi halkan de jól érthetően.

- Megváltó vagy ítélő.. miért ne lehetne egyszerre mindkettő valaki ? – kérdezi kissé oldalra pillantva. A nő tekintetébe fúrja a sajátját majd újra előre néz – egy küldetés végrehajtható a legnagyobb precizitással, és a lehető legjobb végkimenetellel, főként ha az a kimenetel azt célozza hogy az ellenség megváltozzon, ha észreveszi a pozitívumokat és ügyesen felhasználja azokat. A győzelem nem mindig ad akkora mámort ha csak egyszerű félreállítás az ügy vége – néz újra a nőre kíváncsian.
- Ha ismerném a véleményét biztosabban mondhatnám hogy téved. A látszat sokszor szükséges kellék. – mosolyodik el.
Majd elhallgat és feszültté válik. A másik férfi megjelenése szinte kézzel foghatóvá teszi a kocsiban a dühöt a félelmet az értetlen bizonytalanságot.
Látja ahogy a nő a kilincs felé nyúl. Nem gondolkodik, csak egyetlen másodpercre megragadja a vékony, törékenynek látszó csuklót és finoman rászorít. Nem szól, nem néz hátra, hiszen tárgyal és minden mozdulata pontosan kimért, meggondolt, mintha egy begyakorolt, sokszor eljátszott színdarab részlete lenne.

Az indulás gyors és majdnem menekülés szerű. A férfi arca megfeszül és ujjai keményen tartják a kormányt. A kérdések hallatán most először türelmetlen villan a tekintete. Aztán egyik pillanatról a másikra lehiggad.
- Később…később…később – feleli kiszáradt torokkal. Tudja hogy nem fair amit tesz de most nem magyaráz csak gondolkodik erősen.
Az elragadott kormány és a letérítés meglepi és nem is számított rá. Most először engedte el a gondolatait s a figyelmét a nő mellől.
A kocsi engedelmesen és könnyű gyors ívben követi az utasítást. A sebesség még megvan és ha a férfi nem fékez akkor a gyönyörű jármű mezőgazdasági gépként szántott volna végig a földeken hogy aztán elakadjon valahol menthetetlenül.
Ám a sofőr gyorsan visszaszerzi az uralmát a gép felett. S az autó nem örül a tettnek de a kemény fékre taposás és a puha föld megteszi a magáét. A kocsi úgy áll meg hogy mindkettejük vállába vág a biztonsági öv. A férfi lehunyja a szemét és mély levegőt vesz lassan. Mikor újra felnéz egy fegyver csövével és záporozó kérdésekkel találja szemközt magát. Nem esik kétségbe.
Megvárja hogy Nice levegőt vegyen. Tudja míg nem ad kielégítő választ a nő nem fog lőni.
Lassú jól látható mozdulattal kapcsolja ki a biztonsági övét és bosszantó magabiztossággal fordul immáron a testével is az útitársa felé.
- Kicsit sokat gondol rólam Ms Rodriguez, ennyi kérdést nem biztos hogy meg tudok jegyezni – mosolyodik el. Figyelmen kívül hagyja a fegyvert, mintha felette állna az efféle fenyegetéseknek.
- Valóban dolgozni hívtam, s mivel szüksége van az általam nyújtott lehetőségekre, s nekem is szükségem van az ön … nos nevezzük nevén.. kopótermészetére hát gondoltam beavatom ebbe abba, de álmomban sem gondoltam volna, hogy ennyire paranoiás és nem bízik önmagában. – nyugodt hideg és nincs benne harag vagy cinizmus. Szinte azt várja az ember, hogy na MOST…na most levedli az álarcot s megmutatkozik az igazi énje…
- Érdekes kezdet, egy leendő társra fegyvert fogni, tegye el nyugodtan. – mosolyodik el egy villanásnyira – ön is érzi és legbelül tudja is tán, ha akartam volna rég halott lenne. De… - elnéz kifelé elmélázva – talán szívességet tenne ha meghúzná a ravaszt – majd a tekintete kikerüli a halálos nyílást, Nice tekintetébe kapcsolódik – pár dolog problémássá válna ha most akár csak néhány milliméterrel maga felé mozdítaná az ujját. Teszem azt, a nyakába zúdítana legalább egy falkát, de nem is egyet mindjárt kettőt. Aztán ravasz, nagyon ravasz magyarázatot kellene kitalálnia az igazságügyisek, valamint a szindikátusom számára, s akkor még ott van a Lordok Háza…hogy arról ne is beszéljek, mekkora tisztító számla lenne, az agyvelőm eltávolítása a drága kárpitból- mosolyodik el kissé ironikusan.
- S nem azt mondtam hogy nem kap választ, csak azt hogy később. – várakozón néz a lányra mintha valóban mindegy lenne hogy az a golyó ma este elhagyja e a tárat majd a csövet hogy halálos útját bevégezze. Kivár csendben, hátha Nice elteszi a fegyvert. Aztán folytatja kis idő múlva.
- Szívesebben vitatnám meg közös problémáinkat egy csésze tea mellett, s hogy ne érezze magát úgy, mint aki a sötétben tapogatózik, elárulom hogy hova megyünk. Cél a síparadicsom Volléges kisváros szélén, a hatalmas fenyő birtokon. Ott áll a házam s benne minden amit halandó szem ritkán pillanthat meg. – a hangja nyomatékos és nem kevés titkot sugall.
- A kérdéseit megjegyeztem s sorba is szedem amint a kezemben gőzölög az a bizonyos csésze amit említettem. – majd könnyedén elmosolyodik és visszafordul a kormányhoz, úgy fogja meg mintha csak egy parkolóból farolna ki és nem a szántóföldről kéne visszalavíroznia az útra. De mielőtt begyújtaná a motort még Nicera vet egy játékos pillantást.
- Mondtam téved… nem ÉN vagyok az ellenség, s igen jól látta érezte … beszéltem eggyel, de nem vagyok közülük való… - egy pillanatra eltöpreng – S mint ahogy a Bárd, az angol nemzet dalnoka Shakespeare írta volt, "Több dolgok vannak földön és égen Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes". Úgy fog talán ön is elcsodálkozni néhány dolgon – hirtelen néz fel a lányra és felé nyújtja tenyerén az indító kulcsot – most hogy tudja hova vinném, nem akar vezetni ? Azt mondják az országút nyugtatólag hat a bizalmatlan lelkekre… s még az autó is engedelmeskedik Önnek - hangja újra csúfondáros kissé, ahogy nem is titkolt fintorral kipillant az őket körülvevő földekre.
Vasorrú Banya
Vasorrú Banya
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 145
Karakterlap : Nincs feltöltve.
Registration date : 2009. Mar. 12.

Vissza az elejére Go down

Az utcák forgatagában Empty Re: Az utcák forgatagában

Témanyitás by Nice Rodriguez Csüt. Júl. 02, 2009 6:56 pm

-Úgy gondolja, hogy azért van ekkora szám, mert így próbálom meg védeni magam? Ugyan, csak jobb szeretem kimondani amit gondolok, és szerintem nem ott tartanánk ahol, ha az emberek többsége képes lenne erre. Spanyol vagyok, nálunk az egész család zajos, ha annyira védeni akarnám magam, akkor begubóznék egy csigaházba, magamnakvaló lennék és kész...ne akarjon többet látni bennem mint ami valójában vagyok...-zárta le nyugodtan a gondolatát a kérdésre.
-S hogy mi változna, ha közel kerülne hozzám valaki?-szaladt feljebb mindkét szemöldöke.
-Semmi. Csak tudja kevés olyan elszánt ember van, aki másodjára vagy harmadjára is merne próbálkozni...nálam egyesélyes dolog nincs.- mondta színtelenül, de egy pillanatig mintha maga is elgondolkozott volna ezen. Valóban, voltak barátai, akikért tűzbe is ment volna, de nagyon kevesen voltak. És hogy érzelmileg ki mennyire állt közel hozzá a vőlegénye halála után?!Úgy senki...mert félt. Nem akarta megadni az esélyét annak, hogy mégegyszer át kelljen élnie egy olyan estét,s főleg, hogy azóta már vadász lett, nos, ez még inkább kizáró tényezővé tette számára a dolgot, elég, hogy önmagára vigyáz, mégha másra is kellene...nem tudta, képes lenne e rá. Vagy talán csak attól félt, hogy újra szeressen valakit, még ő maga sem tudta volna erre a választ...vagy csak szándékosan terelt, ha ez a dolog szóba került.

Kissé oldalra sandítva méri végig a másikat.
-Egyszerre mindkettő? Nem, valóban nem az a cél, hogy végül mindent elpusztítsunk, habár olykor nem tehetünk mást. De megváltoztatni? Az esetek 10%ában jó ha ez megtörténhet de én szkeptikus vagyok egyes dolgokban és nem tudom mennyire léteznek csodák...habár...-de itt inkább elhallgat, mert tudja jól, hogy ő egy másik világot is lát, ami egyre jobban beleolvad a sima hétköznapokba, de közel sem ugyanazt az arcát mutatja vérfarkasokkal, vámpírokkal és egyéb kedves kis lényekkel...
-A véleményem éppenséggel mondhatni ismeri, hiszen nem rejtem véka alá, az meg hogy az információkból mit szár ki a maga dolga, én annyit közlök, amennyit úgy ítélek, hogy a részemről tudnia kell...ha többet akar...próbálkozhat, de nem mondom, hogy biztos sikerélménye lesz...-egy apró cinikus mosollyal fűszerezi ezt meg.

Bosszantja a másikból áradó nyugodtság, még így is csupán egyetlen izzadtságcsepp mi megjelenik a halántékán, hogy szembenéz a pisztolycsővel. De mit várt volna, hogy legalább összeszarja magát a férfi a fegyver láttán? Aligha számított volna erre, akkor lepődött volna csak meg igazán, ha ez így történik.
~Még ilyen helyzetben is képes viccelődni? Megáll az eszem ezen a fickón...~gondolja, de nyugodtan tartja tovább magabiztosan a fegyvert.
-Ne szellemeskedjen Mr. Secret...mert a végén még elvesztem a maradék humorézékem is és véletlenül megtalálom húzni azt a pici pöcköt az ujjam alatt...-fenygetőzött, de ezt elég hatásosan volt képes kivitelezni.
-Nem, itt Ön az akiben nem bízom meg. Valóban dolgozni hívott, mindent elkövetett és én itt vagyok. De az iménti kis jelenet sem színházi előadás volt...ne akarjon átverni. Szinte semmit nem tudok sem magáról, sem a munkáról...és ez majdnem egyenlő a nullával, ami jelen pillanatban szart sem ér. És tudja rohadtul kíváncsi lennék miért vitte el a chipet már a laborból, hogy kerültek azok az akták az asztalomra, miért tűnt el az előző csoportuk tagja, miért volt olyan a hulla a milyen, miért vagyunk itt, mi volt mindez...tudja tele vagyok miértekkel, és ön kedves aligha azon van, hogy ezekre választ kapjak, csak gyarapítja ezt a kis halmazt...-itt fújtatott egyet.
-Ha akart volna...az ön helyében aligha tennék ilyen kijelentéseket, ugyanis jelen pillanatban nálam van a fegyver és nem magánál...-bök egy picit vele előrébb, hogy ezt tudatosítsa is, márha a másiknak eddig korántsem tűnt volna fel ez az aprócska kis tény.
-Ha nagyon akarnám, higgye el, el tudnám intézni, hogy nyomát se találják, avagy ne higgye, hogy olyan hülye vagyok, tudnék pár taktikát erre a kis problémára...ha akarnám.-gyerekes, de itt kissé a másikat utánozta szándékosan az előbbi kijelentése nyomán.
-De nem, nem vagyok ostoba, hogy kidekoráljam az autót, elég ha csak szimplán lábon lövöm, vagy az oldalába, mondjuk a bordáitól pár centivel lejjebb, ne feledje, ismerem az anatómiát egész jól, megtalálnám a megfelelő és biztos helyet, amit nem tévesztenék el, ilyen közelről...de rendben.-engedte le a fegyvert az ölébe.
-Nem teszem el, mert bizalmatlan szuka vagyok, de menjünnk, teázzon ha annyira akar, később is lelőhetem ha valami nem úgy alakul ahogy...-egyezettbele, majd hagyta hogy a másik elindítsa újból az autót.
-De ha átver...-szikráztak a szemei.
-De legyen...ideiglenesen bizalmat kap, ne játsza el...ismeri a mondást, könnyen jön könnyen megy...-mondja, majd azzal újból elindultak a sötét éjszakába.
-Szóval egy volt...-itt kicsit elgondolkozik, hümmög egyet.
-Honnan tudja, hogy tudom mindezt? Lenyomozott? Vagy majd erre is megkapom idejében a választ?-kérdezte, de furcsállta hogy a mellette ülő férfi tudja hogy vadász, vagy nem tudja és csak blöfföl, de akkor nagyon jól csinálja...de nem úgy fest, hogy így állna a helyzet. Tudja. Talán többet is mint elárul.
Nice Rodriguez
Nice Rodriguez
Virrasztó
Virrasztó

nő Hozzászólások száma : 101
Üzenőláda : Szilárdan állok, fegyverem az adrenalin!
Karakterlap : Nice Rodriguez
Registration date : 2009. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Az utcák forgatagában Empty Re: Az utcák forgatagában

Témanyitás by Vasorrú Banya Pént. Júl. 03, 2009 12:13 am

A felajánlott kulcsot visszahúzza és a helyére illesztve a motor feldorombol. Hiába a típus tökéletesen megbízható. Mit neki egy kis termőföldi kirándulás.
A tekintetében azért megkönnyebbülés csillan mikor a nő leereszti a fegyvert. Még nem tervezte hogy befejezi a földi létet.
- Önnek tökéletesen igaza van Ms Rodriguez...néha bizony irányítom mások sorsát életét s ezt vagy észreveszik vagy sem. Önnek nem tetszik a helyzet mert világosan átlátja, hogy nem akarok megosztani bizonyos információkat melyek Önnek életbevágóak. Csak arra kérhetem legyen türelemmel. - mondja nyugodtan miközben az autó kis döccenőkkel visszatér az útra. Széles sáros nyomokat hagy maga után az aszfalton.
Amíg a lány beszél nem szól de a keze kissé megfeszül a kormányon.
A sebességet nem csökkenti, tökéletesen uralja a járművet, legfeljebb az érzéseiben történt némi változás. Már nem az a hideg gunyoros ember.
- Ha lelő akkor esélyt veszít... -mondja halkan - bár nem kétlem hogy pontosan céloz és azt is tudja melyik két bordaközt a legcélszerűbb a testbe juttatni a golyót, de hálás lennék ha elodázná kissé a tervét - villant egy apró mosolyt Nice felé.
- S hogy honnan ismerem Önt ? - kicsit tétovázik vagy csak hatásszünetet tart.
- Eleget tudok ahhoz hogy bátran megtegyem a következő lépéseket .... ha nem akar részt venni azt is megértem és nem lesz hátrányos következménye a döntésének, bár csalódnék az ösztöneimben - néz végig a feszült lányon.
Majd óvatosan előrehajol és a kesztyűtartó felé nyúl.
- Nincs az autóban fegyver - jegyzi meg remélve hogy Nice nem szegezi rá újból a sajátját.
A kis ajtócska lenyílik és a férfi benyúl majd kivesz valamit és kesztyűtartót bekattintva a lány ölébe rak egy gyógyszeres fiolát.
- Készültem... - jegyzi meg baráti hangnemben és se a tekintetében se a szája sarkában nincs gúnyos vagy cinikus mosoly. A tégely tartalma pontosan az amire Nice nak a krízis helyzetekben oly nagyon szüksége van.
- S mielőtt azt feltételezné hogy feltúrtam a táskáját elárulom hogy az információ külső forrásból származik. De nem szeretném ha bajba rántaná emiatt Lord Allenbyt... - kíváncsian néz Nice ra.
- Fogadjunk nem sokat tud róla ... - mosolyodik el - Ő volt aki megmentette aki tanította magát...vagyis helyesebben csak segítette abban hogy azzá válhasson ami...- kicsit lassít a rohanáson, s számít valami hasonló reakcióra mint az előbbi "gépeltérítés".
- Alexander vagy ahogy mindenki hívja "csak" Alex remek szakember és akár nevezhetem vérrokonnak is. Ő apám nővérének a fia s úgy nőttünk fel angliában, mint a testvérek. - halkan sóhajt.
- Ne ..ne aggódjon...azért nem mesélt el mindent, hiszen a helyzetén felül azért köti őt is az orvosi titoktartás. - mondja komolyan - csak annyit tudok ami rám tartozik semmi többet... s ne ne is akarjon találgatni és faggatni...mert ez a tudás kimerül abban hogy biztos vagyok benne hogy maga egy tökéletes ...vadász. - a hangja halk de nagyon komoly.
Nem akarja felhergelni a lány érzéseit.

Az autó közben túlszalad a városka első házain. nyugalom van, talán már alszanak a lakók vagy tavasz lévén a síparadicsom most kihaltabb.
Az út a városka központja felé visz majd a férfi elfordítja a kormányt és élesen balra kanyarodva a hegyek felé fordul.
- Volléges csendes barátságos kisváros ...volt, de történtek dolgok. Az emberek fölborították az egyensúlyt és most kellett valaki aki kézben tartja az irányítást - fintorodik el kissé - a határok eltolódnak idébb majd vissza, de eddig minden rendben volt... - előre mutat a hegyoldal felé - látja ott azokat a kis fényeket? A birtokom középpontja a hely s oda viszem magát - mosolyodik el - de ha kívánja itt maradhat a városban és a Forbes Hotel kényelmes szobájában töltheti az éjszakát s reggel hazavitetem ha kívánja.....- ajánlja fel nyugodtan a választás lehetőségét - vagy feljön velem oda és segít megoldani az egyensúlyi gondokat... persze könnyen előfordulhat hogy az én gondom egybeesik az önével Ms Rodriguez... - teszi hozzá immáron finoman hunyorítva.
Vasorrú Banya
Vasorrú Banya
Mesélő
Mesélő

Hozzászólások száma : 145
Karakterlap : Nincs feltöltve.
Registration date : 2009. Mar. 12.

Vissza az elejére Go down

Az utcák forgatagában Empty Re: Az utcák forgatagában

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.