Pokoltornác
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (22 fő) Hétf. Aug. 08, 2022 12:39 pm-kor volt itt.
Legutóbbi témák
» Társoldalak, bannercserék
Amma Nadine Kgositsile Icon_minitimeVas. Aug. 23, 2015 11:01 am by A Paradoxon Ura

» Kérdések, problémák
Amma Nadine Kgositsile Icon_minitimeSzomb. Ápr. 23, 2011 12:25 pm by A Paradoxon Ura

» 6.66-os kísérlet
Amma Nadine Kgositsile Icon_minitimeHétf. Nov. 15, 2010 7:25 pm by Azathoth

» Városi Park
Amma Nadine Kgositsile Icon_minitimeHétf. Nov. 15, 2010 1:52 pm by Loki Redback

» Nicole Drake búvóhelye
Amma Nadine Kgositsile Icon_minitimeSzomb. Szept. 04, 2010 12:32 pm by Nicole Drake

» Nicole Drake
Amma Nadine Kgositsile Icon_minitimeCsüt. Szept. 02, 2010 11:24 pm by Nicole Drake

» Régi könyvesbolt
Amma Nadine Kgositsile Icon_minitimeVas. Aug. 15, 2010 9:18 pm by Isabella Turnblack

» Várfal
Amma Nadine Kgositsile Icon_minitimePént. Aug. 13, 2010 11:21 pm by Isabella Turnblack

» Lucie Eliza Black
Amma Nadine Kgositsile Icon_minitimeKedd Aug. 10, 2010 9:48 pm by Lucie Eliza Black

Facebook

Amma Nadine Kgositsile

Go down

Amma Nadine Kgositsile Empty Amma Nadine Kgositsile

Témanyitás by Nadine Kgositsile Szomb. Május 09, 2009 8:32 pm

Félretéve!

Előtörténet:

1985. júniusában születtem, Zürichben. Anyám Ursula Henriette Swarzwald, édesapám Kofi Mongo Kgositsile. Adatok, melyek sokat sejtetnek, de igazából semmit sem mondanak.
Anyám kitűnő biológus, és a környezetvédelemi törekvések egyik úttörője. Már végzett kutatóként dolgozott egy zürichi laboratóriumban, amikor megismerte apámat, aki Afrikából érkezett oda tanulni. Azt hiszem a lángoló szerelmen kívül rengeteget tanították is egymást. Anyám nagyon jól értette az élőlények működését, ha a mikroszkopikus folyamtokról volt szó, apámnak viszont a természet, a vad és zabolátlan, s még nagyrészt érintetlen természet nem valami távoli mese, és vágyálom volt, hanem megtapasztalt valóság.
Anyám megpályázott egy afrikai kutatói ösztöndíjat, mikor apám végzett, s együtt utaztak vissza Afrikába, s ott éltek, s dolgoztak három évig. Aztán amikor anyám teherbe esett, úgy gondolták, hogy jobb, ha én itt, Svájcban növekszem, s látom meg a napvilágot. Visszaköltöztek hát Európába.
Mikor megszülettem, úgy tervezték, hogy megvárják az első születésnapomat, s akkor visszaköltöznek. Közben az azonban édesapámnak megbetegedett az édesapja, s úgy tűnt, már csak napjai vannak hátra. Apa útnak indult haza, Afrikába, hogy elbúcsúzhasson tőle. Ő volt a legidősebb fia, kötelezettségei voltak. Egy késő esti járatra sikerült helyet foglalnia, előtte egész nap dolgozott, hogy itthon mindent rendben hagyjon a munkahelyén. Valószínűleg nagyon elfáradt, mert útban a repülőtér felé halálos balesetet szenvedett.
Én erre az egészre nem emlékszem. Apámat is csak fényképek segítségével, s anyám elbeszéléseiből ismerem. Anya felnevelt. Egyedül, a munkája mellett, melyben szintén eredményes volt. Hogy sikerült neki? Volt segítsége, természetesen.
Mikor ötéves lettem, akkor életmódot váltottunk. Anyám egy házat építtetett Martigny-től nem messze, de már a vadonban, benne berendezett magának egy kis labort, irodát. Csak ritkán járt be dolgozni. Én nem jártam iskolába, magántanulóként vizsgáztam. Az oktatásom, illetve inkább a felkészítésem merőben eltért más velem hasonló korú gyermekekétől. Persze én ezt nem tudhattam, hisz fogalmam nem volt róla, hogyan tanulnak a többiek. Nem voltam teljesen elzárva a gyermektársaságtól, jártam be a városba úszni, könyvtárba, s voltak barátaim, akiknél vendégeskedtem, vagy ők jöttek hozzánk. Ennek ellenére csak kamaszkorom kezdetén állt össze a kép, hogy én sok mindenben különbözöm tőlük.
Az első volt a teljesítőképesség. Alapvetően nem voltam sem okosabb, sem erősebb, sem ügyesebb, mint a többiek, vagyis nem emelkedtem ki egyetlen tulajdonságommal sem annyira, amennyire az eredményeim jelezték. Hamar rájöttem, hogy anyám nem csak tananyagot tanított, hanem sok minden mást is: életszemléletet, tartást, problémamegoldó módszereket, mindenféle olyan gyakorlatot, ami segített összpontosítani, vagy éppen erőt gyűjteni, esetleg ellazulni. Egészen meglepődtem azon, hogy a többiek ezt nem tudják. Én addig azt hittem, ezt minden szülő megtanítja a gyerekeinek.
Mikor rájöttem a különbségekre, megkérdeztem anyámat, mért tanított engem ennyire másképpen.
- Először is, mert eredményes, Nadine. – felelte mosolyogva. – Másrészt, mert neked szükséged lesz rá, hogy jobb legyél, mint a többiek.
Leültetett, s elmondta végre, hogy mi is vagyok, hogy mi az, amit örököltem tőle. Várta, hogy feleszméljek, s meglássam magam és a világot. Még van pár év az átváltozásomig, de mostantól már megkezdhetjük a tudatos felkészülést. Kiderült pár jó barátról, akik rendszeresen jártak hozzánk, hogy igazából falkatagok. Megnyílt előttem egy másik világ. Másképp néztem az erdőre, másképp tekintettem anyám kutatásaira, és munkájára. Minden megváltozott, de – noha attól az első holdfényes éjszakától féltem, sőt szinte rettegtem -, mégis minden jobb lett, több, tartalmasabb.
Aztán megéreztük, hogy közeledik az első átváltozás. Szerencsére a nyári szünidőre esett, annak is az elejére, a vizsgáimat már letettem. Ideális volt, egy hosszabb utazás ürügyén eltűnhettem a világ elől, nem kellett nap mint nap színlelni, hogy olyan vagyok, mint a többiek, akiket csak egy fagyizás, vagy a fiúzás érdekel. Anyám, és pár barát mellettem volt, s ez jólesett, még ha az első hónapokban sokat gyötrődtem is. Mire a következő vizsgaszezon elkezdődött tél elején, már belerázódtam az új életbe.
Jelenleg a városban van egy egészségstúdió, ahol jógaoktatóként és masszőrként, valamint tanácsadóként dolgozom. A stúdió anyámé, én jelenleg alkalmazott vagyok. Sok vendégünk van, s sikerült hírnevet szereznem a városban.
Svájc egy gazdag ország, a lakosai jómódúak. Ez azonban nem csak jótéteményekkel jár. Martigny-ban rengetegen vannak, akik mindenféle civilizációs betegségekben szenvednek. Ezek a klasszikus orvoslási módszerekkel kezelhetők, vagy gyógyíthatók, de ki nem küszöbölhetők. A mozgás, az egészséges életmód ezekben az esetekben csodát tehet. Nekem örömöt jelent, ha egy páciensem elhagyhatja a gyógyszereinek egy részét azért, mert nálam jógázik, vagy áttér az általam javasolt étrendre.
De nem mindenki örül ennek. Dr. Leonard Katzman, Martigny egy neves belgyógyásza. Ő kezeli a város krémjét, jobban mondva egy részüket csak kezelte. Páran ugyanis, miután évekig tömte őket gyógyszerekkel, s nem segített rajtuk, átpártoltak a természetgyógyászathoz, pontosabban hozzánk. A dokit érthetően érzékenyen érintette a bevétel és presztízs-veszteség. Rögeszméje lett, hogy nálunk az egészségcentrumban kuruzslás folyik, s ennek sok helyen hangot is adott: helyi lapban, tudományos cikkben, internetes fórumokon, majd elkezdett minket feljelentgetni a létező összes fórumon. Egymást érik a szakhatósági, és adóhatósági ellenőrzések, az üzlet akadozik, hisz már a vendégekkel sem tudunk rendesen foglalkozni.


A hozzászólást Nadine Kgositsile összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Május 25, 2009 3:20 pm-kor.
Nadine Kgositsile
Nadine Kgositsile
Falkatag
Falkatag

nő Hozzászólások száma : 5
Karakterlap : Nadine Kgositsile
További karakterek : Anton Smith
Registration date : 2009. May. 09.

Vissza az elejére Go down

Amma Nadine Kgositsile Empty Re: Amma Nadine Kgositsile

Témanyitás by Nadine Kgositsile Szomb. Május 09, 2009 8:37 pm

Név: Amma Nadine Kgositsile
Koncepció:
A természetgyógyászat, és természetvédelem területén elkötelezett személy. Képzett masszőr és jógaoktató, egészséges életmóddal foglalkozó lapokba publikál.
Természet, Viselkedés:
Erős igazságérzettel, és csípős nyelvvel megáldott, de alapvetően jó szándékú teremtmény. Önuralma sok nehéz helyzeten átsegítette már.

Tulajdonságok: Scorg
ERŐ 4/4/6
ÜGYESSÉG 6/6/14
GYORSASÁG 6/10/14
MODOR 7/0/7
INTELLIGENCIA 8
MEGJELENÉS 8
ÉSZLELÉS 7/11/11
ÁLLÓKÉPESSÉG (^2) 6/6/10
LÉLEKJELENLÉT/
AKARATERŐ 8
SZERENCSE 5
58+9


Származás: Homid

Előnyök / Hátrányok:
Befolyásos nemző 1
(anyám a falka megbecsült tagja)
Éles érzékek 3
Higgadt 3
7

Ellenség (Dr. Leonard Katzman) ?

Hátterek: 10 pont
Anyagi háttér 3
Befolyás 3
Szövetségesek 4
Hírnév 1
10+1

Képességek (Opcionális): 40 pont
Később (cincálás után)

Szabadon Elkölthető pontok: 15 pont

Szellem és Származási Adományok:
Meggyőzés (Származás)
Philodox 3
1. Fájdalom ellenállás
1. Gaia igazsága 1
1. Az igaz alak illata 1
2. A hivatás ereje
2. A vadak királya 2
3. Gyenge kar
3. Az ősi utak bölcsessége 3
8+2
Nadine Kgositsile
Nadine Kgositsile
Falkatag
Falkatag

nő Hozzászólások száma : 5
Karakterlap : Nadine Kgositsile
További karakterek : Anton Smith
Registration date : 2009. May. 09.

Vissza az elejére Go down

Amma Nadine Kgositsile Empty Re: Amma Nadine Kgositsile

Témanyitás by Nadine Kgositsile Szomb. Május 09, 2009 10:20 pm

Apa:
Kofi Mongo Kgositsile (1956-1986)

Amma Nadine Kgositsile 11qmkq8
Nadine Kgositsile
Nadine Kgositsile
Falkatag
Falkatag

nő Hozzászólások száma : 5
Karakterlap : Nadine Kgositsile
További karakterek : Anton Smith
Registration date : 2009. May. 09.

Vissza az elejére Go down

Amma Nadine Kgositsile Empty Re: Amma Nadine Kgositsile

Témanyitás by Nadine Kgositsile Szomb. Május 09, 2009 10:22 pm

Anya:
Ursula Henriette Swarzwald (1952-)

Amma Nadine Kgositsile 5x24jb
Nadine Kgositsile
Nadine Kgositsile
Falkatag
Falkatag

nő Hozzászólások száma : 5
Karakterlap : Nadine Kgositsile
További karakterek : Anton Smith
Registration date : 2009. May. 09.

Vissza az elejére Go down

Amma Nadine Kgositsile Empty Re: Amma Nadine Kgositsile

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.